(SİMGE ATA) CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim Nazilli'de elde edilen zaferin ardından, atanarak geldiği görev için kongre sürecine girilir girilmez yapılacak seçimler için aday olduğunu açıkladı. Sevim, CHP genel merkezinin önümüzdeki aylarda genel kurula gideceğine işaret ederek, "Dileğim bundan sonraki süreçte seçilmiş bir ilçe başkanı ve seçilmiş bir ilçe yönetimiyle Cumhuriyet Halk Partimize en güzel hizmeti verebilmek" dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP), İstanbul'daki seçimin netleşmesinin ardından yenilenme sürecine gitmesi beklenirken, Şubat ayında atanarak göreve başlayan CHP Nazilli İlçe Örgütü göreve devam etmek istediği sinyalini verdi. CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim Nazilli'de elde edilen zaferin resmiyete kavuşmasıyla görevine devam etmek istediğini belirterek "Bu kez seçimle başkan olmak istiyorum. Bu zaferi seçilerek taçlandırmak istiyorum" dedi ve şimdiden aday olduğunu açıkladı.

"SİSTEMİN İÇİNDE BULUNMAMIZ ŞART"
Şubat ayının başında yönetim kuruluyla birlikte CHP İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Ali Deveci'nin yerine kısa bir süre sonra Psikolog Serkan Sevim atanmıştı. Atandığı günden bu yana İYİ Parti ile kurulan ittifaka büyük bir özveriyle destek veren Serkan Sevim şimdi 'seçilen başkan' olmak istiyor. Sevim, "Bu başarıyı inanmaya borçluyuz. Bundan önce CHP'ye katkısı olmuş bu süreçte de bizimle çalışmış binlerce insanın inancıyla başardık. Bu farklı bileşenleri bir araya getirip uyum içerisinde Türkiye'de ilk kez ittifaklarla girilen seçimde işi zafere götürdük. Bu çok önemli bir kurgu. Asıl iş bundan sonra başlıyor. Seçimi kazandık ama sokakta kapı kapı gezip verdiğimiz sözleri tutmamız gerekiyor. Belediye hizmetlerinin takipçisi olmamız gerekiyor. Bu bakımdan CHP İlçe örgütü olarak bu sistemin içinde etkin bir şekilde bulunmamız şart" dedi.

"SEÇİLMİŞ BAŞKAN OLARAK HİZMET EDECEĞİM"
İstanbul'daki seçimlerin sona ermediğini hatırlatan Sevim, "Genel merkezimizin kongre sürecine gitmesi bekleniyor. Tahminen Haziran, Temmuz aylarına denk gelecek. Bugüne kadar CHP Nazilli İlçe örgütlerinin yaptıklarının üzerine koyduğumuz bir başarı var. Atanarak geldiğimiz süreçte elde ettiğimiz bir başarıydı bu. Şimdi bu başarıyı örgütümüz de takdir ederse seçimli kongrede seçilerek taçlandırmak istiyoruz" dedi. İlk olarak Aydın'da büyük bir örgüt toplantısı yapılacağını ifade eden Sevim, adaylığının bu toplantının ardından kesinleşeceğini kaydetti. Sevim, "Bu mücadelenin devamı açısından adaylığımı şimdiden açıklıyorum. Tabi ki parti büyüklerimiz ile görüşülecek. Büyük bir örgüt toplantısı yapılacak ve pozisyonumuz açıklanacak. Dileğim bundan sonraki süreçte seçilmiş bir ilçe başkanı ve seçilmiş bir ilçe yönetimiyle Cumhuriyet Halk Partimize en güzel hizmeti verebilmek" dedi.

whatsapp-image-2019-04-10-at-12-32-09.jpeg

Kaynak: SİMGE ATA