(TÜRKER KOCAKAHYA) Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, sosyal medya üzerinden gençlerin Arapapıştı Kanyonuna gitmek istemelerine yönelik çağrılarına duyarsız kalmadı. Gençlerin hiçbir zaman isteğini geri çevirmeyen Başkan Çerçioğlu, “Gelecek çocuklarda ve gençlerde. Eğer Türkiye Cumhuriyetinin daha iyi bir noktaya gelmesini istiyorsanız çocuklara ve gençlere değer verin” dedi.
“susmuyom” kullanıcı adlı genç Büşra, twitter üzerinden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na, Arapaşıtı’nın broşürünü atarak “Başkanım broşürleri görüyoruz ama gerçeğini göremedik hiç. Bizi ne zaman götüreceksiniz Arapapıştı'ya?” diye sormuştu. Çarşamba akşamı gelen bu talebe Çerçioğlu ise, “Gençler toplanın. Yarın 12.30'da belediyenin önünden otobüslerle gidiyoruz. Güzel bir tekne turu sizi bekliyor” şeklinde yanıt verdi. Gençlere söz veren Çerçioğlu’nun talimatıyla yüzlerce genç Arapapıştı Kanyonu’na gitti.
Arapapıştı Kanyonunu gezen ve doyasıya eğlenen gençler, dönüşte Aydın Büyükşehir Belediyesinin önünde toplanarak Başkan Çerçioğlu’na teşekkür edip hatıra fotoğrafı da çektirdiler.
Gençlerin geziden çok memnun kaldığını ifade eden Başkan Çerçioğlu, “Gördüğünüz gibi onlar da mutlu ben de mutluyum. Ben her zaman gençlerle beraberim. Bu zamana kadar onların hiçbir isteğini geri çevirmedim. Bundan sonra da geri çevirmeyeceğim. Gençliğe önem vermek gerekiyor. Onlar bizim geleceğimiz. Eğer Türkiye Cumhuriyetinin daha iyi bir noktaya gelmesini istiyorsanız gelecek çocuklarda ve gençlerde” dedi.

Kaynak: TÜRKER KOCAKAHYA