CHP’de istifaların nedeni belli oldu

CHP’de istifaların nedeni belli oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli İlçe Teşkilatı’nda geçtiğimiz gün yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden 10 yönetici, gerekçelerini açıkladı. 

A+A-

AYŞE AKTAŞ - Geçtiğimiz günlerde CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim’in yönetiminde yer alan 10 yönetim kurulu üyesi, istifa etmişti. Tüzüğün 24. maddesi gereği yönetimde yer alan üyelerin 3’te 2’sinin istifası sonrası Serkan Sevim’in başkanlığı ve yönetimi düşmüştü. Konuyla ilgili açıklamada bulunan yöneticiler, “İstifalarımızın sebebi aile içinde fikir ayrılıklarımızın olması ve ilçe başkanının antidemokratik yöntemleri ısrarla uygulamaya devam etmesidir” dedi.

‘HÜR İRADEMİZLE İSTİFA ETTİK’
Yayımladıkları ortak basın açıklamasında antidemokratik yönetime karşı çıktıklarını söyleyen yönetim kurulu üyeleri, “07.04.2021 tarihinde bizler, Cumhuriyet Halk Partisi ilçe yöneticiliğinden hür irademizle istifa etmiş bulunmaktayız. İstifalarımızın sebebi aile içinde fikir ayrılıklarımızın olması ve ilçe başkanının antidemokratik yöntemleri ısrarla uygulamaya devam etmesidir. Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi ilçe yöneticiliğinden hür irademizle istifa etmiş bulunmaktayız. İstifalarımızın sebebi aile içinde fikir ayrılıklarımızın olması ve ilçe başkanının antidemokratik yöntemleri ısrarla uygulamaya devam etmesidir” diye konuştu. 

‘CHP’NİN BİRER NEFERİYİZ’
İstifa kararlarını özgür ve hür iradeleriyle aldıklarını söyleyen eski yönetim kurulu üyeleri, açıklamalarını şu ifadelerle tamamladı:
“İstifalarımız sadece ilçe yönetim kurulu üyeliğinden olup, onurla ve gururla taşıdığımız Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğimiz ile hiçbir alakası yoktur. Partimize karşı aidiyetimiz ve sorumluluğumuz devam etmektedir. İstifalarımız, kimsenin ve hiçbir unsurun teksisi, baskısı ve yönlendirmesi sebebiyle olmamıştır. Bu istifa kararını her birimizin bireysel olarak özgür ve hür iradesiyle almış olduğunun altını çizerek önemle belirtmek isteriz. Bizler kuran ve kurtaran parti Cumhuriyet Halk Partisi’nin birer neferiyiz ve böyle olmaya devam edeceğiz."

chpde-istifalarin-nedeni-belli-oldu-211819-c318b96a35d378837cd34794be15b3fb.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.