CHP'li Mersin ağır konuştu

CHP'li Mersin ağır konuştu

Bunlar avare kasnak gibidir sayın bakan

A+A-

(HABER MERKEZİ) CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı AK Partili Mustafa Savaş için oy isteyen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a seslenerek, “Sizi karşılayan bu işi bilmezler, sizi doğru bilgilendirmiyor.” ifadelerini kullandı.

Aydın’a gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AK Partili Mustafa Savaş için oy istedi ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na sitemde bulundu. CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin ise, Savaş’ı hedef alarak “Bunlar avare kasnak gibidir sayın bakan. Ne Aydınla ne Aydınlıya dertlenmezler, böyle bir işleri yok bunların” dedi.
Mersin yaptığı açıklamada, “Bakan beyin yapmış olduğu konuşmadan evvelde mikrofonu yine bizim Turist kapmış. Bizim Turist Ömer öyle manasız, öyle içi boş konuşmuş ki, baktım Sayın Bakan ve heyetine pek muhtemelen adaylarına bakıp eskilerin tabiriyle; ”Benim oğlum bina okur, döner döner yine okur” diyordur. Eminim Sayın Bakan üzüldü, 'Bizim Aydın’a sözüm ona iddia sahibi olarak taşıdığımız aday bu mu?' dedi. Kıymetli Bakanım siz Aydın’a yine sık sık gelin, fakat sizi karşılayan bu işi bilmezler doğru bilgilendirmezler sizi. Müsaadenizle iki kelamla ben doğru bilgilendireyim. Bir kere Aydın Büyükşehir Belediyesi yaptığı planlarla bir bölümü Bakanlığınız koordinasyonunda yürüyen 5’i OSB’de, 6 bölgede toplam 6.165.000 m2 ilave endüstri gelişim bölgesi belirledi ve bunların tamamı sanayi temsilcilerinin talepleri doğrultusunda yapıldı. Bunların yetkisi de denetimi de kendilerinde olmasına karşın, arama ruhsatı verip kenara çekilmek dışında gık diyemedikleri, ısıtmalı seracılık için ise 4.297.000 m2 sera alanı belirlendi” dedi.
“Bunlar Avara Kasnak gibidir sayın bakan. Ne Aydınla ne Aydınlıya dertlenmezler, öyle bir işleri yok bunların” diyen Mersin, “Hala sizin de içinde olduğunuz o kalabalık meclise bakıp, “Demiryolu, otoyol yapacağız” diyorlar, millet bıktı bunların laflarından 17 yıldır. Üstelik sizden dahi hayâ etmeden, OSB’lerin altyapı sorunu var diyor, genişlemesi gerek diyor Bay Mustafa. Bakın politikayı bir kenara bırakıp, bir değerlendirmede bulunacağım: “Aydın OSB’nin arıtma ihalesini yapacağız” diyerek ve “Çine OSB’nin genişleme ilanı Vali beyin önünde, görüş için” diyerek, kimin ne konuda yetkili ve sorumlu olduğunu Turist Ömer’e öğrettiniz. Müteşekkirim” ifadelerini kullandı.


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.