Atilla Dağıstanlı

Atilla Dağıstanlı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

  ‘’CHP KURULTAY DELEGELERİ KAPI KULU DEĞİLDİR’’

A+A-

Bu devrimci söylem kime aittir bilir misiniz ?

Kamil Kırıkoğlu’na.

Peki Kamil Kırıkoğlu kimdir ?

Bülent Ecevit döneminde CHP Genel Sekreterliği yapmış,Adıyaman doğumlu,Tabip Binbaşı iken istifa etmiş CHP saflarında siyaset yapmış,Bülent Ecevit’in başarılı olmasında  unutulmaz katkıları olan onurlu bir siyasetçidir.

CHP’nin 5.olağanüstü  Kurultay da aynen yukarıda okuduklarınızı  söylemiştir.

 

CHP Germencik İlçe Başkanı Hasan Toker’in sosyal medyadaki  bu paylaşımı beni eski günlere götürdü.

Bülent Ecevit’in seçim kazanmasında  yadsınamayacak katkıları olan Kamil Kırıkoğlu’nun Ecevit’le arası açılmış olmasına karşın,tam ifadesiyle  kol kırılmış ve yen içinde kalmıştır.

Bugünkü siyasetçilerin koltuğa yapışmalarını,sanki babalarının evinden getirmiş gibi sahiplenmelerini işte bu yüzden yadırgıyorum;çünkü o günkü siyasetçilerin kendi aralarındaki kavga şimdikilerinde olduğu gibi kayıkçı kavgası değildi.

 

İşte bu yüzdendir her yazımda kurultay delegelerini şartlandırmaya çalışanlara karşı kurultay delegelerini uyarıyorum,yüreklenmelerine  yardımcı olmaya çalışıyorum.

 

‘’CHP KURULTAY DELEGELERİ KAPI KULU DEĞİLDİR’’ sözünü söyleyen CHP’nn Genel Sekreterliğini yapmış değerli bir insan Kamil Kırıkoğlu’dur.

Demek ki o günlerde bile  Hüseyin Yıldız gibi kafayı çekip partililerine il başkanı olarak Alı Çankır’ı seçeceğiz diye telkinde bulunan,ya da tv de delegelere aba altından sopa gösterenler varmış ki  Kamil Kırıkoğlu genel sekreter olarak ortaya çıkıp,’’ durun bakalım’’ demiş.

 

Geldik bugüne

 

Salı günü akşam üzerine doğru İstanbul Adalar, Kadıköy, Bergama  ile Adana Çukurova Belediye Başkanları   kurultay için imza verdiklerini açıklarken, kurultay için gerekli olan  625 imzanın çok üstünde yaklaşık 650 civarında imza verildiği de açıklandı.

 

Bu süreç,Pazartesi günü tamamlanacak ve akı karası belli olacak.

Ve bir gerçek tüm çıplaklığıyla belirecek.

Nedir bu çıplak gerçek ?

İmza süreci 30 Temmuz Pazartesi günü sona erdiğinde toplanan imza sayısı  aynı zamanda  YENİ GENEL BAŞKANIN  KURULTAYDA ALACAĞI OYUN BÜYÜK RESMİ  olacaktır.

Ve bu süreci kendi lehlerine çevirmek için türlü kurnazlıkları deneyen  bazı kişilerinde siyasi yaşamlarının sonu olacaktır.

Peki  Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na,onun yönetimine yakıştı mı ?

Bence yakışmadı;ama onlar yakıştırmış olacaklar ki  CHP’nin gelenekselleşmiş değerlerini ciğnemiş oldular.

Şimdiye dek yapılan 9 seçimde yenilen;ama aradan bir ay geçmiş olmasına karşın seçim değerlendirmesi yapmadıkları gibi ‘’seçim de kaybeden AKP’ diyerek mizah konusu olan bir genel başkan ve yönetimi bundan sonraki sekiz ay içinde CHP’ye ne verebilirdi ki ?

 

Yazmaktan,söylemekten dilimizde tüy bitti…

CHP’DE DEĞİŞİM SÜRECİ BAŞLAMIŞTIR.

KURULTAY İÇİN  625 OY TOPLANSIN  YA  TOPLANMASIN

CHP SİLKELENEREK 1923  KURULUŞ AYARLARINA DÖNECEKTİR.

ÇÜNKÜ,DEĞİŞMEYEN TEK ŞEY DEĞİŞİMDİR.

 CHP’nin DEĞİŞİM SÜRECİNİ HIZLANDIRMAK  İÇİN YİĞİTÇE ORTAYA ÇIKARAK İMZA VERENLER CHP’NİN TARİHİNE DEVRİMCİ DELEGELER OLARAK GEÇECEKLERDİR;ÇÜNKÜ RİSKE GİRMEMEKTE BİR RİSKTİ;AMA ONLAR YÜREKLERİNİ KOYARAK RİSKE GİRDİLER.

Ve gelecek olanlarda şunu anladılar,CHP’NİN GERÇEK SAHİBİ ÜYELERİDİR.

CHP’yi babasının çiftliği sanan kim olursa olsun geldiği gibi gider.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar