Çerçioğlu Büyükşehir Belediye Başkanları Çalıştayı’na katıldı

Çerçioğlu Büyükşehir Belediye Başkanları Çalıştayı’na katıldı

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen Büyükşehir Belediye Başkanları Çalıştayı’na katıldı. 

A+A-

MURAT TAN - CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanları, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun davetlisi olarak Sultanahmet'teki Tunuslu Hayreddin Paşa Konağı'nda bir araya geldi. “Büyükşehir Belediye Başkanları Çalıştayı” adı altında düzenlenen etkinliğe, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile birlikte başta İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu olmak üzere, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak katıldı.

“SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDEYİZ”

Çalıştayda ev sahibi sıfatıyla açılış konuşmasını yapan İmamoğlu, CHP'li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı olarak düzenli olarak bu tür çalıştaylar gerçekleştireceklerini vurguladı. “CHP'ye ait 11 büyükşehir belediyemizin toplam nüfusu 40 milyona yakın. Türkiye ekonomisinin neredeyse Gayri Safi Milli Hasılası'nın (GSMH) yüzde 70'lere yakını bu şehirlerde yaşatılıyor, büyütülüyor ve var ediliyor. Dolayısıyla, büyükşehir belediye başkanları olarak bizler sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Ülkemizin özellikle bu günlere yaşadığı bir kısım sorunlara başta ekonomi olmak üzere, özellikle toplumun içinde istihdam gibi yaşadığı birçok konuya yerel yönetimler olarak bizler nasıl katkıda bulunabiliriz, nasıl ortak akılla, iş birlikleriyle bu sürece değerli bir takım unsurlar katabiliriz ve aynı zamanda kendi iç işleyişimizle birlikte paylaşacağımız deneyimler ya da bir takım sorunların çözümlerindeki ortak süreçleri bu toplantılarda paylaşacağız” diye konuştu.

“TECRÜBELERİMİZİ PAYLAŞIYORUZ”

Çalıştayla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun ev sahipliğinde Büyükşehir Belediye Başkanları çalıştayındayız. ‬Türkiye’nin en büyük illerini yöneten Belediye Başkanları olarak tarımdan istihdama kadar bir çok konuda tecrübelerimizi paylaşıyoruz” dedi.

cercioglu-buyuksehir-belediye-baskanlari-calistayina-katildi-124431-6ada4349ad3071242139f66f594d186f.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.