Atilla Dağıstanlı

Atilla Dağıstanlı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

CHP’DE  ALİ CENGİZ  OYUNLARI MI OYNANIYOR ?

A+A-

‘’CHP’DE  LİSTE  ŞOKU’’

 

‘’İNCE’YE GENEL BAŞKANLIK İÇİN DESTEK VEREN 37 İSİM LİSTE DIŞI KALDI’’

 

‘’131 MİLLETVEKİLİNDEN  YARIYA YAKINI ADAY GÖSTERİLMEDİ.’’

 

Yukarıda  okuduklarınız milletvekili listelerinin hazırlanmasıyla ilgili haber başlıkları.

 

Yeniden listeye girenlere  baktım,maşallah ne hikmetse ,Sezgin Tanrıkulu  İstanbul 2.bölgede 4.sırada, Erdoğan Toprak İstanbul 3.bölgeden 2.,Kemal Kılıçdaroğlu’na çakma Gandi  diyen Mehmet Bekaroğlu’da aynı bölgede 3.sıradalar,yani seçilmeleri yüzde yüz garanti.

Merak ettiğim,Erdoğan Toprak memleketi  Adana’dan,Sezgin Tanrıkulu Diyarbakır’dan ve Mehmet Bekaroğlu Rize’den niye adaylıklarını koymazlar.Onlar memleketlerinden adaylıklarını koysunlar ki  İstanbul’dan üç kişinin hakkı yenmesin.Onları siyasetin nimetinin kaymağını yerken,Eren Erdem’in,Barış Yarkadaş’ın,İlhan Cihaner’in,Mustafa  Balbay’ın Metin Lütfi Baydar’ın  günahları  nedir ?

Bölgelerinden ön seçimle gelenlerin listeye alınmamaları,CHP Genel Başkanlığına iki kez yiğitce aday olan Muharrem İnce’ye destek verenler böyle mi cezalandırılıyor ?

 

Her ne kadar yıllar önceki gibi ulusal basında mesleğimi sürdürmüyorsam da,İstanbul’da,İzmir’de ve Ankara’da  meslektaşım olan kadim dostlarım var.

Gazeteci gazeteciye  laf olsun diye ‘’ NASILSIN ?’’ diye sormaz,sorduğunda  ‘’ iyim,sen nasılsın,ne istiyorsun ?’’ cevabını alır.

İşte bu kadim dostlarımdan edindiğim bilgilere göre,CHP milletvekilleri,milletvekili seçimi için Genel  Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na  yetki vermişler,Kılıçdaroğlu’da bu yetkiyi  Parti Örgütü  ve Örgüt Yönetiminden sorumlu Genel Başkan yardımcısı Bülent Tezcan’a vermiş.

Tezcan’da bu yetkiyi kendi istediği  gibi kullanmış.

-Nasıl yani olur mu öyle şey,benim bildiğim;Bülent Tezcan,Çetin Osman Budak,Seyyit Torun,Muharrem Erkek ve Tekin Bingöl’den oluşan beş kişilik bir komisyon kurulmuştu.

-Evet,beş kişilik bir komisyon oluştu;ama  Bülent  Tezcan’ın  ;PARTİ  ÖRGÜTÜ ve ÖRGÜT  YÖNETİMİNDEN  SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI yetkileri daha ağır basmış.

Öğrendiklerim kafamı karıştırmıştı,yukarıda yazdıklarımı düşündüm ve  bilinenlerin nasıl oluştuğunu bulmak için bilinmeyenlere ulaşılmalıydım.

 

CHP’nin Türkiye Genelindeki  ‘’BÜYÜK RESMİ’’nin ayrıntılarını görmek  için; ancak ‘’PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI olmak  gerekir.

Biraz daha geniş kapsamlı düşünerek  anlamlaştırıldığında partinin  TEK  adama teslim edildiği  gerçeği meydana çıkıyor; çünkü  ‘’PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI’’ olmak demek,partinin tüm yapısında olan bitenden haberdar olmanız gerekir,bu büyük bir sorumluluktur,bu sorumluluğu yerine getirebilmek için de  partinin her  organında ,her beldesinde,her yönetiminde olandan bitenden haberdar olmanızı sağlayacak  ‘’GÖZÜNÜZÜN’’,KULAĞINIZIN’’  olması gerekir.

 ‘’GÖZÜNÜZ’DEN,KULAĞINIZ’DAN’’ edineceğiniz bilgileri  ‘’NİYETİNİZE’’ göre değerlendirerek kullanabilirsiniz.

Hangisi olursa olsun ÖRGÜT’e HAKİM  olmak TEK ADAM olmak demektir.

Yani  giyotin TEK ADAM’ın hizmetindedir.

24 Haziran seçimleri,25 Haziran sonrasının alt yapısı  olamaz mı ?

Demek ki,genel başkanlar,Tek Adamlar,önseçimsiz  seçimleri bunun için çok seviyorlar.

 

                                                       

 

 

 

 

 

 

                                                           GELELİM  CHP  AYDIN ÖRGÜTÜNE

 

İlk sırada Bülent Tezcan’ın olduğu Aydın listesindeki sekiz  aday  için bir ön seçim yapılsa kimlerin seçilme şansı var  diye düşünüyorum.

Yanlışıyla,doğrusuyla Hüseyin Yıldız ağır basıyor.

O zaman demek ki  2015 seçimlerinde Genel Başkan  kontenjanından ilk sıraya giren ve küllerinden yeniden doğarak, PARTİ  ÖRGÜTÜ  VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN  SORUMLU  GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞINA  yükselen Bülent Tezcan için değişen bir durum yok gibi…

 

AYDIN LİSTESİ NASIL OLUŞTU ?

 

CHP Genel Sekreteri  Mehmet Akif Hamzaçebi ve Genel Başkan Yardımcısı sıfatıyla  Bülent Tezcan tarafından imzalanarak  CHP İl Başkanlıklarına gönderilen genelge de;’’………bu bağlamda  27.Dönem Milletvekili Genel Seçimi için yapılacak aday tesbitinde İL ÖRGÜTLERİMİZİN DE GÖRÜŞLERİNİN  ALINMASI ÖNEM TAŞIMAKTADIR.

İlinizden Genel Merkezimize müracaat eden Milletvekili aday adayları listeleri üzerinde; İLÇE ÖRGÜTLERİNİZ,KADIN KOLLARINIZ VE GENÇLİK KOLLARINIZIN DA görüşleri alınarak MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİNDE YER ALMASINI ÖNERDİĞİNİZ KİŞİLERİN  ad ve soyadı  bilgilerinin en geç 14 Mayıs 2018 Pazartesi gününe kadar PARTİ ÖRGÜTÜ  VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SAYIN,BÜLENT TEZCAN’a KAPALI  BİR ZARF İÇİNDE teslim edilmesi hususunda,gereğini ve bilgilerinizi rica ederiz.’’

 

Genelge de belirtildiği gibi  CHP Aydın İl örgütüne ait 51 adet kapalı zarf;  PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BÜLENT TEZCAN’A teslim edilmiş.

 

 CHP Aydın İl Başkanlığı 24 kişilik listeden ilçe,gençlik ve kadın kollarına dağıtarak  önerdikleri kişileri  işaretlemelerini istenmiş.

Peki bu listeleri işaretleyenlerin kimleri işaretlediklerini  PARTİ ÖRGÜTÜ  VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BÜLENT TEZCAN’dan başka KİMLER BİLEBİLİR ?

 

Merak ettiğim bir başka konuda,gittiğim bazı ilçelerde gazeteci kimliğimle hiç eğmeden,bükmeden,kıvırmadan doğrudan partililere Metin Lütfi Baydar ve Hüseyin Yıldız hakkındaki düşüncelerini soruyordum.Aldığım yanıtlar çok ilginçti.

Hüseyin Yıldız’ın bir tabanı olduğu kabul ediliyor,ön seçimden çıkabilir,deniliyordu.

Metin Lütfi Baydar için ise  ‘’ÖN SEÇİM YAPILIRSA HOCA 3000 BİN FARKLA BİRİNCİ ÇIKAR’’ görüşü hakimdi.

Bu çok iddialı bir yaklaşımdı,nedenini sorduğumda Metin Lütfi Baydar’ın ,her fırsatta kendilerini ziyaret ettiğini,partili partisiz herkesle uyumlu bir iletişim içinde olduğunu ve en önemlisinin de  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı  ÖZLEM ÇERÇİOĞLU  ile  çok  iyi anlaştıklarını,birbirlerine karşı hep saygılı olduklarını bunun da  AYDIN’ININ  İL OLARAK  GELİŞMESİNE katkı koyduğunu belirtiyorlardı.

 

Peki PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BÜLENT TEZCAN’ın bunu bilmemesi olası mıydı ?

Olası ise  Tezcan örgüte  hakim değildir.

Olası  değilse  her şey Bülent Tezcan’ın niyetine  bağlı olmuyor mu ?

 

Neyse,ben düşüncelerimi,varsayımlarımı yazarak  bir de  benim gibi düşündüğüne inandıklarımın çoğunlukta olduklarını  dile getirdim.

 Yazdıklarım  kimlerin NİYETLERİNİN  içindeki  GİZLİ NİYETLERİNİN  ne olduğunu YEREL SEÇİMLERDE  gösterecektir.

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar