31 Mart yerel seçimleri öncesi CHP'ye geçen Soner Düztepe, şok bir kararla partisinden istifa etti. Kuyucak’ta geçtiğimiz dönem Büyükşehir Belediyesi ve Kuyucak Belediyesi'nde CHP’li meclis üyesi olan Soner Düztepe, partisinden ve belediye meclis üyeliğinden istifa ettiğine dair dilekçeyi İlçe Başkanlığı'na ve İlçe Seçim Kurulu'na teslim etti.

"HELALLEŞTİK"
Düztepe, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Deniz derin olduğu için durulmaz, gerçek dostluklar ise ebedi olduğu için asla unutulmaz. Başkanımla iştişaremizi yaptık, helalleştik. Yaradanım yar ve yardımcısı olsun." ifadelerini kullandı.

MERKEZİ YAPILANMA TEPKİSİ
İstifasının ardından gazetecilere açıklama yapan Düztepe, "İstifa sebebimiz, seçimden sonraki merkezi bir yapılanma. Sonuç itibariyle 36 adet mahalle birleşerek bu seçimi kazandık. Bütün mahalleler olarak beraber hareket ettik. 36 mahallenin bu seçimin kazanılmasında emeği var. Seçimden sonra merkeziyetçi hareketler ve yapılanmalardan dolayı, diğer kapanan beldeler ve köylere şu andaki mevcut mahallelere olan saygımızdan bu yapılanmayı kabul etmedik, etmeyeceğiz. Sonuç itibariyle Kuyucak büyük bir ilçe. Bu tavrı kabul etmediğimiz için de hem belediye meclis üyeliğinden hem de Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ediyorum’’ diye konuştu.

Kuyucak'ta 200 bin fide dağıtıldı Kuyucak'ta 200 bin fide dağıtıldı

Siyasetten uzaklaşmayacağını ifade eden Düztepe, hangi yönde ilerleyeceğini önümüzdeki günlerin göstereceğini dile getirdi.

whatsapp-image-2024-05-20-at-15-24-05.jpeg

Kaynak: Haber Merkezi