“Çankır teşrif ederse hastaneyi gezdiririz” 

“Çankır teşrif ederse hastaneyi gezdiririz” 

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, ADÜ Yeni Nesil Hastane hakkında bir takım iddialarda bulunan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır’a seslenerek, “Çankır teşrif ederse hastaneyi gezdiririz” dedi. 

Cumhuriyet Halk Parti (CHP) Aydın İl Başkanı Ali Çankır’ın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Yeni Nesil Hastanesi için kullandığı ifadelere AK Parti’den tepki geldi. AK Parti Aydın heyeti, hastaneyi ziyaret ederek bilgi alırken ardından ise basın açıklaması gerçekleştirdi. Ziyarete AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, İl Başkanı Ömer Özmen, İl Kadın Kolları Başkanı Duygu Göğde, Efeler İlçe Başkanı Hüsnü Elbir, Gençlik Kolları Başkanı Ali Demir ve partililer katıldı. Ziyarette hastane başhekimi Gülnur Taşçı, AK Parti heyetine hastaneyi gezdirerek servisler hakkında bilgi verdi. 

“27 OCAK’TA FAALİYETE BAŞLADI” 

Ziyaret sonrasında heyet adına İl Başkanı Ömer Özmen hastane binası önünde basın açıklaması yaptı. Hafta başında CHP İl Başkanı Ali Çankır’ın hastane ile ilgili ‘Kaderine terk edildi’ şeklinde basına yansıyan bir  açılaması olduğuna dikkat çeken Özmen, “Hepimiz bu açıklamayı hayretle okuduk. Bunun siyasi gündem oluşturmak adına artık bir nevi CHP geleneği haline gelmiş olan, kamuoyuna yanlış bilgi verilmesi ve algı oluşturma çabasının çok bariz bir örneği olduğunu hep beraber az önce hastane binamızı ziyaret ederek gördük. Burası, 15 Ocak’ta Sayın Cumhurbaşkanımız açtıktan sonra 27 Ocak’ta faaliyete başladı” dedi. 

“40 BİN HASTAYA HİZMET VERİLDİ”

Faaliyete başladığı günden bu yana hastanede 40 bin hastaya acil servis hizmeti verildiğini belirten Özmen, “Eski alanda yatak sedye kapasitesi 32 iken, yeni binada bu sayı da 55’e çıktı acil serviste. Bu yüzde 71’lik bir artışa tekabül ediyor. Anjiyo servisinde 27 Ocak 2022 tarihinden bu yana 3 binin üzerinde hastamız anjiyo servisi almıştır. Kendilerine geçmiş olsun diyoruz. Diğer binadaki preop postop hasta takip yatak kapasitesi 2 iken yeni binada bu sayı 7 ye çıkmış, artış oranı da 2,5 kat olmuş. Yine 300’ün üstünde yoğun bakım gereksinim olan hastaya da 3 basamak yoğun bakım hizmeti bu süreçte verilmiş. Yine eski alanda  bin 320 metreküp olan ayniyat deposu buraya taşınmış ve yaklaşık 2 bin metreküp alana yani yüzde 51’lik bir artışla bu da gerçekleşmiş” ifadelerini kullandı.  

YÜZDE YÜZ KAPASİTEYE ULAŞTI 

Kapasite hakkında da bilgi veren Özmen, “Tamamen teşrif edilmiş ve 300’ün üzerinde hastamıza hizmet verecek olan odalar da önümüzdeki günlerde yapılacak personel alımıyla beraber tamamen hizmete geçecek ve hastanemiz inşallah en kısa zamanda yüzde 100 kapasiteye ulaşmış olarak Aydınlı hemşerilerimize ve bölge halkına hizmet verecektir. Emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere ve temelini attığımız 2015 yılından bugüne görev yapan bütün vekillerimize ve bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Aydınımıza kazandırılan bu önemli hizmet açısından. Orta ölçekli Anadolu illerinde devlet hastanelerinde bu kadar yatak varken  bizim burada 300 yataklı bir hastanemizin kazandırılmış olması şehrimize büyük bir hizmettir” dedi. 

ÇANKIR’I DAVET ETTİ 

Siyasi aktörlerin açıklama yaparken kendilerine gelen bilgileri teyit etmeleri gerektiğini belirten Özmen, “İlgili bürokratlardan bunların gerçek olup olmadığını sormalarını istiyorum. Çünkü ana muhalefet partisinin il başkanı sorumluluk makamında olan bir arkadaşımızdır. Bu bakımdan şehrimize ifade ettiğim sayılarla hizmet veren bir kurum için ‘unutuldu’, ‘kaderine terk edildi’, ‘çürüyor’, ‘kenarda atıl şekilde kaldı’ şeklindeki açıklamasının tamamen CHP’nin artık bir gelenek haline gelmiş yalan ve algı siyasetinin çok bariz bir örneği olduğunu hep beraber gördük” diye konuştu. Özmen, Çankır’ı hastaneye davet ederken, teşrif ederse gezdireceklerini de sözlerine ekledi. 


 


 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler