Atilla Dağıstanlı

Atilla Dağıstanlı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

CHP  SİLKELENMEK  ZORUNDA (3)

A+A-

                                                                           

                                                                        İL - İLÇE ARASINDAKİ  İLETİŞİMSİZLİK

 

Sendikacılıkta  zor bir durumdan kurtulmak  için gerektiğinde  verilen ödünün gerekçesi ’’HAMAMIN NAMUSUNU KURTARMAK’’ benzetmesiyle açıklanır;ama bu bir kez içindir.

Eğer şimdiye dek,’’parti zarar görür’’ alışkanlığından arınılmış olsaydı,yanlışın birisi kapatılırken ikincilerine  fırsat verilmezdi.

 

Bu yazımda da  CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır’a sorularımı sürdürüyorum.

24 Haziran seçimleriyle ilgili olarak mv.Hüseyin Yıldız’ın Çeştepe’de yapacağı geniş kapsamlı toplantının üyelere mesaj yoluyla bildirilmesini  Efeler İlçesinin yapması gerekirken İl yönetimi neden yaptı ?

 

Seçimler sırasında CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin sadece  bir çadırda  ve iki araçta posteri varken,neden mv adaylarının kendi tanıtımlarını yaptıkları  otobüslerde  posteri yoktu ?

 

Öteki siyasi partiler kendi cumhurbaşkanı adaylarının devasa posterlerini  kentin  önemli noktalarına  asmış olmalarına  karşın CHP İl  neden  kendi adayı Muharrem İnce’nin posterini önemli noktalara asmamıştır ?

 

Sayın Çankır,CHP Aydın mv adaylarının listesi hazırlanırken,örgütün temayüllerine göre mi hazırlandı ?

Mv listesi  hazırlanırken örgütün  genel olarak önerdiği isimlerin, size verilmiş olmasına karşın seçime giden listenin,gerçekten örgütün istekleri doğrultusunda  hazırlandığından emin misiniz ?

 

Mv aday listesi ile ilgili olarak il başkanı sıfatınızla  görüşlerinizi yazılı olarak PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI  Bülent Tezcan’a verdiniz mi,verdiğiniz liste  seçime katılan 8 aday mıydı ?

 

Cumhuriyet Mahallesi delege seçimi sırasında çıkan olaylarda partili üye arkadaşlarına O.çocuğu diyerek hakaret eden kişinin bu eylemi yaptığının kanıtı olan tutanağı  PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI Bülent Tezcan’a gönderirken,küfreden kişinin mv aday listesine alınmasının sakıncalı olduğuna dair yazılı bildiriminiz oldu mu ?

Olduysa ve buna rağmen o kişinin listede kalmasına tepki gösterdiniz mi göstermediniz mi ?

 

Mv.aday listesi hazırlanırken,aday  adayı olan önceki dönem il başkanı Bayram İnci’nin, Nilüfer  Ünüvar’ın,Barkan Kalınomuz’un,Fatih Atay’ın,Metin Lütfi Baydar’ın,Hüseyin Gündüz’ün sıralamada olmamaları  dikkatinizi çekmedi mi ?

 

CHP Aydın İl Başkanı olarak 24 yardımcınız varken ve bu yardımcılarınızın nereredeyse tamamı siyaset deneyimine sahipken Kerem Yıldırım adında birisinin size danışmanlık yapmasının nedeni  nedir ?

Söz konusu kişiyi ben ilk kez Barış Altıntaş’ın Merkez İlçe Başkanı olduğu dönemde  CHP’nin, Çeştepe’de verdiği cumhuriyet yemeğinde görmüştüm,herkesten önce gelmiş protokol masasına oturmuş,gömleğinin üstten üç düğmesini açık bırakmış,sakallı,sürekli çevreye sırıtarak bakan bir beden diliyle iletişim içindeydi.

Sonra  Emine Ülker Tarhan’ın CHP’den istifa ederek kendi partisini kurduğunda,söz konusu kişi de CHP’den istifa etmiş Emine hanımın saflarında yerini almıştı.

Daha sonra bu kişiyi  yine CHP saflarında görünce  gazetecilik deneyim nedeniyle şaşırmamıştım;ama  ne amaçla döndüğünü merak etmiştim.

Siz mi daha deneyimli siyasetçisiniz,yoksa  danışmanınız mı ?

Danışmanınız Kerem Yıldırım hakkında fazla ayrıntılara(şimdilik) girmeden,bir iki sorum daha olacak.

1-Danışmanınız Kerem Yıldırım,daha önce Kuşadası Belediyesi Avrupa Birliği Proje Birimi Sorumlusu oldu mu?

2-Kuşadası  Belediyesi’nin temizlik ihalesini alan firmada temizlik işçisi olarak  çalıştı gösterilerek maaş aldı mı ?

 

Yönetim kurulu üyesi  24 yardımcınız mı,yoksa danışmanınız mı daha deneyimli  ?

Örneğin  bazı ilçelerdeki arkadaşlarım sizin danışmanınızla  birlikte ziyaretlerde bulunduğunuzu,yanınızda hiçbir yöneticinin bulunmadığını söylerler.

Danışmanınız Kerem Yıldırım’ın size danışmanlık yapacak ne gibi nitelikleri vardır ?

Ve Kerem Yıldırım’a hizmetlerinden dolayı  bir ücret ödüyor musunuz ?

 

İl  yönetimi olarak Efeler ilçe yönetimiyle nasıl bir iletişim içindesiniz ?

İl kadın kollarıyla,Efeler İlçe kadın kolları ile nasıl bir iletişim içindesiniz ?

CHP Aydın il örgütü olarak tüm ilçe yönetimleriyle nasıl bir iletişim içindesiniz ve şimdiye dek  yapılan çalışmaların belgesel kayıtları var mıdır ?

Önceki ve Sonraki Yazılar