Çerçioğlu; “Sanayicilere desteğimiz sürecek”

Çerçioğlu; “Sanayicilere desteğimiz sürecek”

AYSO 2018-2022 Dönemi Eylül ayı Meclis Toplantısına, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da katıldı.

A+A-

Toplantıda konuşan Başkan Çerçioğlu, ilin ekonomisinin gelişmesi için üreten kesimin ve sanayicinin daima yanlarında olduklarını söyledi. 

Aydın Sanayi Odası (AYSO) Meclis Başkanı Gökhan Maraş’ın başkanlığında, Örsdemir Balkan toplantı salonunda meclis ve komite üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen meclis toplantısına, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da eşi Ortaklar Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Çerçioğlu ile birlikte katıldı. Toplantıda aynı zamanda önceki dönemde AYSO Meclis Başkanı olarak görev yapan Ercan Çerçioğlu’na AYSO Meclisi tarafından oy birliği ile “AYSO Kurucu ve Onursal Başkanlığı” unvanı verildi. Toplantıda konuşma yapan Özlem Çerçioğlu, Aydın ekonomisinin gelişmesi için üreten kesimin ve sanayicilerinin daima yanlarında olduklarını vurguladı. 

“ÇERÇİOĞLU BÖLGEMİZE PRESTİJ KAZANDIRMIŞTIR” 

Meclis Başkanı Gökhan Maraş yaptığı açılış konuşmasında sektörel konuların yanı sıra, kent ve ülke gündemine yönelik açıklamalar yaptı.  Maraş konuşmasında, “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu’na toplantımıza teşrifi ve ASTİM OSB için yaptığı önemli katkılardan dolayı bir kez daha hem ASTİM Yönetimi, hem de sanayicilerimiz adına teşekkür ediyorum. Meclisimizi bu konuda kısaca bilgilendirmek isterim. Aydın Büyükşehir Belediyesi, ASTİM OSB’deki OSB kurulmadan önce toprağı boşaltılmış OSB’nin altyapı ve üstyapı yapma imkanlarını kısıtlayan arazilerin inşaat toprağı ile ücretsiz doldurulmasını sağlamıştır. Büyükşehir Belediyemiz günümüze kadar OSB mülkiyetindeki bu alanlara yaklaşık 300 bin metreküp dolgu yapmıştır. Ayrıca, Büyükşehir Belediyesinin ASTİM Havaalanı Bulvarı’nın asfaltlanması, ASTİM Kavşağı ve alt geçidi ile Çevre Bulvarı’nın hizmete girmesi, ASTİM’in doğalgaz ana dağıtım şebekesine kavuşmasındaki katkıları sanayicilerimiz ve ASTİM OSB için çok önemli hizmetlerdir. Bölgemize prestij kazandırmıştır” dedi.

“ÇERÇİOĞLU’NA TEŞEKKÜR EDERİM”

Oda çalışmaları hakkında bilgi veren AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin ise konuşmasında, “AYSO olarak, Aydın ekonomisini geliştirmek üzere yapılan tüm çalışmaları destekleyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu’na teşekkür ederim. Yapılan hizmetlere bir kaç örnek vermek isterim. ASTİM ve Aydın OSB’deki sanayicilerimizin doğal gaza kavuşması ile sanayicimiz temiz enerji ile buluşmuştur. Ayrıca yakın zamanda, Ortaklar OSB’de üye ziyaretine gittiğimde, Ortaklar-Ortaklar OSB- Çevre Yolu bağlantı yolunun Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenmesi ve asfaltlanması ile bölgede halen kazı çalışmaları devam eden Magnesia Antik Kenti’ne, Ortaklar OSB’ ye ve Ortaklar Mahallesine çok modern bir görünüm ve prestij kazandırdığını gördüm” diye konuştu.

“SANAYİCİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

AYSO Meclis toplantısında, sanayicilerin arasında olmanın her zaman kendisini heyecanlandırdığını belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Sanayicilerimize, yatırım yapmaya devam ettikleri, istihdam yarattıkları ve ihracat yaparak ilimizi tüm dünyaya tanıttıkları için ben teşekkür ederim. Kısacası; Aydın’da hem kent kültürünün, hem de sanayi kültürünün gelişmesi için her türlü altyapı çalışmalarına desteğimiz devam edecektir. Ekonomimizin gelişmesi için üreten kesimin, sanayicinin yanında olduğumuzu her fırsatta ifade ediyoruz. Sadece seçim zamanlarında değil her zaman ziyaret ederek karşılıklı istişarelerde bulunuyoruz” dedi.

ERCAN ÇERÇİOĞLU ARTIK ‘ONURSAL BAŞKAN’ 

Diğer gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından toplantıda, AYSO Meclisi tarafından oy birliği ile Meclis Üyesi Ercan Çerçioğlu’na, “AYSO Kurucu ve Onursal Başkanlığı” unvanı verildi. Toplantıda Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Başkanı Feyyaz Ünal ve Meclis Üyesi Ercan Çerçioğlu da sunumlar yaparken, AYSO Yönetimi tarafından sunumları gerçekleştiren Ünal ile Çerçioğlu’na plaket verildi.

cercioglu-sanayicilere-destegimiz-surecek-129577-0346a54fbaf7595af5ae3542b3d47ce0.jpgcercioglu-sanayicilere-destegimiz-surecek-129577-5179aaf965d0ea79568b8ca217c01e21.jpgcercioglu-sanayicilere-destegimiz-surecek-129577-610463126149b2f4266e7ccf848a346c.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.