Atilla Dağıstanlı

Atilla Dağıstanlı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

CHP KURULTAYI, MUHARREM İNCE ,  BÜLENT  TEZCAN,HÜSEYİN YILDIZ

A+A-

CHP Genel Başkanı sn.Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere tüm yöneticilere,delegelere ve üyelere bir kez daha anımsatıyorum.

CHP’NİN  İLK VE SON GENEL BAŞKANI   MUSTAFA   KEMAL   ATATÜRK’TÜR.

Yaşam süreci içinde CHP Genel Başkanı olanlar, bu kutsal  görevin EMANETÇİLERİDİR.

EMANETİN  DEĞERİNİ  TAŞIYAMAYANLAR  GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER.

 

Seçim arenalarında  9 kez yenilen;ama kurultaylarda  tekrar seçilen   bir genel başkan kim olursa olsun yönetimi ile birlikte istifa ederek CHP’nin önünü açmıyor,parti içinde kaos yaratıyorsa bu CHP’nin geleceğine asit dökmektir.

 

CHP’nin gerçek sahibi hiçbir beklenti içinde olmadan gönüllü çalışan  ÜYELERİDİR.

Delegeler,milletvekilleri  üyelerin  arasından seçilmiş emanetçilerdir;ama özellikle mv leri,her ne hikmetse meclise girdiklerinde MİLLETİN VEKİLİ olduğunu unutarak havaya girmektedirler.

 

Elli yılı aşan gazetecilik mesleğimde şimdiye dek hiç böyle bir şeye tanık olmadım.

CHP’nin neferlerinden birisi çıkıyor iki kez genel başkanlığa adaylığını koyuyor,olmuyor,daha doğrusu oldurtmuyorlar,cumhurbaşkanlığına adaylığını koyuyor o da olmuyor,rakip partilerde tık yok,CHP’de  cadı kazanı kaynıyor.

 

Çok merak ediyorum,PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI  Bülent Tezcan,Muharrem İnce’nin Genel başkan olmasından,kendi önünün kesilmesinden,planlarının alt-üst olmasından mı korkuyor ?

Yazar Ergun Poyraz’ın hakkında binlerce  defa yazı yazdığı,(Poyraz’ın yazılarını burada  yinelemek istemiyorum)  mv.Hüseyin Yıldız,pazartesi günü  katıldığı tv programında ,açık açık delegelere aba altından sopa göstererek  Muharrem İnce’ye oy vermeyin diyor.

Hüseyin Yıldız 40 dakikada  korku tünelinden geçer gibi Emin Aydın’ın sorduğu bir soruya  on yanıt vererek  kendisini  teselli etmeye mi çalıştı ?

 

Gelelim  CHP  kurultayı ileilgili  yazdığım yazılara  AT GÖZLÜĞÜ ile bakanlara.

 Önce şunu bilmelerini istiyorum.

Ben ne Metin Lütfi Baydar’ın ne de  muharrem İnce’nin avukatıyım.

Ben parlamenter sistemin yok ediliği bir ortamda  Atatürk’ün partisinin gercek görevini yerine getirmesine  çağrı yapan dedesinden CHP li bir üyeyim.

CHP başta Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu,yönetimi ve tüm milletvekilleri olmak üzere hiç kimsenin babasının çiftliği değildir.

2015 yılında Kılıçdaroğlu’nun himayesinde kontenjandan mv olan,PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI  Bülent Tezcan’ın ne de  yazar Ergun Poyraz’ın kitap olacak kadar hakkında  olumsuz şeyler  yazdığı  mv Hüseyin Yıldız’ın çiftliği hiç değildir.

Ne Tezcan ne de  Yıldız delegeleri şartlandırma amaçlı telkinde bulunamazlar.

 Ne şimdi ne de daha önce  hiçbir  mvinden  ne kendim için ne de bir başkası için bir şey istedim;ama  KİMLERİN KİMDEN NELER İSTEDİĞİNİ  BİLİYORUM.

Başka illerden listeye girmek için mv lerinden kimin yetkili birisine neler söylediğini,aracılık yaptığını da  o kişinin de 8.sıradan aday gösterildiğini de biliyorum.

Yaklaşmakta olan yerel seçimler,yurtseverler için önemli bir dönüm noktası iken,birileri için de köşeyi dönme noktası olabileceğini de biliyorum ve izliyorum.

Sizin anlayacağınız,artık PARTİ ZARAR GÖRÜR dayatması  ile kendi çarklarını döndürenler  tarihin çöplüğüne düşmüştür.

Bundan böyle KONUŞAN CHP LİLER vardır.

Buradan  CHP Efeler İlçesi Başkanı Barış Altıntaş’a sesleniyorum.

BARIŞ ALTINTAŞ,DANIŞMA KURULU TOPLANTISI  YÖNETİM KURULU  YETKİSİNDEDİR.

BU YETKİYİ KULLAN Kİ  KİM NE DÜŞÜNÜYORSA  HERKES ÖĞRENSİN.

Ben danışma kurulu toplantısına  ÖZELLİKLE,PARTİ ÖRGÜTÜ VE  ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI  Bülent Tezcan ve delegelere olumsuz telkinde bulunan mv Hüseyin Yıldız’ın da mutlaka katılmalılar; çünkü onlarla karşılıklı konuşarak herkesin huzurunda soracağım sorularım var.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar