(SİMGE ATA) CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara Çubuk’ta Şehit Yener Kırıkçı’nın cenaze töreninde yapılan saldırıya bir kınama da CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim'den geldi.

"RÜZGAR EKEN FIRTINA BİÇER"
Sevim, meydana gelen olayın iktidarın siyaseti ayrıştırma üzerine kurmasından kaynaklandığını belirterek, "Genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğluna yapılan fiziksel saldırıyı esefle kınıyorum. Kin ve nefret tohumlarını sürekli olarak her ortamda her fırsatta eken, toplumu ötekileştiren kutuplaştıran ve kamplaştıran anlayışla siyaset yapan iktidar ve ortağının bu anlayışı bugün yaşanan talihsiz olayda olduğu gibi toplumun en hassas olduğu durumlarda etkisini göstermeye başlamıştır" dedi.

"BİRLEŞTİRİCİ SİYASETE DAVET EDİYORUM"
Kutsal değerlerin siyaset enstumanı olarak kullanılmasını da ayrıca kınayan Sevim, "En kutsalımız olan şehitlik mertebesini her fırsatta siyasi ranta dönüştüren iktidarın toplumun acısını kendi kirli siyasi amaçları doğrultusunda kullanmamasını, birlik ve beraberliğimizi bozacak söylemlerden vazgeçerek, toplumu birleştiren kucaklayan huzur içinde olmasını sağlayan bir siyaset dilini ivedi bir şekilde kullanmaya davet ediyorum. CHP olarak onların nefret diline karşı sevgi diliyle, ötekileştirme siyasetlerine karşı birleştirici kucaklayıcı bir siyaset anlayışıyla mücadelemizi sürdüreceğimizi tüm halkımızın bilmesini istiyoruz. Tüm halkımızı sağ duyulu olmaya davet ediyor ve değerlerinin böyle provakasyonlara bir daha alet edilmemesini diliyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: SİMGE ATA