Atilla Dağıstanlı

Atilla Dağıstanlı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

CHP  SİLKELENMEK  ZORUNDA (2)

A+A-

İL BAŞKANI ALİ ÇANKIR’A:

SELİM GÜRGÜN İSTİFA  ETTİ Mİ ?

İL SEKRETERİ ULVİ YILDIRIM SOSYAL MEDYA DA NE PAYLAŞTI ?

 

 

 

Önce  CHP İl Örgütüne  geniş bir açıdan bakalım.

İl başkanı Ali Çankır’a  soralım,doğru olsun ya da olmasın mutlaka bir yanıt vereceğine inanıyorum.

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır bey,yönetim kurulu üyesi Selim Gürgün İSTİFA  etti mi ?

Ettiyse  gerekçe olarak ne gösterdi ?

Etmediyse  birisi  bu söylentiyi kasten mi çıkarıyor ?

Benim düşüncem,Selim Gürgün  mutlaka istifa etmiştir;çünkü etmemiş olsaydı bu söylentiyi yalanlardı.

 

Üyeler arasında ,il yönetiminin üçe ayrıldığı şeklinde  sesli  paylaşımlar var,bazı yöneticilerin toplantılara  sürekli ya da gerektiği kadar  katılmadıkları gibi  ile uğramadıkları da söyleniyor.

Yapılan toplantılara sürekli gelmeyen yöneticiler kimler ve neden gelmiyorlar ?

 

 24 Haziran seçim çalışmaları sırasında  eski il başkanlarından  Hikmet Saatçı başkanlığında kurulan ve aralarında Selahattin Çetinkaya’nın,Levnet Tunçel’in, Kerim Yüksel’in,Serkan Sevim’in  ve Nadir Tünay’ın da bulunduğu   seçim Koordinasyon Kurulu ne amaçla oluşturulmuştur.Yönetim Kurulunda 24 İl Başkan yardımcısı var iken,sözkonusu  seçim koordinasyon kurulu  seçim çalışmalarında  neler yapmıştır.Kaldı ki adaylarla birlikte yöneticilerin   ilçeleri, köyleri, işyerlerine, sanayi sitelerini,esnafı ziyaret etmedikleri  doğru mudur? Muhtarların ‘’ bize kimse gelmedi ‘’demeleri  ne anlama gelmektedir ?

Örneğin sizden başlayalım,24 Haziran seçimleriyle ilgili olarak il başkanı olarak nasıl bir strateji uyguladınız ?

Kaç ilçeye ,kaç köye gittiniz,kaç muhtarla konuştunuz ?

Göreve başladığınızda  24 yönetim kurulu üyesine  çeşitli görevler verdiniz.(aralarında  kartvizit bastıran var mı bilmiyorum)

Örneğin ;Doğu ilçeleri örgüt ve örgütlenmeden sorumlu  il bşk yrd Mert Öreroğlu,

Merkez ilçe örgüt ve örgütlenmeden sorumlu  il.bşk yrd.Selim Gürgün,

Batı İlçeleri örgüt ve örgütlenmeden sorumlu il bşk yrd Serkan Doğan,

Yerel yönetimlerden sorumlu il.bşk.yrd Yüksel  Macaroğlu,

Emek bürolarından sorumlu il.bşk,yrd İbrahim Çavdar,Sendikalardan ve STK’lardan sorumlu  il.bşk yrd M.Engin Sürer,

Kadın  politikalarından sorumlu il.bşk yrd Habibe Gürer,Tarım Politikalarından sorumlu sorumlu il.bşk yrd  Ercan Gümüş,Çevre ve Enerji politikalarından sorumlu il.bşk yrd Ferah Bahar,Meslek birliklerinden sorumlu il bşk yrd Hayriye Dalfidan,sosyal politikalarından sorumlu il bşk yrd Aydın Tunç,spor politikalarından sorumlu il bşk yrd Mustafa Yılmaz,Kültür ve sanat politikalarından sorumlu il.bşk yrd.Efe Başdemir,siyasi işlerden  ve etkinliklerden sorumlu  il bşk yrd Fikret  Ercan ve  temsil ve ağırlamadan sorumlu il.bşk.yrd  Nedim Can göreve geldikleri günden beri neler yapmışlardır,yaptıkları ile ilgili size ,yani il yönetimine,ciddi boyutta rapor verdiler mi ?

Verdilerse siz bu raporları  nasıl değerlendirdiniz ?

Yönetim kurulu üyeleri arasında yaşı 70 in üstünde olanlardan Nedim Can temsil ve ağırlamadan sorumlu tutulması  inanıyorum ki onu incitecek  bir görev olmamıştır.

 

Çok merak ettiğim bir konuda  Parti içi eğitimden sorumlu  bşk,yrd Nurhayat Yılmazer nerelerde,kimlere ne eğitimi vermiştir,eğitimle ilgili görsel  belgeleri  var mıdır ?

 Örneğin Hukuk  ve seçim işlerinden sorumlu il.bşk,yrd avukat Evrim Güngör  hangi davalara bakmıştır,CHP ile ilgili hangi  hukuki konularda  neler yapmıştır.

 Siyasi işlerden ve etkinliklerden sorumlu il bşk,yrd Fikret Ercan,hangi siyasi işte ve etkinlikte başarılı olmuştur.

Ve siz CHP İl Başkanı Ali Çankır  bey,

Efeler İlçe Başkanı Barış Altıntaş’ın seçildiği günün gecesinde  Halil Abi Restoranda  verdiği yemekte   bizden önce  Süha Bayırlı ile   buraya gelerek  alkol aldıktan sonra aramıza katılarak ;’’ arkadaşlar  il başkanı olarak Ali  Çankır’ı seçeceğiz’’ diye kişisel düşüncelerini sözüm ona bize  öneren ;ama aslında telkinde bulunan mv Hüseyin Yıldız’a  ilk tepkiyi ,Ayhan Başdemir,Remzi Uğur ve ben  koymuştuk;çünkü,  mv Hüseyin Yıldız’ın davranışı il delegelerine karşı bir dayatmaydı.

Sizin il başkanı olmanızda  mv.Hüseyin Yıldız’ın desteği oldu mu  ? Ayrıca,il yönetiminin oluşmasında  mv.Hüseyin Yıldız  taraftarlarının çoğunlukta oldukları doğru mudur ?

 

 CHP İl Örgütü sekreteri Ulvi Yıldırım Karaman,sosyal medyada nasıl bir paylaşım yaptı ki özellikle kadınlar çok büyük tepki göstererek.,’bu paylaşımınızla  herkesi  zan altında bırakıyorsunuz’’ diye baskı yapınca  paylaşımını silmek zorunda kaldı;ama bazı arkadaşlar  Ulvi Yıldırım Karaman’ın paylaşımını anında kopyala yapıştır yaparak masa üstüne atmışlar bile.

Sayın Ali Çankır,CHP silkelenmek zorunda,silkelenip kanını emen kenelerden,parazitlerden kurtulmak zorunda.

Ha şunu da bilmenizi isterim,siz dahil ben kimseye karşı önyargılı değilim,benim peşinden koştuğum,hakkında araştırma yaptığım insanlar CHP içinde sorumluluk alanlardır.

Bunlar üyelerde olabilir,yöneticiler de, belediye başkanları da ,genel başkanlarda,bu hep böyle olmuştur ve  böyle olacaktır.

Sayın Ali Çankır,basın açıklamanızda,’’KURULTAY BİZİ İLERİYE GÖTÜRMEZ’’ diyorsunuz.

Sayın Çankır,siz de çok iyi biliyorsunuz ki,ok yaydan fırlamıştır,geri dönüşü olası değildir.

Kurultay yapılır,yetkili delege oyunu kullanır,genel başkan kim  olursa olur ve herkes sonucu kabullenerek CHP için çalışmaya başlar.

Cumartesi günü çıkan yazımda  askerlikten örnek vererek bunu anlatmaya çalışmıştım,okuduysanız ya da okursanız ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız.

Başındaki komutanına güvenmeyen asker kahraman olmayı düşünemez…

CHP bu dönemece gelmiştir,geri dönüp eski rotayı izleyemez artık.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar