CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Çine'de önemli mesajlar

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Çine'de önemli mesajlar

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere Aydın’a geldi.

A+A-

ÖZGE KAHRAMAN- İlk duraklarından biri olan Çine’de vatandaşlarla buluşan Kılıçdaroğlu, buradan hükümete yüklenirken CHP’li belediyelerin olduğu yerlerde hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk duraklarından biri Çine oldu. Çine’de Hükümet Meydanı’nda vatandaşlarla buluşan Kılıçdaroğlu buradan hükümete yüklendi. Çinelilere seslenen Kılıçdaroğlu, Çine’ye teşekkür etmeye geldiğini söyleyerek “Seçimler bitti de genel başkan niye geldi diyeceksiniz, size teşekkür etmeye geldim. Size yürekten teşekkür ederim. Sizin için çalışan belediye başkanını seçtiğiniz için” dedi. 

BELEDİYE BAŞKANLARI HALKA HESAP VERECEK

Kılıçdaroğlu, yeni bir siyaset anlayışını iki temel kural üzerine inşa etmeye çalıştıklarını belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

“Birincisi seçildiği andan itibaren bizim belediye başkanlarımız hiçbir vatandaş arasında ayrım yapamayacaklarıdır. Herkesin siyasi düşüncesine saygımız var herkese hizmet götürmekte belediye başkanın görevidir. Hiç kimseye ötekileştirmeden belediye başkanlarımız hizmet vereceklerdir. Bizim belediye başkanlarımız göğüslerinde ya Türk bayrağı taşıyorlar ya da bulundukları ilin ilçenin rozeti varsa onu taşıyorlar. Onlar tarafsız davranmak zorundadırlar. Herkese hizmet götürmek zorundadırlar.  İkinci temel kuralımız şudur; yol yaparlar, alt yapıyı yaparlar bir sürü görevleri vardır. Ama harcadıkları para kendi şahsi paraları değildir. Harcadıkları para sizin paranızdır, milletin parasıdır. O zaman harcanan her kuruşun hesabını millete vermek zorundadırlar. Bunu kul hakkına duyduğumuz saygıdan ötürü söylüyorum. Eğer vatandaş vergi ödüyorsa o zaman belediye başkanı bu paraya nereye harcadığını benim bilmek ihtiyacım var. Ben bunu söyleyince tepedekiler kızıyordur. Vay efendim ne demek hesap vermek ben istediğim harcarım. İstediğin gibi harcıyorsan o ülkede demokrasi yoktur.”

“KAÇA YAPTIN ARKADAŞ”

“Fabrikaları sattınız, yolları sattınız, çiftçiyi, esnafı perişan ettiniz” diyerek hükümete yüklenen Kılıçdaroğlu, “Türkiye’de vatandaş doğduğu andan itibaren vergi veriyor. O zaman bu paralar nereye gidiyor benim bunu bilmeye ihtiyacım var. Yol yapıyoruz, tünel yapıyoruz iyi de bunları başkası yapıyor sen yapmıyorsun ki. Kaça yaptığını soracağım. Niye yaptın diye sormuyorum, sen bunları kaça yaptın diye soruyorum. Bunu tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumak için sormak zorundayım” diye konuştu. 
Hediye edilen Katar uçağına da değinen Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı: “Adı hediye ama karşılığında bir şey verildi. Sakarya’daki tank palet fabrikası verildi. Sen Türkiye’nin en önemli silah fabrikalarından birisinin tank palet fabrikasını Katar ordusuna niçin peşkeş çektin. Katar ordusuna neden sattın ben bunu öğrenmek istiyorum. Hangi ülke yabancı bir ülkeye silah fabrikasını peşkeş çekmiştir bir örnek göstersinler o zaman özür dileyeceğim ama yok böyle bir örnek. Satılmadık bir şey kalmadı. Eğer ordunun tank palet farikasını satmaya gelmişse oturup hepimizin düşünmesi lazım kavga edecek zaman değildir.”

O TÜRKİYE’NİN TOPUKLU EFESİ
Kılıçdaroğlu, işsizliğin geniş tanımıyla 8 buçuk milyona ulaştığını her gün her şeye zam yapıldığının altını çizdi. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı’nın sadece Aydın’ın topuklu efesi olmadığını söyleyen Genel Başkan, “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı sadece Aydın’ın topuklu efesidir. O Türkiye’nin bildiği bir efedir. Onun geliştirdiği projelerin pek çoğunu yeni kazandığımız belediyeler örnek alacaktır. Bizim belediyelerin olduğu yerlerde hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Bir çocuk yatağa aç giriyorsa belediye başkanı uyumayacak onu giderecek. Açlıkla yoklukla mücadele edecek” dedi. 

HER HAFTA ZAM GELİYOR

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kılıçdaroğlu’na teşekkür etti.  Dinçer, farklı bir belediyecilik anlayışı benimsediklerini söyleyerek, “Özlem başkanımız, 'Biz farklı bir belediyecilik yapmak istiyorsak halkımızın ekonomisine katkıda bulunmamız gerekiyor' demişti.  Ege Et ile tarım ve hayvancılığa destek olmak istediğini söyledi. Zeytinyağı fabrikası kurduk. Sizlere ekonomik olarak destek olamaya çalıştık. Tabi bunun yanında sosyal faaliyetlerimiz oldu. Biz 2019 yılına geldik, başarılı olduk ki 2019’da beni yine seçtiniz. Ama son aylarda görüyorum ki ekonomisi düzgün bir Çine, gülümseyen bir Çine yaratmıştık ama girdilerimiz o kadar çok yükseliyor ki her hafta her şeye zam geliyor ki o gülümseyen insanlar kalmadı. Umutları aşağı düşmeye başladı. Bizim tekrar umutlarını yükseltmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

chp-genel-baskani-kilicdaroglu-cinelilerle-bulustu-125633-2db3b368f1a7b3d4da9bf5e7c1169e2a.jpgchp-genel-baskani-kilicdaroglu-cinelilerle-bulustu-125633-3d580c3a672bfba9faf5d474e1216656.jpgchp-genel-baskani-kilicdaroglu-cinelilerle-bulustu-125633-7a83909481d22da4974166ca74b10d27.jpgchp-genel-baskani-kilicdaroglu-cinelilerle-bulustu-125633-8969007f58fc32850577bd1f28cb63f3.jpg


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.