Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Ebru Görmez'in haberine göre, Didim D-Marina’da gerçekleştirilen açılış törenine CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül,  Hüseyin Yıldız, CHP İl Başkanı Hikmet Saatçi, CHP'li ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Program, İstiklal Marşı okunması ve saygı duruşu ile başladı.

Whatsapp Image 2024 07 01 At 18.23.16
Açılış programı öncesinde konuşmasını gerçekleştiren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Bölge turizmine önemli katkı sunacak olan deniz otobüsü seferlerimizi başlatıyoruz. Bu bir ilk oluyor. Umarım ortak projelerimizin ikincisi, üçüncüsü olur. Denizlerimizi daha verimli kullanmanın gerekliliğine yürekten inanıyoruz. Ulaşımda denizyolunu kullanmak isteyen herkes için seferlerimiz her gün düzenlenecek.” ifadelerine yer verdi.

Whatsapp Image 2024 07 01 At 18.23.16 (1)
“DEZAVANTAJLI VATANDAŞLARIMIZA FERİBOTUMUZ ÜCRETSİZ”
Feribot seferleri hakkında bilgilendirmelerde bulunan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ise, “Bugün itibariyle Bodrum Turgutreis Didim seferleri başlayacak, yarından itibaren de Marmaris Fethiye. Üç tarafı denizlerle çevrili bu kadim memleketimizde yüzyıllık cumhuriyette bir denizcilik bakanlığının olmaması en büyük ayıplarımızdan bir tanesidir. İnşallah en kısa zamanda İktidarımızda Sayın Genel Başkanımızın da takdirleriyle Denizcilik Bakanlığımızı da ihdas edeceğiz. Bugün Burada Didim’den Turgut Reis'e ve Bodrum'a olan seferler günde üç defa yapılacak, karşılıklı olacak ve tam bilet 250 Türk lirası, yarım bilet 160 TL, Engelliler, yaşlılar ve dezavantajlı gruplar da ücretsiz olarak tıpkı otobüsler gibi feribotumuzdan fayda alacaklardır.” dedi.

Whatsapp Image 2024 07 01 At 18.23.17 (2)
“AVRUPA BİRLİĞİNE ÜYE OLACAK”
Son olarak günün anlam ve anlam önemine dair konuşmasını gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Belediye başkanlarımızla örgütümüzle birlikte çalışarak milletvekillerimizle parti yönetimimizle birlikte çalışarak ikinci yüzyılın nasıl ilk yerel seçimlerinde bir büyük zafer kazandıysak, nasıl 47 yıl sonra partimizi ilk kez birinci parti yaptıysak asgari ücretlinin yüzünü güldürmek için emeklinin yüzünü güldürmek için, çiftçiyi yeniden milletin efendisi yapmak için, esnafın çilesini bitirmek için, bu servet sahiplerinin varlıklarını korumak, kollamak, güçlerine güç katmak için değil esas üretenlerin hak edenlerin hakkını almasını sağlamak için çok adil bir ekonomi, çok adil bir vergi sistemi, halkı zenginleştiren zenginin zenginliğine zenginlik katması yerine daha adil bölüşülecek sosyal bir devleti mutlaka inşa edeceğiz. Bunun için çok çalışıyoruz. Yapılacak ilk seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'ni iktidara taşıyacağız. Buna inanın, buna güvenin. Bu bir seferberlik halidir. Bu yüz yıl önce olduğu gibi bir kez daha ülkeyi kurtarma ve bir kez daha demokrasiyi kurmaktır. Söz veriyoruz ki iktidarımızda bu ülke Atatürk'ün gösterdiği yöne ilerleyecek. Avrupa Birliği'ne tabi üye olacak. Vize sıkıntısı kalmayacak. Onlar gibi paradan altı sıfır atıp hem maaşlardan hem fiyatlardan sıfır atmayacağız. On yıl içinde maaşlardan değil fiyatlardan birer sıfır atacağız. Sizin satın alma gücünüzü on katına çıkaracağız.” ifadelerini kullandı. Konuşmalar ardından Muğla ve Aydın Büyükşehir Belediye başkanları Başkan Özel’e hediyelerini takdim etti.

Whatsapp Image 2024 07 01 At 18.23.16 (3)
DİDİM BODRUM ARASI ARTIK 1 SAAT!
440 kişilik kapasiteye sahip olan deniz otobüsü, iki turizm merkezi olan Didim ve Bodrum arasında ki mesafeyi kısaltacak. Kara yoluyla en az 3 saat süren 140 kilometerelik yol, Didim Bodrum arası yolculuk, deniz yolu ile bir saat sürerek, vatandaşlara keyifli bir yolculuk yaşatacak. Sefer bilgileri ise şu şekilde; Didim’den her gün Bodrum’a 07.20, 10:20 ve 17.00 saatleri arasında sefer olurken Bodrum’dan, 12:45 ve 18:45 saatleri arasında Didim’e sefer olacak.

Whatsapp Image 2024 07 01 At 18.23.17 (1)

Yağmur Çetin YKS’de ilk bine girerek Didim’in gururu oldu Yağmur Çetin YKS’de ilk bine girerek Didim’in gururu oldu

Whatsapp Image 2024 07 01 At 18.23.16 (2)Whatsapp Image 2024 07 01 At 18.23.17

Muhabir: Ebru Görmez