Çerçioğlu, “Aydın’ın hiçbir yeri sürgün değildir”

Çerçioğlu, “Aydın’ın hiçbir yeri sürgün değildir”

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, meclis toplantısında büyükşehir ve ilçe belediyelerinde görev yerleri değiştirilen bazı personellerle ilgili konuşan Meclisi Üyesi Ramazan Özalp’a tepki gösterdi. 

A+A-

(MURAT TAN) Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısına, AK Parti Didim ve Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Ramazan Özalp'in, yerel seçimlerden sonra siyasi gerekçelerle görev yerleri değiştirildiğini öne sürdüğü bazı işçilerle ilgili yaptığı konuşmaya tepki gösteren Başkan Çerçioğlu’nun sözleri damga vurdu. Özalp’ın büyükşehir ve ilçe belediyelerinde işlerinden sürgüne gönderilen ve görev yerleri değiştirilen personeller olduğu, kimsenin ekmeğiyle oynanılmaması gerektiği yönündeki sözleri üzerine konuşan Başkan Çerçioğlu, Aydın’ın 17 ilçesinin de birbirinden güzel olduğunu vurgulayarak, “Aydın’ın hiçbir yeri sürgün değildir” dedi. 

“İŞÇİLERİN EKMEĞİYLE OYNAMAYALIM”

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı meclis toplantısının ilk oturumu, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun başkanlığında gerçekleşti. 9 ana gündem maddesiyle birlikte 10 ek gündem maddesinin oy birliğiyle kararlaştırdığı toplantının ardından Başkan Çerçioğlu’ndan söz alan AK Parti Didim ve Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Ramazan Özalp, toplantıdaki belediye başkanlarına yerel seçimlerden sonra siyasi gerekçelerle görev yerleri değiştirilen personellerle ilgili konuşma yaptı. Özalp konuşmasında, “31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nden sonra kazanan partili mevcut belediye başkanlarını desteklemediği için sürgüne gönderilen büyükşehir belediyemizin ve bazı belediyelerimizin personelleri var. Belediye başkanlarımızdan rica ediyorum. Her bireyin farklı ideolojik, siyasi görüşte olması çok normal ve doğaldır. Her belediye başkanımız kendi birim amirleriyle kadrosuyla çalışmak isteyebilirler. Ancak bu işçi kardeşlerimizden A ya da B partisine işlerinden sürgüne gönderilen ve görev yerleri değiştirilenler var. İşçinin, emekçinin ekmeğiyle aşıyla sırf sizlere oy verilmediği için oynamayalım. İnsanların ekmeğiyle aşıyla oynamanın vebali ağır olur. Bizler bu vebalin altında kalamayız. Sizlerden rica ediyorum. Ellerimizi vicdanlarımıza koyup ya gereğini yaparsınız, ya da isterseniz bu günah ve veballe yaşamaya devam edersiniz” dedi. 

“HİÇBİR GÜNAHIN VEBALİN ALTINDA DEĞİLİM” 

Özalp’ın sözlerinin sona ermesinin ardından kürsüden konuşan Başkan Çerçioğlu, “Bu sözlerin hepsini size iade ediyorum. Hiçbir günahın vebalin altında değilim. Aydın’ın 17 ilçesi de dağıyla, ovasıyla, deniz kıyısıyla birbirinden güzeldir. Hiçbir yeri de sürgün değildir” dedi. 

cercioglu-aydinin-hicbir-yeri-surgun-degildir-116095-3a281cea66c5520f54533d312be20255.jpgcercioglu-aydinin-hicbir-yeri-surgun-degildir-116095-fac354983703092129d384ac0cb9e14e.jpgcercioglu-aydinin-hicbir-yeri-surgun-degildir-116095-2ad08f2e052bbf176bbddaec7763c64d.jpg


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum