"Çerçioğlu anketleri bisiklet pompasıyla şişiriyor"
Yayınlanma:
Güncelleme:
ABONE OL

"Çerçioğlu anketleri bisiklet pompasıyla şişiriyor"

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı AK Partili Mustafa Savaş Nazilli'de gençlerin sorularını yanıtladı.

(SİMGE ATA) Gençlerin büyük çoğunluğu yeni iş sahaları ve üniversite kampüslerinin geliştirilmesi üzerinde durdu. Aydın'daki siyasi atmosferi takip eden bazı gençler de Savaş'a farklı sorular yöneltti.
Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı AK Partili Mustafa Savaş Nazilli Gençlik Kolları tarafından 9'ncusu düzenlenen Genç Kürsü Programında gençlerin sorularını yanıtladı.
Nazilli Gençlik Kolları Başkanı Furkan Eftal Kırlıoğlu'nun selamlama konuşmasıyla başlayan programda MHP'li Haluk Alıcık da söz alarak Savaş'a ve kendisine çok iş düştüğünü söyledi. Cumhur İttifakı'nın çıkar için kurulmuş bir ittifak olmadığını söyleyen Alıcık, "Safımız belli. Sorumluluk büyük. Neden büyük? Bir yerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan diğer tarafta genel başkanımız Devlet Bahçeli. Onlar bizi aday göstermiş. O yüzden hep yürüyoruz. Hep beraber yürüyelim. Yürürken de biraz daha düzenli olalım. Düzen tertip önemli" dedi.
Selamlama konuşmalarının ardından Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Abdulhamid Burak Aykut'un sunumuyla Genç Kürsü Programına geçildi. Programın bir bölümünde Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık da Savaş'a eşlik etti.

"ÇERÇİOĞLU'NUN ÜSLUBU GİDEREK BOZULUYOR"
Gençlerden gelen ilk soru CHP'li Özlem Çerçioğlu'nun rakibi Mustafa Savaş için sık sık dile getirdiği 'Turist Ömer' benzetmesi oldu. Savaş, daha önceden bu benzetmeye verildiği, "Seçildiğimizde yapacağımız kültür merkezlerinin birinin adını Turist Ömer Kültür Merkezi yapacağız" cevabını yineledi. Buna ek olarak Çerçioğlu'nun üslubunun giderek bozulduğunu ifade etti. "Seçilmiş bir milletvekiline Turis Ömer demek çok yakışıksız. Rahmetli Sadri Alışık'a da büyük hakaret" diyen Savaş, Çerçioğlu'nun üslubuna karşı sakin kalmaya devam edeceğini ifade etti. Turist Ömer benzetmesiyle birlikte kültür ve turizm alanında yapılması planlanan projeler sorusunu da yanıtlayan Savaş, "Bu şehirde yaşayan 1 milyon insanımız var. Birçok da antik kentimiz var. Kaçını biliyoruz acaba? Bunların tanıtımları eksik kalmış durumda. Şehrimize 1 milyon turist geliyor. Ören yerlerimizi tanıtıp, kültürel etkinliklerimizi artırmamız gerekiyor" dedi.

"YÜZDE 30'A YÜZDE 60 DİYE BİR İDDİASI VAR"
Lise öğrencisi Haktan Karalar'ın "Bazı şirketler tarafından hazırlanan ve sosyal medya üzerinde yürütülen anket çalışması sonuçlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu da Savaş'ın hoşuna giden sorular arasındaydı. Savaş, Çerçioğlu'nun önde olduğu anketlerinin gerçeği yansıtmadığını dile getirerek soruyu şu şekilde yanıtladı: "Sürekli 30'a 60 kazanacağını söylüyor. Kendisinin böyle bir iddiası var. Bu anketleri bisiklet pompasıyla şişirdi herhalde. Esas olan vatandaş. Esas anket halk. Kendi yaptırdığımız anketler de var. Biz seçimi aldık. Ama rehavete kapılmayacağız. 31 Mart'ta hizmetle tanışma dönemine başlayacağız."

"NAZİLLİ'NİN EVLADIYIM' DEMEKLE OLMUYOR"
Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli yerleşkesinde okuyan öğrenciler de Sümer Kampüsüne ilişkin şikayetlerini Başkan Alıcık'a iletti. 3 yıldır Sümer KYK'sında kalan bir öğrenci, su arıtma tesisinin çalışmaması üzerine kötü kokuya maruz kaldıklarını ifade ederek sorunun çözümü noktasında Alıcık'ın fikrini aldı. Alıcık gelen bu soru karşısında, uzun zamandır bu sorunu anlatmaya çalıştığını aktardı. Sorunun kaynağının Büyükşehir Belediyesi olduğunu belirten Alıcık, "O arıtma tesisi büyükşehir yasasından önce bizdeydi ve çalıştırıyorduk. Hatta şehrin dışına taşıyacaktık ancak yasayla Büyükşehir Belediyesine geçti. Onlarsa çalışmayı durdurdu. Ben bunu her yerde söylüyorum. Oradaki kötü kokunun kaybolması için tesisin bir an evvel çalışması lazım. 'Nazilli'nin evladıyım' demekle olmuyor" dedi.

"AYDINSPOR'U YÖNETMİŞ BECEREMEMİŞ, BIRAKMIŞ"
Aydınlı gençlerin merceğinde olan bir diğer konu da Aydınspor 1923'ün kötü gidişatıydı. Gençler bu konuda Savaş'a ne yapacağını, şehrin takımına bütçe ayırıp ayırmayacağını sordu. Savaş da Aydınspor 1923'ün kaderini değiştirmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, "Takımımızın kendini idare edecek gücü kalmamış durumda. Son dönmede ekonomik sıkıntılar yaşıyor. Büyükşehir Belediyesi bunu almış bir süre yönetmiş becerememiş, bırakmış. Sporda hangi alana el atıldıysa orda bir başarısızlık var. Salon sporları da aynı. Orada da ne kadar para harcamış merak ediyorum" dedi. Aydın'ın tüm spor takımlarına kurumsal bir kimlik kazandırmak için çalışmalarının olacağını kaydeden Savaş, "Takımlarımızın kendi kendine yetecek bir bütçesi olacak. Şehrin dışında butik bir stadyum yapacağız. Aydınspor'a yakışır bir stadyum olacak. Gençler için de spor etkinlikleri yapabilecekleri alanlar yapacağız. Salon sporlarını da önemsiyorum. Ailelerin gitmesini de teşvik edeceğiz. Buna vakit ayıracağız" şeklinde konuştu.

"GENÇLERDE HEYECAN BİZDE TECRÜBE VAR"
Savaş kentin birçok problemi olduğunu, yerel yönetimler anlamında ihmal edildiğini, henüz bir ulaş master planına sahip olamadığını dile getirdi. Yapacakları projelerin uzun ömürlü olacağını belirten Savaş, "20 yıl, 50 yıl hatta 100 yıl sonrasının planını yapmamız lazım" dedi. Merak edilen tüm soruları yanıtlayan Savaş, gençlere güvendiğini, ekibini de özellikle gençlerden kurduğunu aktararak, "Gençlerin heyecanıyla bizim tecrübemiz birleşecek. Ben böyle yapıyorum. Ekibime bakın. Yanımdaki herkes genç. Türkiye'de 18 milyon genç var. Ülkemiz de ancak gençlerle güzel yerlere gelebilir" dedi.

a1.jpga2.jpga4.jpga5.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.