Çerçioğlu: “Büyükşehir emrinde başkanım”

Çerçioğlu: “Büyükşehir emrinde başkanım”

Makamına haciz memurları gelen İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’yı Özlem Çerçioğlu ve Millet İttifakı'nın il başkanları ziyaret etti

A+A-

TÜRKER KOCAKAHYA- Makamına haciz memurları gelen İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’ya destek vermek için Millet İttifakı’nın il başkanları ile belediyeye ziyaret gerçekleştiren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Başkanım Büyükşehir emrinde. Alt yapı, üst yapı üzerimize ne düşüyorsa yaparız. Zaten yapıyoruz” dedi. 

İncirliova Belediyesi’nin başkanlık makamına gelen haciz sonrasında Belediye Başkanı Aytekin Kaya’ya destekler sürüyor. Bu kapsamda Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanı Ali Çankır, İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı başta olmak üzere iki parti yöneticileri ve iki partinin üyeleri Başkan Kaya’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette süreçle ilgili bilgi veren Kaya, “400 bin TL para ödedik. 96 kişi işten çıkarılmış. Ama önceki dönem icra gelmemiş dedi” dedi. Ödenen borç rakamlarını da açıklayan Başkan Kaya, “Borçlardan 10 milyon 446 bin TL, kıdem tazminatı olarak da 1 milyon 647 bin TL ödedik. Toplam 12 milyon TL borç ödedik. Bunları hiçbir yer satmadan, tasarruf ederek ödedik. 11 ayda bunu başardık” dedi. 

“MASA, SANDALYE GİTSE NE OLUR”
Her belediyenin borcu olduğunu hatırlatan ve “AK Parti ile MHP belediyelerinde borç ödeyen var mı?” diye soran Başkan Çerçioğlu, “12 milyon lira borç ödenmiş. Borcunu düzenli ödeyen bir belediye var. Normalde sizi gelip tebrik edip kutlamaları gerekiyor. Böyle bir şeyle karşılaşmak çok üzücü. Ama bu masa, sandalye gitse ne olur? Bizler başkanımızın her zaman yanındayız.  Aydın’da büyükşehrin alınması ve büyük ilçe belediyelerini almamız onlarda büyük huzursuzluk yarattı. Vatandaş seni seçmemiş, seni istememiş. Gelirsin bir daha çıkarsın karşımıza halk kararını verir. Aydın halkı zeki, akıllı; doğruyu yanlışı ayırt edebiliyorlar” dedi. 

“BİZLER GÜÇLENİYORUZ”
“Siz böyle yaptıkça bizler güçleniyoruz” diyen Çerçioğlu, “Halk bizim daha fazla yanımızda oluyor. Hem hizmet verdin. Hem 12 milyon borç ödedin. Büyükşehir emrindedir başkanım. Alt yapı mı, üst yapı mı? Bizim üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Zaten yapıyoruz. Biz buraya hizmet için geldik. Başkan al bu koltuğu çıkar kapının önüne. Sıkmayın canınızı” dedi. Öte yandan Çerçioğlu’na ilçede yapılacak kreş, meydan, yürüyüş yolu gibi projelerle ilgili bilgi verildi. Çerçioğlu da projeleri gerçekleştireceklerinin müjdesini verirken ilçede yapılan hizmet binasının açılışını yapacaklarını sözlerine ekledi. 

“İTTİFAK OLARAK YANINIZDAYIZ”
Ziyarette konuşan CHP İl Başkanı Ali Çankır ise “Siz alnınızın akıyla 11 aydır hizmetlerinize devam ediyorsunuz. Çok da iyi bir belediyecilik yapıyorsunuz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu, 10 yıldan beri 17 ilçemizde belediyeciliğin ne olduğunuz sadece Aydın’a değil tüm Türkiye’ye öğretti. Hizmetlerimize devam edeceğiz. Zaten 11 ayda yaptığınız tasarruf ve ödemelerle belediyeciliğin ne olduğunu hem İncirliova, hem Aydın’a hem Türkiye’ye hem siyasi olarak bizim karşımızda olan Cumhur İttifakı’nın fertlerine ve yöneticilerine öğretmiş oldunuz. Burada amaç hizmet etmekse bu hizmetin önünü açmak lazım ama maalesef Millet İttifakı’nın bütün belediyelerine mevcut iktidarın ciddi bir baskısı var. Dün de bunun ekonomik baskısına şahit olduk. Millet İttifakı olarak yanınızdayız” dedi. 

“ART NİYET VAR”
Yapılan icranın siyasi bir karar gereği yerine getirildiğini düşündüğünü belirten İYİ Parti İl Başkanı Cemal Sarı ise, “Türkiye’nin bir çok belediyesinde resmi ya da özel alacaklar, borçlar var. Bunların ödenmesinde bu yöntem çok fazla kullanılmaz. İncirliova Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerin önünün kapatılması, değersizleştirilmesi hareketidir. Art niyet var. İncirliova Belediye başkanımızın bu icraya konu olan alacak meselesi de bir önceki dönemden geliyor. Ama dava sonuçlandığı o dönemde icraya başvurulmamış” ifadelerini kullandı. 

“İYİ NİYETLİ BİR ÖDEME PLANI VAR”
Başkan Kaya’nın borçla ilgili iyi niyetli bir ödeme planı olduğunu dile getiren Sarı, “Bu, Millet İttifakı belediye başkanlarının siyasi olarak sıkıştırılma konusudur. Aytekin Başkan’ın, hizmet performansı takdire şayandır. 12 milyon borç ödeyerek önemli bir katkı sağlamıştır. Bu, başarısının bir göstergesidir. Belediye gelirlerinin azaldığı dönemde borçlanmadan, borçları azaltıyor. Bunun hem biz hem Aydın halkı bilincinde. Bu tür baskılar başkanlarımızı yıldıramayacak. Millet ittifakı olarak başkanımızın yanındayız” diye konuştu. 

KOLTUK KAPININ ÖNÜNE KOYULDU
Öte yandan ziyarette Başkan Kaya, makam koltuğunu belediye binasının önüne çıkartırken kendisi ise plastik bir sandalyede görevine devam etti. Konuyla ilgili ise Kaya, “Bana İncirliova halkına hizmet etmek için koltuk lazım değil. Alın koltuk sizin olsun. Plastik sandalye yeter bana. Biz her yerde halkımıza hizmet ederiz” ifadelerini kullandı.

cercioglu-buyuksehir-emrinde-baskanim-151046-7aa79f2bfd461266ce9714f47c3633b0.jpgcercioglu-buyuksehir-emrinde-baskanim-151046-50204c222182416dd54fb6c407ff956f.jpgcercioglu-buyuksehir-emrinde-baskanim-151046-94421e9ce2bc8719d86fbe24fe98995c.jpgcercioglu-buyuksehir-emrinde-baskanim-151046-c2b3113b79d2ab86b8406fdf4d10bfea.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.