AYDIN SARI

AYDIN SARI

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Çerçioğlu’nun eli güçlendi

A+A-

Aydın bir kez daha tercihini büyükşehirden Özlem Çerçioğlu’ndan yana kullandı. Rakiplerinin her türlü propagandası karşısında Aydın seçmeni bir kez daha Topuklu Efe’yi olan güvenlerini sandıkta gösterdiler.
Kesin olmayan seçim sonuçlarına şöyle bir baktığımızda seçmen çok anlamlı mesajlar vermiş görünüyor. Örneğin iki dönemdir CHP’li başkanın yönettiği Bozdoğan ve Koçarlı’da tercihini AKP’nin adayından yana kullanarak bir mesaj vermiştir. 
Aynı şekilde Nazilli’de de iki dönemdir MHP’li belediye başkanı Haluk Alıcık’a karşı İYİ Parti adayı Kürşat Engin Özcan’dan yana bir tercihte bulunarak, artık yeni bir dönemin başlaması gerektiğini, Nazilli’nin yeni bir anlayışla yönetilmesi gerektiğinin altını çizmiştir.
Sandıktan çıkan sonuçlara bakıldığında CHP elinde bulunan Bozdoğan, Karacasu ve Koçarlı gibi ilçeleri kaybetmiş durumda, buna karşılık Yenipazar, Nazilli, İncirliova ve Germencik ilçelerinde belediye başkanlıklarını kazanmış durumda. Bir önceki seçim sonuçlarına bakıldığında CHP’nin elinde 9 ilçe belediye başkanlığı bulunurken, bu seçim ittifak ile birlikte on ilçe belediye başkanlığına ulaşmış görünüyor ki, bu da CHP’nin ve Millet İttifakı’nın bu seçim sürecini Aydın’da başarılı bir şekilde yürüttüğünü ortaya koymaktadır.
Seçim sonuçlarını irdelemeye devam ettiğimizde Aydın İlinin büyük ilçeleri Efeler, Nazilli Söke, Kuşadası gibi ilçelerini Millet İttifakı ve CHP kazanmıştır ki, bu da Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Özlem Çerçioğlu’nun elini bir önceki seçime göre daha da güçlendirmiş durumdadır.
Kesin olmayan sonuçlara göne rakibine yüzde on fark atan Çerçioğlu’nun Pazar Akşamı meydanda yaptığı konuşmadan yola çıkarak önümüzdeki süreçte herkes Aydın için varını yoğunu ortaya koymalı. Artık ocu, bucu devrini kapatıp, Aydın’ın daha ileriye nasıl götürülebilirin mücadelesini vermeli.
Seçim sürecini tamamladık, kazanı ve kaybedeni ile birlikte artık seçimi geride bırakıp Aydın’a hizmet etme zamanı. Şimdi o meydanlarda yapılmadığı öne sürülen hizmetlerin Aydın’a kazandırılması için öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve ekibinin, ikincil olarak da Aydın’a 17 yıldır hizmet getirmeyen AKP’nin Aydın Milletvekillerinin birlikte hizmet üretme zamanıdır. 

 


 

Önceki ve Sonraki Yazılar