Mustafa AKGÜN - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli tarafından dün gece Ahmet Şensan Kültür Merkezi’nde alkollü dayanışma yemeği düzenlendi. Alkollü kadehlerin havaya uçuştuğu eğlencede şarkılar söylenerek danslar edildi. CHP Nazilli Örgütü tarafından düzenlenen organizasyonda katılımcılar dün teröristler tarafından şehit edilen Piyade Uzman Çavuş Sinan İnak’ın gözyaşlarıyla sonsuzluğa uğurlamasını gözardı ederek gece boyu eğlenmeye devam ederken akıllara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2014 yılında söylediği sözler geldi.

GENEL BAŞKANLARINI DİNLEMEDİLER

2014 yılında gerçekleşen 18’inci Kurultayı’nda konuşan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “CHP elitist bir parti diyorlar. Elitlere saygım var, aydındır. Ama bir elitistler var. Rakı sofralarında Türkiye’yi kurtarırlar. Bunlardan partiyi temizleyeceğim. Bunu herkes iyi bilsin. Bana çalışan adam lazım, rakı sofralarında konuşan adam değil” sözleri o dönemden bu yana parti içinde zaman zaman elitist yapı tartışmalarını beraberinde getirirken, CHP Nazilli İlçe Örgütü’nün geçtiğimiz gün düzenlediği rakılı eğlence de parti içinde bazı eleştirilere neden oldu.

ALPTEKİN HÜKÜMETE YÜKLENDİ

Çok sayıda yöneticinin ve partilinin yer aldığı alkollü eğlencede CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, hükümeti eleştirdi. Alptekin yaptığı konuşmada, Millet, “Yandım Allah!” diyor duymuyor musun Erdoğan? Kaşıkla verdiğin 3 kuruşluk maaş artışlarını kepçeyle geri alıyorsun milletin isyanını görmüyor musun Erdoğan? Bak açık seçik söylüyorum bu büyük Aziz millet; Senin ekonomi programı yüzünden yoksullaştı, fakirleşti, aç kaldı, açıkta kaldı. Millet benzin alamaz hale geldi. Gübreye yapılan zamlara bakın artık çiftçi tarlasına tuzluk ile gübre atacak hale geldi. sönmeden, mutfaktaki yangın sönmez” ifadelerini kullanarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüklendi.

PARTİ İÇİ TEPKİLERE NEDEN OLDU

Böyle bir organizasyonun ülke geneli yas tutulan bir günde yapılması bazı ilçe örgütleri tarafından büyük bir tepkiye sebebiyet verirken, parti içi bazı anlaşmazlıklara da yol açtığı öğrenildi. Ayrıca CHP Söke İlçe Örgütü’nün dün gece düzenlenen alkollü organizasyona katıldığı ancak yer ayarlanmadığı için ayakta kaldığı ve sinirle salondan ayrıldığı öğrenildi.

Öte yandan ulusal piyasa nedeniyle ülke geneli ekonomik sıkıntıların yaşandığı ve özellikle geçtiğimiz hafta İstanbul’da hain terör örgütleri tarafından düzenlenen bombalı saldırının ardından böyle bir organizasyonun düzenlenmesi özellikle Nazilli halkı olmak üzere bazı partililerce sert bir tepkiyle karşılandı.

Kaynak: MUSTAFA AKGÜN