Nazilli Belediye Başkanı Ertuğrul Tetik’in belediye şirketi olan NAZBEL A.Ş.'nin yönetim kurulunda yaptığı değişiklik tartışmaları da beraberinde getirdi. Eski İlçe Başkanı Naim Atmaca ile emekli banka müdürü Banu Tekin’in atamasının ardından İlçe Başkanı Aslıhan Gökmen, görevinden istifa etmişti. İstifa açıklamasında Belediye Başkanı Ertuğrul Tetik’e teşekkür etmeden liyakat vurgusu yapması, istifa gerekçesinin atamalar olduğu yönünde yorumlandı.

Yaşanan tüm bu süreçte partinin önde gelen isimleri arasında yer alan Nazilli Belediye Başkan Vekili ve Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Serkan Sevim'in sessiz kalması ise dikkat çekti.

chpli-sevimden-hakkindaki-iddialara-yanit-ihtiyac-duydugunda-her-zaman-yanindayim-internet-gazete-471940-8d4f6c57d4ba4e9f89bfe5403bb808f3.jpg

İDDİALARI YALANLADI

Konuya ilişkin gazetecilere açıklama yapan Sevim, belediye yönetiminden uzak tutulduğu ve soyutlandığı iddialarını yalanladı. Sevim, "Bir problemimiz yok. Her şey çok iyi gidiyor. Halkımız bizi seçtikten sonra meclis komisyonlarındaki görevlendirmelerimizi belirledik. Kendi isteğimle belediye içerisinde bir mesai talep etmedim ama tüm enerjimi Nazilli halkı için harcıyorum. Bir büyükşehir belediye meclis üyesi olarak da sorumluluklarımın farkındayım. Başkanımızın talebi olduğunda, ihtiyaç duyduğunda da her zaman yanındayım. Halkımızın sorunlarını iyi bir ekip mantığıyla hareket ederek çözüme kavuşturmayı hedefliyoruz." dedi.

chp-nazili-de-bozdoganli-baba-kiz-icin-kampanya-baslatti-107534-e157cf1b186b2a1c9240700c6f8c82f6.jpg

“Aile danışmanlığından 116 bin çift yararlandı” “Aile danışmanlığından 116 bin çift yararlandı”

"NAZİLLİ İÇİN HEP BİRLİKTE GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ"

Belediyede 30 yıl boyunca ağır bir şekilde ilerleyen sistemin dümenine geçtiklerini hatırlatan Sevim, "Şu anda yeni bir oluşumu inşa ediyoruz. Elbette bu sistemin aktif bir şekilde işlemesini sağlamamız gerekiyor. Sıkıntıları tespit edeceğiz. Başkanımız belediye bünyesinde hızlı çözümler üretecek ekipleri kuruyor. Bu arkadaşlarımız da koordineli çalışarak görevlerini yerine getiriyor. Nazilli'nin yararına yapılacak her projede inanıyorum ki Cumhur İttifakı meclis üyelerimizle birlikte hareket edecek ve güzel işler yapacağız." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi