Çerçioğlu yerel basına destek istedi

Çerçioğlu yerel basına destek istedi

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (ABGC) ile Aydın Gazeteciler Cemiyeti’nin (AGC)  Sevgi Yolu’nda açtığı yerel gazete standını ziyaret etti.

A+A-

MURAT TAN- Ziyarette gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Başkan Çerçioğlu, Aydınlı vatandaşlardan yerel gazetelere sahip çıkmasını istedi.
 
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu, ABGC ile AGC’nin Aydın’daki yerel gazetelerin halk ile buluşması ve gazete satışıyla ilgili farkındalık oluşturmak için Efeler Sevgi Yolu’nda açtığı gazete standını ziyaret etti. Ziyarette stanttaki tokalaştığı gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Çerçioğlu, AGC Başkanı Semra Şener ve ABGC Başkanı Cem Ulucan’a çiçek verirken, basın emekçilerineyse baklava ikram etti. Yerel gazeteleri desteklemeye devam edeceklerini söyleyen Çerçioğlu, stantta yaptığı konuşmada Aydınlı esnaflardan ve vatandaşlardan yerel gazetelere destek istedi.  

“YEREL BASINI DESTEKLEMEYE DEVAM EDELİM”

Konuşmasında,  “Gazeteciler Gününüzü buruk kutluyorum” diyen Çerçioğlu, “Bununla birlikte her iki cemiyetimizin de böyle bir aktivitede bulunmalarından ötürü de tebrik ediyorum. Yerel basınımızı destekliyoruz ve desteklemeye de devam edeceğiz. Sizin böyle bir organizasyon yapmanız çok yerinde olmuş. Tüm buradan Aydın halkına seslenmek istiyorum; Yerelde ve kentte olan biteni öğrenmenin en doğru noktası yerel basındır, internet basınıdır. Aydın’da yaşayan esnaflarımıza da sesleniyorum; Yerel basını desteklemeye devam edelim ki doğru habere ulaşalım. Aslında baktığımızda gazetecilik mesleğinin günümüzde ne kadar zor icra edildiğini de biliyorum. OECD ülkelerinde cezaevinde olan gazeteci sayısında en üst sıradayız. Bunu söylemeden geçemeyeceğim çünkü gerçek bu. Daha özgür, korkmadan, sonu cezaevi olmadan, böyle bir durumla karşılaşmadan özgür gazetelerde özgür yazıların yazılmasını diliyorum. Kadın gazetecilerin de sayısının artmasını diliyorum, en çok isteklerimden de bir tanesi bu. Böyle bir organizasyon için teşekkür ediyorum.  Çok iyi yapmışsınız, teşekkür ediyorum” dedi.

“DESTEK OLDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü de çalışarak geçirdiğini söyleyen AGC Başkanı Şener, “Aydın yerel medya anlamında çok zengin bir şehir. Her gün bayilere gazeteler gidiyor fakat iade sayısı çok yüksek. Buna engel olup gazeteleri halkla daha fazla buluşturmak için böyle bir proje gerçekleştirdik. Yerel gazetelerin emekleri çok yüksek ve çok değerli. Buraya gelerek destek olduğunuz için çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 
  
ÇERÇİOĞLU’NDAN GAZETE SATIŞ OFİSİNE DESTEK SÖZÜ

Şener’den sonra konuşan ABGC Başkanı Ulucan, “Biz bu vesileyle aslında Aydın’daki birkaç noktada yerel gazete satış ofisi oluşturulmasını da istiyoruz. Böyle bir ofis oluşturulup Aydın’daki bütün gazetelerimiz de orada parayla satın alınabilmesi için sizden destek bekliyoruz” dedi. Ulucan’ın bu talebine olumlu cevap veren Çerçioğlu, memnuniyetle destek vereceklerini söyledi. Yerel basının mutlaka desteklenmesi gerektiğini söyleyen Çerçioğlu, “Gazetelerin fiyatları gayet uygun. Doğru habere ulaşmak için lütfen herkes bölgesinde yaşadığı yerel gazetelerden birer tane satın alır ve bu konudaki sorun çözülür” dedi.  


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.