(SİMGE ATA) Nazilli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı MHP'li Haluk Alıcık, Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı İYİ Partili Kürşat Engin Özcan, İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Durmuş Kural, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim Nazilli Sümer Anaokulu'nda açılışı yapılan hafif engelli sınıfı için bir araya geldi. Açılışın ardından okul müdürü Fülay Küçükoğlu'nun makamına geçen liderler siyaseti bir kenara bırakarak özel çocuklar etrafında aynı paydada buluştu.
"TOPRAĞI İĞNEYLE KAZIYORUZ"
İlk Yorum Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucularından olan CHP İlçe Başkanı Serkan Sevim, sohbet esnasında özel çocukların her zamankinden daha fazla desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Sevim, özel çocuklarla ilgilenen herkesin çok kutsal bir iş icra ettiğini belirterek, "Benim hayatım bu meslekte geçti. Rüyamda konuşturduğum çocukları, yürüyebilen çocukları görüyordum. Özel eğitimciler toprağı iğneyle kazıyor. Bu tür gelişmeler bizim için büyük öneme sahip" dedi.
"HALUK BAŞKANIN HAKKINI YİYEMEM"
Sevim sohbet esnasında MHP'li Haluk Alıcık'a da övgüler yağdırdı. Başkan Alıcık'ın engellilere her zaman destek olduğunu kaydeden Sevim, "Siyasi kimliğimden önce Nazilli'de eğitim veren İlk Yorum Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucularındanım. Özel gereksinimi olan çocuklar bizler için çok önemli. Haluk Başkanın da hakkını yiyemem. Uzun yıllardır özel eğitime çok katkıları oldu. Bu konuda ayrı bir hassasiyeti var ve bu hassasiyeti takdire şayandır. Özel eğitim için konulan her tuğla çok önemli. Kim olursa olsun bu konuda destek verilmesi müthiş bir şey. Çünkü özel çocuklar ve aileleri toplum tarafından çok kolay kabul görmüyorlar" dedi.
"NAZİLLİ'YE GÜNDÜZLÜ BAKIM TESİSİ YAPILMALI"
Özel çocukların sağlık hizmeti konusunda devlete çok iş düştüğünü söyleyen Sevim, Amerika'daki uygulamaları örnek göstererek, "Devletin bir otizm eylem planı var ama henüz hayata geçirilmedi. Bunun bir sonrası yok. Amerika'da 6 aylıkken otizm teşhisi konuluyor ve büyük bütçeler ayrılıyor" dedi. Bir diğer önemli konunun da engelli ailelerinin kendilerine vakit ayıramamaları olduğuna dikkati çeken Sevim, "Nazilli'deki ve birçok yerdeki en büyük sıkıntı aileleri rahatlatacak bir tesisin olmaması. Engelli çocukların hepsi okula gidemiyor. Aileler günlük rutin işlerini bu çocuklarıyla yapmak durumunda kalıyor. Oysa gündüzlü bakım evleri olsa, 2 saatliğine bile kendilerine vakit ayırabilirler. İki başkan adayımız da buradayken kendilerinden söz alınabilir" dedi.
"DEVLET ELİYLE YAPILMASI DAHA UYGUN"
Alıcık, CHP'li Sevim'in isteğine, "Binayı yapmak çok önemli değil ama işletmesi çok farklı. Örneğin huzurevi yaptık, Sosyal Hizmetler'e verdik. Bizimle çok ilgili bir durum da değil. Esasen devlet eliyle yapılması gerekiyor. Belediye eliyle olduğu zaman beklenmeyen sıkıntılar doğabiliyor" sözleriyle karşılık verdi.
Liderler kısa ve samimi sohbetin ardından seçim çalışmaları için okuldan ayrıldı.

whatsapp-image-2019-02-27-at-14-48-01-1.jpegwhatsapp-image-2019-02-27-at-14-48-01-2.jpegwhatsapp-image-2019-02-27-at-14-51-15.jpeg

Kaynak: SİMGE ATA