Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli İlçe Başkanı Sema Aslıhan Ökmen, kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen partisinin eski ilçe başkanı Naim Atmaca’nın belediyenin iştiraki olan NAZBEL’e yönetim kurulu üyesi olarak atanmasının ardından görevinden istifa etti.

whatsapp-image-2024-05-17-at-17-20-34.jpeg

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Türkiye için tehdittir, felakettir'' Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Türkiye için tehdittir, felakettir''

İstifa açıklamasında tehdit söylemlerine boyun eğmeyeceğim diyen Ökmen’in açıklamalarının tam adresi henüz bilinmezken, olaylara bir tepki de partinin eski ilçe başkanlarından Serdar Alptekin’den geldi.

whatsapp-image-2024-05-17-at-17-20-15.jpeg

VERDİĞİM OYU HELAL ETMİYORUM

Yaşanılan olaylara sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla tepki gösteren eski ilçe başkanı Alptekin, iki başkan hakkında da yanıldığını söyledi. Alptekin, “Yazıklar olsun, verdiğim oyu helal etmiyorum. Her iki başkan için de yanılmışım.” ifadelerini kullandı.

whatsapp-image-2024-05-17-at-17-20-17.jpeg

ATAMAYA DA TEPKİ GÖSTERDİ

Partinin içerisinde bulunduğu genel durumu Hedef Gazetesi’ne değerlendiren Alptekin, Ökmen’den ayrı olarak atamayı gerçekleştiren Nazilli Belediye Başkanı Ertuğrul Tetik’e de tepki gösterdi.

whatsapp-image-2024-05-17-at-17-20-58.jpeg

Partisi CHP’nin hiçbir zaman yıkılmayacağını savunan Alptekin, “Zamanı gelince, herkes şapkasını çıkarıp önüne koyarsa doğru yol bulunur. Paylaşımımda kastettiğim iki başkanımız hem belediye hem de ilçe başkanımızdır. İlçe Başkanı için yapamaz dedik, haklı çıktık. Belediye Başkanı’na inandık, yapar dedik, yapamadı.” açıklamalarında bulundu.

whatsapp-image-2024-05-17-at-17-20-21.jpeg

PARTİYİ YÖNETMEK ZOR!

Boşalan ilçe başkanlığı koltuğu için yeniden görev alıp almayacağına yönelik de konuşan Alptekin, “Ben öyle bir şey düşünmüyorum. Şu an için partide görev alıp yönetmek zor. Yine de ne olacağını zaman gösterir. Belki daha ilerleyen süreçte olabilir.” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi