Çankır: “Uyum içindeyiz”

Çankır: “Uyum içindeyiz”

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile aralarının açıldığı yönündeki iddialara ilişkin yerel bir gazetede çıkan haberlere yanıt gecikmedi.

A+A-

(MURAT TAN) Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile aralarının açıldığı yönündeki iddialara ilişkin yerel bir gazetede çıkan ‘CHP’de kavga erken başladı’ başlıklı habere, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır ile Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’den yalanlama geldi.  Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile ilçedeki Ramazan ayındaki iftar organizasyonu nedeniyle aralarının açıldığı ve bu nedenle de CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır ile tartıştığı iddialarıyla ilgili haberlere sert çıktı. Söz konusu iddiaları yalanlayan Tuncel açıklamasında, Çerçioğlu ve Çankır ile çıktıkları hizmet yolunda el ele yürek yüreğe olmaya devam edeceklerini kaydederken, konuyla ilgili açıklamada bulunan CHP İl Başkanı Çankır ise yapılan haberleri asparagas olarak nitelendirerek, “Ne örgütlerle ne büyükşehir belediye başkanlığımızla ilçe belediyelerimiz arasında herhangi bir problem söz konusu değildir” dedi. 

“EN UFAK BİR SIKINTI YOK”
Yapılan haberlerin doğru olmadığını söyleyerek asparagas olarak nitelendiren CHP Aydın İl Başkanı Çankır, “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu ile Söke Belediye Başkanımız Levent Tuncel ya da diğer Millet İttifakı’nın ilçe belediye başkanları arasında şu ana kadar en ufak bir sıkıntı söz konusu bile değildir. 10 ilçemizde de geçtiğimiz Ramazan ayında iftar yemeklerimiz verildi. Bu konuyla ilgili de ne Büyükşehir Belediyemiz ne de ilçe belediyelerimiz arasında herhangi bir sorun da yaşanmış değildir. Millet İttifakı’nın seçimleri kazandığı 10 ilçemizde de karşılıklı olarak, birliktelik ve bütünlük gözetilerek uyum içinde hizmetlerimiz devam ediyor. 31 Mart yerel seçimlerinde, CHP’nin Millet İttifakı çatısı altında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu ve ilçe belediye başkanlarımızla uzlaşı ve dayanışma içerisinde katıldığı seçimlerdeki başarısı da ortadadır” dedi. 

"HALKIMIZA HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Söke Belediye Başkanı Tuncel ile aralarında herhangi bir tartışma ya da kavganın söz konusu olmadığının da altını çizen Çankır, “Seçimlerden sonra uyum ve ritim içerisinde bir çalışma söz konusudur. Ne hikmetse bu başarıyı ve uyumlu çalışmayı karalamak isteyen maksatlı haberler çıkıyor. Son çıkan haber de buna benzer asparagas bir haberdir. Ne örgütlerle ne Büyükşehir Belediye Başkanlığımızla ilçe belediyelerimiz arasında herhangi bir ritimsel çalışma problemi söz konusu değildir. Biz halkımıza hizmet etmek için önümüze bakıyoruz, halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Hiçbir belediye başkanımızla olmadığı gibi Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel ile aramızda herhangi bir tartışma ya da kavga söz konusu değildir. CHP’nin çatısı altında hep birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
 
“EL ELE YÜREK YÜREĞE OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Söke Belediye Başkanı Tuncel ise konuyla ilgili yazılı açıklamasında, bugüne kadar kavgadan ve huzursuzluklardan beslenerek menfaat elde etmek isteyen kesimlerin, bundan sonraki süreçte kesinlikle başarılı olamayacaklarını belirterek, “31 Mart yerel seçimlerinde Söke’ye hizmet etme yolunda yola çıkarken büyük destek veren İl Başkanımız Ali Çankır, siyasetin dışında benim yoldaşım ve dostumdur. Yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu ve İl Başkanımız Ali Çankır ile el ele çıktığımız hizmet yolunda, bundan sonra da el ele ve yürek yüreğe olmaya devam edeceğiz. Asılsız iddia ve yaratılmak istenen huzursuzluk bizi hedeflerimizden vazgeçiremeyecektir. Bu türlü iddiaları ortaya atanların ne türlü bir beklenti içerisinde olduklarını anlamak güç değil. Biz yalan ve iftiralara aldırmadan, birlikte yönetmek ve birlikte başarmak parolasıyla çıktığımız hizmet yolunda durmadan ilerleyeceğiz. Kamuoyunun da bu türlü asılsız ve dedikodudan öteye gitmeyecek iddialara itibar etmemelerini arzu ediyorum” diye konuştu. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.