CHP’li Şahin; “Bu düzene mecbur değiliz!”

CHP’li Şahin; “Bu düzene mecbur değiliz!”

CHP Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin, döviz kuru üzerinden yaşanan ekonomik sıkıntılara ilişkin yaptığı açıklamada Türkiye’nin en büyük ekonomik şokunu yaşadığını belirtti. 

A+A-

CHP Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin, sürekli artış gösteren döviz kuru üzerinden yaşanan ekonomik sıkıntılara ilişkin yaptığı açıklamada, AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim ile Hükümet’e yönelik eleştirilerde bulundu. Açıklamasında, lüks traktör eleştirisiyle gündemde olan Milletvekili Erim’i çiftçilerin kulağını çekmekle itham eden Şahin, esnaf odası ve ziraat odası temsilcilerinin de üyelerinin durumunu görmezden geldiklerine ve çığlıklarına tercüman olamadıklarına vurgu yaptı. 
“HÜKÜMET TÜRK LİRASINI KADERİNE TERK ETTİ”
Açıklamasında, “Cumhuriyet tarihinin en büyük ekonomik şokunu yaşıyoruz” diyen Şahin, “Hatta kabus günlerini görüyoruz. Dolar 13.40’ı gördü, Euro 15 TL.’yi aştı. Hükümet Türk lirasını kaderine terk etmiş, dolar ve euro durdurulamıyor. Bir çok malzemenin üzerindeki fiyatlar kaldırılmış, üretim ve buna bağlı olarak ta ticaret durma noktasına gelmiştir. 2001 yılında yaşanan benzer ekonomik kriz için dönemin iktidarına ‘’yönetemiyorsunuz!’’ diyerek millete yüzüğünü göstererek yüzyılın liderliğine aday olanlar, kendi çuvallarını doldurmayı tercih ederken yüzlerinin astarının olmamasını da dış güçlere bağladılar. Evet şu yaşadığımız kabus dolu günlerin tek sorumlusu dış güçler! Yerseniz sayın milletim” dedi. 
“VATANDAŞ PARASIZLIKTAN BALIK YİYEMİYOR”
“Rusya’dan turist, Katar’dan para gelmezse aç kalıyoruz” eleştirisinde bulunan Şahin, “Az sabır. Büyük Türkiye çok yakında! 2018 yılında müjdeledikleri yerli otomobilin 2021 yılında satışa çıkmasına şunun şurasında kaç gün kaldı ki! Dünyanın bedava kullandığı doğalgazı biz dünya rekoru kırarak en pahalısından fahiş fiyata kullanıyoruz. Benzin, mazot bedava bile olsa vergisi 6 liraya geliyor.  Üç tarafımız denizlerle çevrili ama vatandaş parasızlıktan balık bile yiyemiyor. Yakında ekmeği dilimle alacağız gibi görünüyor. Asgari ücretli son 20 günde 945 lira para kaybetmiş, dünya açlık sınırıyla yaşam mücadelesi yarışmasında neredeyse ipi göğüslemek üzere” dedi.
“TARIM DESTEKLERİ NAL TOPLUYOR”
Üretici ve çiftçilerin perişan durumda olduğuna vurgu yapan Şahin, “Yem ve gübre fiyatları şahlanmış zamdan zama uçuyor. Tarım destekleri ise zamlarla yarışmak bir yana gerilerde nal topluyor. AKP Aydın milletvekili Bekir Kuvvet Erim çıkıyor meydana çiftçilerin kulağını çekiyor: ‘’30 dönüm tarlası olan 500 bin liralık klimalı traktör alıyor. Hani ayranı yok içmeye, tahtırevanla gidiyor ekin biçmeye.’’ Anlaşılan vekil demek ki hayatında eline küreği alıp bir metrekare maydanoz bile dikmemiş. Meydan boş kalmasın diye birde AKP Manisa Milletvekili Uğur Aydemir açıklama yapmış:  “Belki soğan ekmek yiyeceğiz aylarca ama güvenliğimizden kimseye taviz vermeyeceğiz”. Pes yani. Milleti keriz yerine koymanın açıklamalarıdır bunlar. Soğan ekmek fazla olmuş. Duble yol kemirin de diyebilirmiş. Buna da şükür” diye konuştu. 
“HER GEÇEN GÜN FAKİRLEŞİYORUZ”
Şahin, “Akp vekilleri bile dayanamamış konuşuyorlar. Ama bizim Ziraat odası, esnaf odası başkanlarımız temsil ettikleri üyelerinin durumunu görmezden gelip çığlıklarına tercüman olamıyorlar bile. Cumhur ittifakı temsilcilerini zaten hiç sormayın. Dış güçlerle uğraşmaktan vatandaşa merhem olamıyorlar. Ama hakkını yemeyelim. Sosyal medyada bir paylaşım gördüm: ‘’Büyük ve güçlü Türkiye hedefinden gözümüzü asla ayırmayacağız’’ yazmış Akp ilçe başkanı kardeşimiz Burhan Kandemir. Şunu hiç kimse göz ardı etmesin ve unutmasın ki, her geçen gün fakirleşiyoruz, yoksullaşıyoruz. Freni patlamış kamyon gibi yokuş aşağı gidiyoruz.  Bu düzene mecbur değiliz! Ülkeyi yönetemeyenlerden artık kurtulma zamanı gelmiş de geçmektedir” dedi.

chpli-sahin-bu-duzene-mecbur-degiliz-248028-7d0291760f37f890f497d57066fa7478.jpg 


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.