Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda söz alan CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, Aydın’da yaz aylarında yaşanan elektrik kesintilerinin vatandaşı olumsuz etkilediğine değindi. 

AK Partili Özcan'ın sosyal medya hesaplarındaki ünvan değişmedi AK Partili Özcan'ın sosyal medya hesaplarındaki ünvan değişmedi

“BU ÇİLE SON BULSUN”
Sıcak havalarda yaşanan elektrik kesintilerinin vatandaşı olumsuz etkilediğini belirten CHP Aydın Milletvekili Karakoz, “Seçim bölgem Aydın'da sıcaklıklar 40 derecenin üzerinde seyrediyor. Sıcaktan bunalan vatandaşlarımız klima ve soğutuculara en çok ihtiyaç duydukları dönemde hemen her gün saatlerce süren elektrik kesintilerine maruz bırakılıyor. Evlerde, işyerlerinde gıdalar bozuluyor, beyaz eşyalar arızalanıyor; esnaf, sanayici iş yapamıyor. ‘Sayaç dönsün, para gelsin’ mantığıyla iş yapan elektrik şirketleri sorunlara kalıcı çözümler üretmiyor. Örneğin, İncirliova Acarlar beldemizde on yıldır her yaz elektrikleri kesilen hemşehrilerimiz bu çilenin artık son bulmasını istiyor” dedi.

“ACİZ BİR İKTİDAR OLARAK TARİHE GEÇECEKSİNİZ”
Konuşmasının devamında iktidar partiye seslenen Karakoz, “Milletimizi elektrik şirketlerinin insafına terk eden AKP'ye çağrımızdır. Dağıtım şirketlerini denetleyin ve uyarın, bu problemi çözün. Aksi halde, vatandaşı elektriksiz bırakan aciz bir iktidar olarak tarihe geçeceksiniz” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Seval Selvi