Çerçioğlu, Bakanlardan rahatsız mı oluyor?

Çerçioğlu, Bakanlardan rahatsız mı oluyor?
ABONE OL
Aydın’da bir dizi ziyaretlerde bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun bakanların Aydın ziyaretlerinden rahatsız olduğunu iddia ederek, “Aydın’ın misafirperverliğine yakışmıyor” dedi.

(ŞERMİN ÇOLAK) Varank, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’ı her türlü destekleyeceklerini de sözlerine ekledi.
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Aydın Valiliği tarafından düzenlenen sanayi istişare toplantısına katıldı. Son gelişmeler hakkında bilgiler veren Bakan Varank, sanayicilerin sorun ve taleplerini dinledi. Aydın Ticaret Borsası'nda düzenlenen işadamları ve sanayiciler buluşmasında Bakan Varank, KOSGEB’in yeni çağrı dönemine çıktığını  ve hangi fırsatların tanındığını açıkladı.
TERMAL OTELE DESTEK SÖZÜ
Bakanlık olarak üreticiler için sundukları kolaylıkları anlatarak sözlerine başlayan Ahmet Varank, “Sizden beklentimiz işgücünü daha fazla sahiplenmeniz, Türkiye ekonomisine güvenin işlerinizi büyütmekte çekinmeyin. Aydın seracılık alanında potansiyele sahip, seracılık teşvikleriyle burayı Türkiye’nin en önemli merkezi haline getireceğiz. Aydın’ı Deney Yap Teknokent Projesinde ikinci grup iller arasına dahil edeceğiz. Aydın’a yakışır bir teknopark inşa edeceğiz. Gerekli talimatları verdim, inşallah bundan sonra Bakanlığımızı Aydın’da daha çok göreceksiniz” ifadelerini kullandı.
Vali Köşger’in Ayter Alanında kurulacak Termal Otel'le ilgili ricasını da dile getiren Varank,  “Termal proje konusunda, Valilik başvurursa rahmetli Recep Yazıcıoğlu’nun da bize emaneti 5 yıldızlı termal oteli kent merkezine kazandıracağız. İnşallah Avrupa Birliği İPA fonlarından bu projeye elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Vali Bey, rakam telaffuz etti ama projenin değerlendirilmesinin ardından elimizden gelen en yüksek desteği vereceğimize emin olabilirsiniz. Böyle güzel bir projeyi Aydın’a kazandıracağız” diye konuştu.
“SAVAŞ’A DESTEK VERECEĞİM”
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun bakanların Aydın ziyaretlerinden rahatsız olduğunu duyduğunu iddia etti. Varank, “Biz Aydın’a hizmet etmek, potansiyeli ortaya çıkarmak için geliyoruz. Üstelik Özlem Hanıma her türlü probleminde yardımcı olmaya çalıştım. Bu tutum Aydın’ın misafirperverliğine yakışmıyor. Aydın’ın son dönemlerde yerel yönetim olarak duraklama yaşadığını üzülerek görüyorum. Aydın, hizmetler konusunda maalesef sınıfta kalmış. Bilboard Belediyeciliği yapılmış. Aydın’da büyükşehir ile ilçe belediyeleri arasında bir uyum yakalanamamış. Biz, Aydın’da kendisini ve partisi değil, Aydınlıları düşünen muhataplar görmek istiyoruz. Cumhur İttifakı adayları olarak Aydın’ı hak ettiği noktaya ulaştırmayı istiyoruz. Değerli dava arkadaşımız Mustafa Savaş’ın Aydın için projeleri ve büyük halleri var.  Ben de Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak kendisinin tüm projelerine destek vereceğim” dedi.
HEDEF 3 MİLYAR DOLAR
Aydın’ın tarım başkenti olduğunu hatırlatan Vali Köşger de, Aydın hakkında kısaca tarihi bilgiler verdi. İthalat ihracat rakamlarından da bahseden Köşger, 725 milyon dolar ihracatın Aydın’a yakışmadığını kaydederek 2023 yılı hedefinin 3 milyar dolar olduğunu söyledi. Köşger ayrıca şunları söyledi, “Bu da tarım ürünlerimizin işlenmesi, sanayinin gelişmesi ve teknolojiyle olacaktır. Aydın’ın sürüncemede kalmış bir projesi var. Rahmetli Valimiz Recep Yazıcıoğlu döneminde projelendirilmiş AYTER termal turizm projemizi Bakanımıza ilettim. Kendisinden AB fonlarından 20 milyon avro talep ettim. Biz de burada kendi imkanlarımızla 10 milyon avro daha bulup, 5 yıldızlı bir termal tesis inşa ederek yılan hikayesine dönmüş bu projeyi Aydın’a kazandırılalım. Bakanımıza vereceği destek için teşekkür ediyor ve çok önemsediğimiz bu projenin kentimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” 

cercioglu-bakanlardan-rahatsiz-mi-oluyor-94504-02e496f7175899b0d267a5990a64c37d.jpgcercioglu-bakanlardan-rahatsiz-mi-oluyor-94504-4f40e4954cec370aafd7097f73113fae.jpgcercioglu-bakanlardan-rahatsiz-mi-oluyor-94504-7b7f7a9fefcc145209dcec775e05d122.jpgcercioglu-bakanlardan-rahatsiz-mi-oluyor-94504-89d77275dcc57b31ee9bc742c05e327f.jpg

cercioglu-bakanlardan-rahatsiz-mi-oluyor-94504-a114f325f313e299ccbbae278ae5bdb7.jpgcercioglu-bakanlardan-rahatsiz-mi-oluyor-94504-b03125b07fa26626d555fe06a198c0c1.jpg


 

Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.