AYDIN SARI

AYDIN SARI

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

ÇERÇİOĞLU AKP’YE YÜKLENDİ

A+A-

Geride bıraktığımız Cumartesi günü CHP Efeler İlçe olağan Kongresi gerçekleştirildi. Şükran Güngör Kültür Merkezinde gerçekleştirilen kongreye dört yüz delegeden 328’i katıldı. Tek liste halinde gidilen seçimler sonucunda Polat Bora Mersin yeniden Efeler İlçe Başkanı seçilirken, asıl dikkat çekici olan ve belleklerde yer eden konu ise Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay’ın birlikteliği oldu dersek de abartmış olmayız.
İki Başkanın tam bir uyum içerisinde olması CHP ve CHP’ye gönül verenler tarafından taktirle karşılandı. Atay’ın Divan Başkanlığını üstlendiği kongrede Çerçioğlu’nun yaptığı konuşma da hiç kuşku yok ki önümüzdeki günlerde Aydın siyaset gündeminde yer tutacak bir konuşmaydı.
Ne dedi Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu:
“Bu zamana kadar belediyede bir kere başınızı yere eğdirmedim, bundan sonra da eğdirmeyeceğim. Şerefim üzerine yemin ediyorum.
Kısa bir süre önce yerel seçimler vardı. Yerel seçimlerde CHP Aydın çok başarılı oldu. Bundan dolayı hepinize teşekkür ediyor, minnet duyuyorum. Sizler olmazsanız mümkün değildi. En büyük teşekkür de Aydın halkına. 
‘Aslında çalıştık olmadı’ diyor AK Parti. Siz başarılı olamazsınız. Halktan kopuksunuz. Tepeden bakıyorsunuz. Biz her zaman fakir fukaranın yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Zengin zaten işini halleder, önemli olan fakirin yanında olabilmek. Öyle yılda 2 veya 3 kere gelerek seçim kazanamazsınız. Bizler halkın içindeyiz. Ama bu başarı bizlere yetmiyor. Önemli olan iktidar olmamız. Önümüzde genel seçim olacak. O süreçte de CHP’nin iktidar olacağına inanıyorum”  
“BAŞINIZA TAŞ YAĞSIN”
İktidar milletvekillerini eleştiren Çerçioğlu, “Biz Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak 24 saat çalışıyoruz. Bizim birlik ve beraberliğimizi hiç kimse bozamaz. Bize günde 100-200 kişi müracaat oluyor kömür yok diye. Aydın vekillerinin haberi yok. Aydın’a gelip gidip bakarlar. Bir pazara çıkın bakalım file kaç paraya doluyor? Emeklilerin hali ortada gençler işsiz. Siz bir kere buna bakın. Özlem Çerçioğlu kadar başınıza taş yağsın. Asli görevinizi yapın.” ifadelerini kullandı.
CHP Efeler ilçe kongresinden akılda kalanlar elbette bunlarla sınırlı değil. Kavgasız gürültüsüz bir kongrenin gerçekleştirilmiş olması da örnek gösterilecek bir durum oldu. Belediye başkanları, milletvekilleri ve eski il başkanları ile tam bir birliktelik gösterisi gibiydi CHP Efeler kongresi.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar