CHP Didim'de demokrasi şöleni

CHP Didim'de demokrasi şöleni
 Muhabir
CHP Didim İlçe Kadın Kolları’nın 24 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşecek olan kongresi için adaylar açıklanmaya devam ederken, yeni aday Gülcan Doğan oldu.

CHP Didim İlçe Teşkilatı'nda adaylığını açıklayan Gülcan Doğan, partililerden büyük destek aldı. Basın açıklamasına CHP İlçe Başkanı Aşkın Atlı, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülru Pere Uzman, bazı belediye meclis üyeleri ile çok sayıda partili de katıldı. Atlı'nın parti içerisinde demokrasi şöleninin gerçekleştiğini belirtmesinin ardından konuşan İlçe Kadın Kolları Başkanı Uzman, Doğan'a başarılar diledi.

chp-didimde-demorkasi-soleni-gazete-internet-ebru-gormez-470571-80fac8b2e141b89be10ceb9b1120180a.jpg

“BAŞKANLIĞA ADAYIM”
Özgeçmişini anlatarak konuşmasına başlayan Doğan, “Yol arkadaşlarım diyorum sizlere çünkü birçoğunuzla emek mücadelesi için yürüdüğüm yolda tanıştık ve tanıdım. Sizler de beni pankartların arkasından, alanlardan ve sokaklardan tanıdınız. Her haklı haykırış için omuz omuza ve yan yana yürüdük. Taleplerimizi, itirazlarımızı zaman zaman da isyanlarımızı dile getirdik. Ben Cumhuriyet Halk Partisi'nin öz evladı olarak her yürüyüşü evimde başlatıp, yoldan buluştuğum siz kıymetli yoldaşlarımızın da desteğiyle, bugün evimizden bir yürüyüşü daha başlatıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanlığına adayım.” dedi.

chp-didimde-demorkasi-soleni-gazete-internet-ebru-gormez-470571-9dcd35749e02a12e4ce756c25d3c6a2d.jpg

“ELEŞTİRİYE AÇIK OLACAĞIZ”
Kadın kollarını büyüteceklerini belirten Doğan, “Hak, hukuk, adalet taleplerinde, emek ve demokrasi mücadelesinde, ekonomik nedenli isyanlarda sokaklardan ses veren her eyleme, etkinliğe ortak oldum. 2 kızım var ve kızlarım partide büyüdü. Çoğunuz tanır, bilirsiniz. Burada iktidar partisiyiz ve gücümüzü, bilgimizi, enerjimizi, mücadelemizi daha etkin bir şekilde göstermemiz gerekiyor. Kadınlara ilişkin somut adımlar atmamız gerekiyor. Bu konuda iletişimde olacağız. Kadın örgütümüzü hiçbir ayrım yapmaksızın büyüteceğiz. Nerede haksızlık, hukuksuzluk, kadına ve çocuğa yönelik olumsuzluk varsa orada olacağız. Birlikte birikimimizi, bilgimizi, deneyimlerimizi, hayallerimizi, yüreğimizi ortaya koyacağız. Şeffaf biçimde çalışacağız. Eleştiriye açık olacağız. Hepiniz kendinizi bu mücadelenin bir parçası olarak göreceksiniz.” ifadelerini kullandı.

chp-didimde-demorkasi-soleni-gazete-internet-ebru-gormez-470571-a7c27626a63451cb0b04401d0a03bb78.jpg

Konuşmasının ardından Doğan, ekip arkadaşlarını partililere tanıttı. Ekip üyeleri tek tek çağırılmasının ardından kendilerini partililere tanıttı. CHP’li Doğan’ın ekibinde yer alan isimler ise şu şekilde: "Zöhre Reşber, Saray Erdoğan, Göknur Kiziroğlu, Senem Çelik, Zeynep Bay Sofuoğlu, Hande Müge Ölçeroğlu, Gülçin Akın, Çiçek Karakuş, Vicdan İnaç, Tülay Bektaş, Meliha Çamlıbel, Fatma Çakır, Hatice Salındırma, Gülhanım Yüksel, Meralgül Alparslan."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.