CHP'li Bülbül, sert kayaya çarptı

CHP'li Bülbül, sert kayaya çarptı

Karacasu’da, AK Partili Şoförler Odası Başkanı Adnan Tuncer ile arasında yaşanan ilginç diyalog güne damgasını vurdu.

A+A-

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Millet ittifakı adayı Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı’ya destek vermek için gittiği Karacasu’da, AK Partili Şoförler Odası Başkanı Adnan Tuncer ile arasında yaşanan ilginç diyalog güne damgasını vurdu.

Karacasu'da esnaf ziyareti yana Bülbül, tesadüfen girdiği iş yerinde AK Parti hükümetini kötülemeye kalkınca koyu AK Partili iş yeri sahibi ise  CHP’li vekile Özlem Çerçioğlu’nu şikayet ederek karşılık vermesi dikkat çekti. 

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül ile AK Parti Karacasu İlçe Başkan Yardımcısı ve Belediye Başkan aday adayı olan Şoförler Odası Başkanı Adnan Tuncer arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Seçim çalışmaları kapsamında Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı’ya destek vermek için Karacasu’ya giden Bülbül, esnaf ziyareti sırasında Şoförler Odası Başkanı olduğunu öğrendiği Adnan Tuncer’in iş yerine girdi. Kendisini tanıtıp ardından TBMM’ye verdiği Aydın-Denizli Otoyolu ile ilgili soru önergesini hatırlatan Bülbül, ihalesi 5 kez iptal edilen otoyolu AK Partili Oda Başkanı Adnan Tuncer’e şikayet etti. Bülbül, şikayet ettiği kişinin AK Partili olduğunu daha sonra öğrendi.  

AYDIN-DENİZLİ OTOYOLUNU OSMAN GAZİYE KURBAN ETMEYELİM”
Hükümetin Aydın-Denizli Otoyolunu eleştiren Bülbül,  “Aydın-Denizli otoyolu 5 kez ihaleye çıktı ve 5’inde de iptal edildi. Cumhurbaşkanı geldi 26 Mart’ta yeniden ihaleye çıkarılacağını söyledi. Sorum şuydu. Aydın otobanda 22 bin 500 araç geçiyor, 35 bin araç niye garanti veriyorsun. Bu Aydın-Denizli otoyolunda ihaleye alacak şirkete 12,5 milyon araç geçeceğini taahhüt etmişsiniz. Yapılan araştırmalara göre 7,5 milyon araç geçeceğini bildiğiniz halde geçmeyen 5 milyon aracın parasını bu yoldan geçmeyen vatandaşa mı yükleyeceksiniz. Bu şirkete neden garanti ediyorsunuz geçmeyen aracın parasını? Bu rantı kimlere vereceksiniz? Bunu açıklayamadılar. Aydın Denizli otoyolu kesinlikle Osmangazi rantına kurban olmasın. Osmangazi köprüsünden geçen de geçmeyen de para ödüyor. Bu nedenle biz şunu istiyoruz. Bu otoyol yapılacak ancak şirketlere rantçılara peşkeş çekilmeyecek. Geçmeyen kişiden para alınmayacak. Şoförler odası başkanı burada kendisine soralım. Osman Gazi, Yavuz Selim köprüsü örneği buna evet demek mümkün mü değil” şeklinde soru yöneltti. 

“BİZ ODA BAŞKANLARI ÇERÇİOĞLU’NA DERDİMİZİ ANLATAMIYORUZ” 
Şoförler Odası Başkanı Adnan Tuncer ise Bülbül’ün sorusuna cevap vermek yerine yerelden vurdu. Yerelde bazı sorunlarının olduğunu dile getiren Tuncer, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’dan şikayetçi oldu. Tuncer, “Öncelikle burada yerelde kendi sorunlarımız var. Buraya gelen ve günde 13 sefer yapan sarı otobüsler nedeniyle sürekli sıkıntılar yaşanıyor. Şoför esnafı ekmeğinden oldu. Biz Özlem Çerçioğlu başkanımla 83 oda başkanı hiçbir zaman karşı karşıya gelip bir türlü derdimizi anlatamadık.  Ödedikleri ruhsat parası, garaj parası bir tarafa sarı arabalar buraya gelinde ekmekleri kesildi.  Esnafla uğraşmasın. Uğraşacaksa da fiyat konusunda oda başkanları konusunda karşılıklı istişare içinde olursa daha hoş olur diye düşünüyorum” diye yanıt verdi. 
“BÜYÜKŞEHİR YASASINDA KAYNAKLANIYOR”
Şikayete, şikayetle karşılık bulan Bülbül, büyükşehir yasasından kaynaklanan sıkıntılar yaşandığını belirterek “ Biz CHP olarak Büyükşehir yasasının iptal edilmesi için Anayasa Mahkemesine başvurduk. Ancak iptal edilmedi. Bu süreçte Büyükşehir belediyesi yasasından kaynaklanan sorunlar var. Bu sorunları hep birlikte görüşüp gereğinin yapılmasını hep birlikte sağlayacağız” diye konuştu. Bülbül, şikayetini yanlış kişiye yaptığını geç idrak etti. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.