AK Parti Aydın’dan meydana davet AK Parti Aydın’dan meydana davet

Didim-Turgutreis-Bodrum arası ilk deniz otobüsü seferi açılış törenine katılmak üzere Didim'e gelen CHP Lideri Özel, Selçuk ve Kuşadası sınırındaki Arvalya mevkiinde incelemelerde bulundu. Özel’e ziyareti esnasında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı ve partililer eşlik etti. 

Chp Lideri Ozel Yangin Yerini Ziyaret Etti Int Gzt 483177 0C23Acbd4436Df2620Efb55Cb356C108

“DİKKATLİ VE SORUMLU OLMAYA DAVET EDİYORUZ”
Yangın bölgesinde basın açıklaması yapan CHP Genel Başkanı Özel, “İzmir ile Aydın'ın il sınırındayız. Önce İzmir sınırlarında Selçuk'ta başlayıp sonra Aydın Kuşadası'na sirayet eden ilk belirlemelere göre en az 350 hektar orman alanını kaybettiğimiz bölgedeyiz. Şu anda cumartesi günü ortaya çıkan ve gece boyu süren yangına başta İzmir ve Aydın Büyükşehir belediyelerimiz bütün ekipmanlarıyla cansiperane gayret gösterdiler. Sabaha karşı kontrol altına alındı ve soğutma çalışmaları sürüyor. İçinde bulunduğumuz bölge bir orman kampı. Bu bölgedeki vatandaşların nefes aldıkları bir bölge. Burayı kaybetmiş durumdayız. Ağaçların dışında 350 hektardaki tüm canlı yaşamını kaybettik. Bir daha bu alanın orman haline gelmesi 50 yıl sonra olacak. 2075 yılında belki yangından 1 gün önce ancak görebilmiş olacağız. Bunu şunun için ifade etmek istiyoruz; her bir vatandaşımızın orman yangınları konusunda bireysel sorumluluğu var. Menderes'te olan yangın bir hobi bahçesindeki sigara izmaritinden, Çeşme'deki yoldan geçen bir kişinin sigara izmaritinden çıktı. Daire başkanlarımız araştırmalarına devam ediyor. Raporda bu tip yangınların yüzde 98'inin insandan kaynaklı olduğu belirtiliyor. O yüzden öncelikle her bir vatandaşımızı böyle büyük acılar yaşamamak için dikkatli ve sorumlu olmaya davet ediyoruz" dedi.

Chp Lideri Ozel Yangin Yerini Ziyaret Etti Int Gzt 483177 B76Bfe9B3823Fef628Bdddfd0Dc89Cf1

“NAMUS BORCUMUZDUR”
Özel, açıklamasının devamında, “Kente karşı suçlarda ve alınacak tedbirlerin alınmasında, çevreci yeşil bir bakış açısından ülkeyi yönetenler ve onların yöneticileri mahrum. CHP bu konudaki en üst düzeydeki kararlılığını partinin genel başkanı olarak belirtiyorum. Yanımda ciğerleri yanmış Kuşadası ve Selçuk belediye başkanım, Muğla, Aydın belediye başkanımız yanımda. Diyoruz ki, her bir metrekare yeşil alan, çam ağacı bu memlekete bizim namus borcumuzdur. Hem imar planlarında, hem şehirlerin büyüme perspektifinde, hem de orman yangınlarına karşı tedbirlerde pozisyonumuz kırmız alarm pozisyonudur. Pozisyonumuz kente, doğaya, çevreye saygılı olmaktır” ifadelerini kullandı. 

Chp Lideri Ozel Yangin Yerini Ziyaret Etti Int Gzt 483177 383F45748Bda527D904E8356E356C899

Muhabir: Seval Selvi