(ŞERMİN ÇOLAK) Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiği zaman 60 köyde su olmadığını ve bu köylere su götürdüklerini belirten Özlem Çerçioğlu, ilk defa Mustafa Savaş’ın adını direkt kullanarak, “Elini kolunu tutan mı vardı Mustafa Savaş senin? Yapsaydın ya! İktidar milletvekiliydin. Niye yapmadın? Siz su bile getiremediniz, su. İnsanlar köyde abdestlerini alamıyorlardı” diyerek rakibine yüklendi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Koçarlı Mesire Alanı’nın açılışına katıldı. Burada yaptıkları yatırımları anlatan Çerçioğlu, rakibi Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’ı da sert sözlerle eleştirdi.

Koçarlı Belediyesi’nin mesire alanını Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne devrettiğini belirten Başkan Çerçioğlu, “Çocuk oyun grubu, piknik alanları, 300 metre yürüyüş yolu yaptık. Umarım beğenirsiniz. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak 5 yıl içinde 58 milyon liralık hizmet ettik Koçarlı’ya Mutlu Başkanımla beraber. Tarihinde göremediği yatırımları aldı Koçarlı, önümüzdeki dönemde de en az bunun 2 katını yapmaya söz veriyoruz” ifadelerini kullandı.

"SANA MI SORACAĞIM?"
“Üretici üretemez hale geldi” diyen Çerçioğlu, “Girdi maliyetleri çok yüksek. Elektrik, mazot yüzde 100 zamlanmış. Biz bundan dolayı süt yemi piyasada 89 lira iken, Ege Yem'de 76 lira, arpa ezmesi 67 lira iken biz 58 lira yaptık. Üreticiye destek olmak için bunu yaptık. Biz her zaman sizin yanınızdayız, olmaya da devam edeceğiz. Tarlada ne ürününüz kalırsa kalsın Büyükşehir Belediyesi alıcıdır. Benim karşımda bir adam var. Bana ‘Neden sosyal belediyecilik yapıyorsun, niye malları alıyorsun?’ diyor. Sana mı soracağım? Halkın borcu vardır, senedi vardır, sünnet yapacaktır, düğün yapacaktır. Sen halktan öyle bir kopmuşsun ki haberin yok” şeklinde konuştu.

Alt yapı üst yapı çalışmalarını en iyi kendisinin yaptığını söyleyen Çerçioğlu, 2014 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu zaman Aydın’da 60 köyün suyu olmadığını hatırlattı. Bu köylerde suyun haftada 1 gün 2 saat aktığını kaydeden Çerçioğlu, “Bu köyleri kim idare ediyordu? İl Özel İdaresi. Merkezi Hükümet. Elini kolunu tutan mı vardı Mustafa Savaş senin? Yapsaydın ya. İktidar milletvekiliydin niye yapmadın? Siz su bile getiremediniz, su. İnsanlar köyde abdestlerini alamıyorlardı. Yolu yoktu, asfaltı yoktu onu da biz yaptık” diyerek ilk defa Savaş’ın direkt adını vererek rakibine yüklendi.

Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk ile adil ve eşit davrandıklarını insanı insan olduğu için sevdiklerini vurgulayan Özlem Çerçioğlu kadınlar ve çocuklar için pozitif ayrımcılık yaptığını sözlerine ekledi ve kadın kooperatifleri kurmaya devam edeceklerini belirtti. Millet İttifakı Koçarlı Belediye Başkan Adayı CHP’li Mutlu Öztürk ise, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile beraber yapacak çok işlerinin olduğunu söyledi. Konuşmaların ardından protokol üyelerinin kurdeleyi kesmesi ile Koçarlı Mesire Alanı hizmete açıldı.

siz-su-bile-getiremediniz-96741-1cbb5b075622ca842c3b71fe58226225.jpgsiz-su-bile-getiremediniz-96741-573d3afa3dfb731c80383221f7a8f985.jpgsiz-su-bile-getiremediniz-96741-696c7d315aa1bf2dd4e1f272186bdd8a.jpgsiz-su-bile-getiremediniz-96741-1182ba0e4a70c64958a2b1dac913ded6.jpg

Kaynak: ŞERMİN ÇOLAK