(ŞERMİN ÇOLAK) Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Umurlu’da Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışını yoptı. Açılışta Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Savaş’ı eleştiren Çerçioğlu, isim vermeden Savaş’a “Sen sosyal belediyeciliği nereden bileceksiniz. Ya 5 yıldızlı otellerdesin ya da DSİ’nin misafirhanesindesin” ithamında bulundu.
Millet İttifakının Umurlu Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışı gerçekleşti. Seçim çalışmalarının yürütüleceği Koordinasyon Merkezinin açılışına başta Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Özlem Çerçioğlu, CHP Efeler Belediye Başkan Adayı Fatih Atay, İl Başkanı Ali Çankır, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz, gençlik kolları üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.
Büyükşehir olarak Umurlu’ya 6 milyon 500 bin liralık hizmet ettiklerin ve Fen İşlerinin 16 kilometre yol yaptığını kaydeden Çerçioğlu, Umurlu’ya yapılan diğer yatırımları anlattı. Daha sonra ise AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’ı isim vermeden eleştirerek, “Belediyecilikten anlamıyor” ithamında bulundu. 10 yıldır Belediye Başkanı olduğunu hatırlatan Özlem Çerçioğlu, “Sen sosyal belediyeciliği nereden bileceksiniz. Ya 5 yıldızlı otellerdesin ya da DSİ’nin misafirhanesindesin. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Fatih kardeşimle hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

ÇERÇİOĞLU, 31 MARTTA VATANDAŞLARI KENT MEYDANA DAVET ETTİ

“Belediyelerin su için kullandığı elektrik ücretsiz olsun biz de 1 TL’ye verelim” ifadelerini kullanarak su ve elektrik faturaları tartışmalarına da değinen Başkan Çerçioğlu, Milletvekili Sancar’dan konuyla ilgili Meclis’e önergesi vermesi için söz alarak, “O zaman görelim bu önergeyi onaylayacak mısınız?” diye sordu. Aydın’ın geçiminin yüzde 50’sinin tarıma dayalı olduğunu da hatırlatan Çerçioğlu, “Biz çiftçimiz elinde kalan malları aldık, fakir fukara, garip gurabaya dağıttık. Kalkmış, neden sosyal belediyecilik yapıyorsun diyor. Sana ne” diyerek tüm vatandaşları 31 Mart akşamı Atatürk Kent Meydanına davet etti.
Çerçioğlu, “Sorunlarına çözüm bulmak için çaba göstereceğimiz bir büro olacak. İki gündür Umurlu’dayım, her yeri dolaştım çok büyük şikâyetler aldım. Efeler Belediyesinin hiçbir şey yapmadığı konusunda çok şikayet aldım ama ben sizi söz veriyorum hiçbir zaman başınızı öne eğdirmeyeceğim” diyerek, Kurban Bayramında modern bir Pazar yeri inşa edeceklerini kaydetti. Yaşlılar için yurt yapacaklarını da söyleyen Atay, adının da Çerçioğlu’nun isteği ile ‘İkinci Bahar’ olacağını belirtti.
Denizli Milletvekili Teoman Sancar da, komşu ilden gelip sosyal demokrat belediyeciliğin örneğini görmekten mutluluk duyduğunu ve Aydın’ın başarılarıyla gurur duyduğunu söyledi. Konuşmaların ardından kurdele kesilerek, Umurlu Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışı gerçekleştirildi.

belediyecilikten-ne-anlarsin-91455-a43b0c84a5bd58665a58e9377125ffb7.jpgbelediyecilikten-ne-anlarsin-91455-bbfc7baca8dea5a28faeced9403b8d74.jpgbelediyecilikten-ne-anlarsin-91455-d50be4a8c14dcf5cae004e04e9785c53.jpgbelediyecilikten-ne-anlarsin-91455-e6a00465947f06fc382e45fa82283abb.jpg

Kaynak: ŞERMİN ÇOLAK