Çerçioğlu, açtı ağzını yumdu gözünü

Çerçioğlu, açtı ağzını yumdu gözünü

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğulu, AK Partinin yerel seçimdeki başarısızlığının altındaki nedenleri anlatıp “Milletvekilleri gelirler, giderler, bakarlar. Özlem Çerçioğlu kadar başınıza taş yağsın” dedi.

A+A-

MELEK FIRAT- CHP Efeler İlçe Teşkilatı’nın Genel Kurul toplantısında konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğulu, AK Partinin yerel seçimdeki başarısızlığının altındaki nedenleri anlatıp artan işsizliğe dikkat çekerek isim vermeden milletvekillerine yüklenip “Gelirler, giderler, bakarlar. Özlem Çerçioğlu kadar başınıza taş yağsın” dedi. 
Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Teşkilatı, Şükran Güngör Tiyatro salonunda Genel Kurul toplantısı gerçekleştirdi. Genel kurula partililer yoğun ilgi gösterdi. 
Genel kurulda konuşan Başkan Çerçioğlu, yerel seçimlerde Aydın’da CHP’nin çok başarılı olduğunu söyledi. 

HALKA TEPEDEN BAKIYORSUNUZ
Partililerin CHP’yi vatandaşlara iyi bir şekilde anlattığını ifade eden Çerçioğlu, “Zaman zaman basından okuyorum. ‘AKP, aslında biz çalışmıştık ama olmadı’ diyorlar. Olmaz kardeşim olmaz. Siz başarılı olamazsınız. Çünkü siz Aydın’da halktan kopuksunuz, halka tepeden bakıyorsunuz. Ama bizler her zaman halkın içindeyiz. Halkın sorunlarıyla birebir ilgileniyoruz. Her zaman fakir fukara, garip gurabanın yanında  olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Zaten zengin işini bilir. Önemli olan o garibanın yanında olabilmek. Biz Cumhuriyet Halk Partililer her zaman garibanın yanında olduk, çiftçinin yanında olduk, esnafımızın yanında olduk. Yılda iki üç kere Aydın’a gelerek seçim kazanamazsınız beyler. Bizler tabanda siyaset yapıyoruz. Bizler halkın içindeyiz. Olmaya da devam edeceğiz” dedi.

BU BAŞARI BİZE YETMEZ
Tek başına hiçbir şey yapamayacağını dile getiren Başkan Çerçioğlu,  “Sizler olduğunuz sürece bizler başarılı olabiliriz. Ama bu başarı bize yetmiyor. Önemli olan iktidar olabilmemiz. Yapılacak olan genel seçimlerde de Cumhuriyet Halk Partisinin iktidar olacağına canı yürekten inanıyorum. Ve onun içinde çalışıyoruz” diyerek hedefini anlattı. 

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ HİÇ KİMSE BOZAMAZ
“Bizler Büyükşehir belediyesi olarak 24 saat çalışıyoruz.” diyen Çerçioğlu, “Bizzat ben 18 saat çalışıyorum. Bütün teşkilat ile birlikte el ele kol kola çalışıyoruz. Bizim birliğimizi beraberliğimizi hiç kimse bozamaz. Biz büyükşehir olarak en büyük bütçemizi sosyal hizmetlere ayırdık” ifadelerini kullandı.

GELİRLER, GİDERLER, BAKARLAR
Aydın’da günde yaklaşık 200 kişinin kömürü olmadığı gerekçesiyle büyükşehre müracaat ettiğini belirten Çerçioğlu, “İnsanların alım gücü o kadar azaldı ki. Bu beylerin haberi yok. Onların en iyi restoranlarda yemeklerini yer, en iyi otellerde  kalır. Aydın’a da şöyle bir gelirler giderler bakarlar. Biz pazara çıkın bakalım. File kaç paraya doluyor. Emeklinin hali ortada işte her gün görüyoruz. Gençlerimiz işsiz, her gün yüzlerce gencimiz geliyor üniversite mezunu iş aramaya. Beyler siz önce gençlerdeki işsizliğe bakın. Özlem Çerçioğlu kadar başınıza taş yağsın. Asli görevinizi yapın” diye konuştu.

AYDIN’DA ARTIK NEFES ALINAMIYOR
Jeotermal nedeniyle artık Aydın’da nefes alınamadığının altını çizen Çerçioğlu, “ Ama bunlar bilmiyor Aydın’da yaşamadıkları  ve kalmadıkları için. Çıkın sabah beş buçuk altı gibi. İncirliova, Germencik, Mimar Sinan Mahallesine gidin. Çürük yumurta kokusundan nefes alınmıyor. Neymiş zararlı değilmiş. Evet Avrupa’da tam teknolojiyi uyguladıkları için zararlı değil ama sen burada daha bacasından çıkan gazın içeriğini bize açıklayamadın. Ben açıklıyorum normal değerlerin kat kat üstünde.  Yok insan sağlığına zararlı değilse alın koyun açıklayın bizde görelim. Ülkemizin enerjiye ihtiyacı var mı var. Bugün dünyada savaşlar enerji yüzünden çıkıyor mu çıkıyor. Jeotermal temiz enerji mi? Evet.  Aynı Avrupa’daki gibi son teknolojiyi kullanalım bizde. Aydın tarım memleketi. Aydın’ın gelirinin yüzde 50’si tarıma dayalı.  Bakın incirdeki zeytindeki rekolte düşüklüğüne.  Bu memleket bizim, bu topraklar bizim. Bizim asli görevimiz gelecek nesillere daha sağlık daha temiz çevre bırakmak” diyerek yetkilileri göreve davet etti. 

Genel Kurula CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül, Hüseyin Yıldız, İl Başkanı Ali Çankır, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin ve bütün il ilçe teşkilatları katıldı.

whatsapp-image-2019-12-14-at-14-35-30.jpegwhatsapp-image-2019-12-14-at-14-35-29.jpegwhatsapp-image-2019-12-14-at-14-36-01-1.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum