Çerçioğlu, Aydın Valiliği'ne seslendi

Çerçioğlu, Aydın Valiliği'ne seslendi

"Bu işle ilgilenin"

A+A-

(SİMGE ATA) Nazilli'nin kırsal Pirlibey Mahallesinde İçme Suyu ve Kanalizasyon Alt Yapı Çalışması'nın temel atma töreni düzenlendi. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, mahallede vahşi çöp depolama alanları olduğunu söyleyerek konunun bir an önce çözüme kavuşması için Aydın Valiliğine seslendi.
Nazilli'nin kırsal Pirlibey Mahallesinde Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından İçme Suyu ve Kanalizasyon Alt Yapı Çalışması'nın temel atma töreni düzenlendi. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Nazilli Belediyesi'nin mahalledeki çöpleri, Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin Katı Atık Bertaraf Tesisine getirmediğini söyleyerek Aydın Valiliğinden gerekenin yapılmasını istedi.

"BUNLAR ÇEŞMEDEN SU BİLE AKITMAZLAR"
Tören alanına büyük bir coşku içinde giriş yapan Başkan Özlem Çerçioğlu, Pirlibey Mahallesinin İçme Suyu ve Kanalizasyon Alt Yapısına olan ihtiyacını gidermek için çalışmalara başladıklarını belirterek projenin 8 milyon TL'ye mal olduğunu kaydetti. Aydın'ın Büyükşehir olmasıyla toplamda 493 mahalleye kavuştuğunu, bu mahallelerin birçoğunda su bulunmadığını anımsatan Çerçioğlu, "İl Özel İdaresinde 60 tane köyün suyu yoktu. İl Özel İdaresi kimdeydi? Merkezi hükümetteydi. Kim oluyor? Mustafa Savaş, benim karşımdaki aday. Neden yapmadın kardeşim? Elini kolunu bağlayan mı vardı? İnsanları neden susuz bıraktın. Bunlar çeşmeden su bile akıtmazlar. Ben geldim de bu köylerin suyu oldu, yolu oldu" dedi. 

"HİZMET YAPMAZ, 'CAK CUK' YAPARLAR"
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan AK Partili rakibi Mustafa Savaş'a 'Turist Ömer' benzetmesini yineleyen Çerçioğlu, Savaş'ın mahallelerin sorunlarından haberdar olmadığını savundu.  "5 yılda bir gelirler hizmet de yapamazlar. Ancak çene, 'cak cuk' yaparlar" diyen Çerçioğlu, 'bal yapmayan arı' benzetmesini de sözlerine ekledi. Savaş'ın Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetlerine karşılık eleştirilerde bulunduğunu ifade eden Çerçioğlu, "Duydum. Bu hizmeti yapıyoruz ya biz. Gıybetimi yapıyorlarmış. 3 bin lira, 5 bin lira para alacakmışım sizlerden. Vallahi yalan söylüyorlar. Şu anda burada bile 8 milyon TL'lik bir yatırım yapıyoruz. Bu insanları yalanla dolana kandıramazsınız. Çok heveslenmiş. Hizmete yatırdığımız para hakkında doğru söylemediği için Büyükşehir olarak mahkemeye verdik" dedi. 

"HANİ ÇEVREYİ KİRLETMEYECEKTİK?"
Pirlibey Mahallesinde vahşi çöp depolama alanı olduğunun altını çizen Çerçioğlu, bu kez Nazilli Belediyesi hedef aldı. Nazilli Belediyesi'nin çöpleri vahşi depolama yerine Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin Katı Atık Bertaraf Tesisine getirmesi gerektiğini kaydeden Çerçioğlu, "Aydın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nü uyarıyorum. Sizden gelen şikayet üzerine belki 10 kere yazdım. Bu insanlara yazık değil mi? Gelin şuraya bakın. Pirlibey'in çöpünü bizim araziye dökemiyor, gelip burada vahşi depolama yapıyor. Böyle şey olmaz. Hani çevreyi kirletmeyecektik?" dedi.

"KANUN VARSA HERKES KANUNA UYSUN"
Müdürlüğün bağlı olduğu Aydın Valiliği'ne seslenen Çerçioğlu, kanunları işaret ederek, "Sayın valimize sesleniyorum: bu işle ilgilenin. Kanun varsa herkes kanuna uysun. Yoksa biz de bilelim. Ona buna ayrımcılık yapılıyorsa o başka bir şey. Şimdilik bu kadar söylüyorum. Yarından sonra da fotoğraflarını dağıtırım Aydın'da. Bütün Türkiye görür. Burada vahşi depolama yapılmamalı Aydın'a getirilmeli. Bu çevreyi geleceğe bırakabilmeliyiz" ifadelerini kullandı.
Son olarak kendisi ve Millet İttifakı'nın Nazilli Belediye Başkan Adayı İYİ Partili Kürşat Engin Özcan için seçimlerde destek isteyen Çerçioğlu, "Vallahi de billahi de sizin için 18 saat çalıştım. İlk büyükşehiri kurarken eve gitmediğim günler oldu. Size söz veriyorum önümüzdeki dönem Kürşat Başkanla çalışacağım ama sizin desteğiniz şart" dedi.
Konuşmaların ardından Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından İçme Suyu ve Kanalizasyon Alt Yapı Çalışması'nın temeli atıldı. Temel atma için protokol üyeleri temsili olarak kurdele keserek Pirlibey halkını selamladı.
Temel atma töreninde Çerçioğlu'na; İYİ Parti Aydın Milletvekili Adnan Sezgin, CHP İl Başkanı Ali Çankır, Millet İttifakı Nazilli Belediye Başkan Adayı Kürşat Engin Özcan, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Durmuş Kural, Millet İttifakı Belediye Meclis Üyesi Adayları ve çok sayıda partili katıldı. 

cercioglu-aydin-valiligine-seslendi-bu-isle-ilgilenin-96482-4f7ddd0449578ceb96515ef2912a1730.jpgcercioglu-aydin-valiligine-seslendi-bu-isle-ilgilenin-96482-5e8403207994b467d6880223487708d4.jpgcercioglu-aydin-valiligine-seslendi-bu-isle-ilgilenin-96482-9dd7a5766e6afe2354740714ebc765d5.jpgcercioglu-aydin-valiligine-seslendi-bu-isle-ilgilenin-96482-982ddfa56bbb96359af4259dfa8149c3.jpgcercioglu-aydin-valiligine-seslendi-bu-isle-ilgilenin-96482-9044d8e53ba8330d9f9a02a2cf901efd.jpgcercioglu-aydin-valiligine-seslendi-bu-isle-ilgilenin-96482-d8ca87e43e0cc87cd34910b43c2e9071.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.