TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

ÇEKİŞMELERİ BİR KENARA BIRAKMAK GEREK

A+A-

Aydın’da yıllardır hep konuşuyoruz. Şehrin futbolunu daha iyi bir seviyeye nasıl getirebiliriz diye. Herkesin fikri var ancak iş uygulamaya gelince genelde somut adım atılmıyordu. Hatta Aydın içinde yaşanan çekişmeler nedeniyle her sezonun sonunda yine hüsran yaşanıyor ve bize de ‘Canınız Sağ olsun’ başlıkları atmak düşüyordu. Çünkü Süper Lig’de, 1. Lig’de hatta Misli.com 2. Lig’de bile şuan takımımız yok. Aydın ve futbol kelimeleri yan yana geldiğince geçmişte yakalanan başarıları anlatıyoruz. Elbette hatıralar güzeldir ancak yeni hikayeler yazmanın vakti gelmedi mi?

Yıllardır klişe haline gelen sözleri artık geride bırakıp önümüze bakabileceğimiz bir sezon bizi bekliyor. Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) yeni sezon öncesi 6 takımda da heyecan yaşandığı fark ediliyor. Yapılan transferlerden, hazırlık maçlarına, yönetimlerin hedeflerinden şehrin beklentilerine kadar hepsini bir araya getirdiğimizde 3. Lig’e takım göndermek çok da zor olmasa gerek. 6. Grup’ta kıyasıya bir mücadele olacak bu net. Hepsi şehrimizin takımı. Grubunu ilk sırada tamamlayan takım, bölge birinciliğine gidecek. Bu aşamadan sonra tüm şehrin bu takımı desteklemesi gerekiyor. 

İşte burada başlıyor bence asıl konu. Kendi takımınız dışında bir başka takımın başarısı sizi mutlu eder mi? Eğer aynı şehrin takımları olarak bu aşamaya gelinmişse artık tam destek vermek gerekiyor. Bu şehirden daha önce BAL’da başarı yakalayan ve adını 3. Lig’e yazdıran takımların hikayeleri ortada. Bunları örnek alarak hedefi mutlaka 3. Lig’e takım göndermek olarak belirlemek lazım. Profesyonel liglerde ne kadar çok takım yer alırsa şehre katkının o derece fazla olacağını düşünüyorum. Tüm takımlara yeni sezonda başarılar diliyorum. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar