Çerçioğlu çağrısını yineledi 

Çerçioğlu çağrısını yineledi 

Aydın’da özellikle görme engelli çocukların eğitim haklarını kullanması konusunda eksikler olduğunu daha önce gündeme getiren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu çağrısını yineledi.

A+A-

HABER MERKEZİ- Aydın’da özellikle görme engelli çocukların eğitim haklarını kullanması konusunda eksikler olduğunu daha önce gündeme getiren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 3 Aralık Engelliler Günü mesajında da çağrısını yenileyerek “Çocuklarımızın eğitim haklarına bir an önce çözüm bulmalı, onları eğitimli birer birey haline getirmeliyiz” dedi. 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. ‘Engellilerin Farkındayız’ mesajı veren Çerçioğlu, engelli vatandaşların sorunlarını bildiklerinin altını çizerken sorunların aşılmasında Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli tüm gayret gösterdiklerini belirtti. Özellikle görme engelli çocukların eğitim görebilmeleri için yaptığı okul çağrısını yineleyen Çerçioğlu, eğitim hakkının çocukların ellerinden alınamayacağının altını çizdi.                     

“POZİTİF AYRIMCILIKLA YAKLAŞIYORUZ”
 “Türkiye Cumhuriyeti'nde her vatandaşımız eşit haklara sahiptir” diyen Çerçioğlu, “Fakat bizler Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımıza pozitif ayrımcılıkla yaklaşıyoruz. Verdiğimiz hizmetlerde engelli vatandaşlarımızın haklarını gözetiyor ve hizmetlerimizi buna göre şekillendiriyoruz. Dolayısıyla engelli vatandaşlarımızı yılın belirli günlerinde hatırlamak yerine her gün onların yanındayız. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü de bir farkındalık günü olarak görüyoruz. Engellerin farkındayız. Şimdiye kadar engelli vatandaşlarımızdan gelen her talebi değerlendirerek imkânlarımız ve yetkilerimiz ölçüsünde yerine getirdik. En başta da söylediğim gibi tüm vatandaşlarımız eşit haklara sahip. Fakat bize gelen taleplerden görüyoruz ki Aydınlı engelli çocuklarımızın özellikle de görme engelli çocuklarımızın eğitim haklarını kullanmaları noktasında birtakım eksiklikler mevcut” ifadelerini kullandı. 

“DESTEK VERMEYE HAZIRIZ”
Engellilerin eğitimi konusunda yaptığı çağrıyı hatırlatan Çerçioğlu, “Daha önce de bu konuda 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler Günü'nde bir çağrıda bulunmuştum. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bu çağrımı yinelemek istiyorum: Çocuklarımızın eğitim haklarına bir an önce çözüm bulmalı, onları eğitimli birer birey haline getirmeliyiz. Bu konuda özellikle iş insanlarımızın adım atmasını bu çocuklarımız gibi bizler de bekliyoruz. Bunun için gerekli desteği bizler de Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak vermeye hazırız. Aydın Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşlarımıza pozitif ayrımcılığa devam edecektir” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.