CHP'li Tezcan'dan mecliste 'Mehdi' çıkışı 

CHP'li Tezcan'dan mecliste 'Mehdi' çıkışı 

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, gündemdeki SADAT A.Ş. üzerinden iktidara eleştiriler yöneltti.

A+A-

Konuşmasında, daha önce 'Mehdi gelecek. Ortamı buna göre hazırlamalıyız' diyen SADAT A.Ş. kurucusu Adnan Tanrıverdi’yi de hedef alan Tezcan, iktidara yönelik sert eleştirilerde bulundu. TBMM Genel Kurulu’nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bir dönem danışmanlığını yapan SADAT A.Ş. kurucusu Adnan Tanrıverdi üzerinden iktidarı hedef alan Milletvekili Tezcan, kürsü konuşması esnasında AK Parti İstanbul Milletvekili Eyüp Özsoy’un, “Senin Genel Başkanın FETÖ'cü danışmanlara ne danışıyor?” ve “Sizin belediye başkanlarınız FETÖ'cü danışmanlara ne danışıyor?” şeklinde sataşmalarıyla da karşı karşıya kaldı. Özsoy’un sorularını cevapsız bırakan Tezcan, SADAT’ın internet sitesinde kursiyerlere “nasıl terörist olunur, nasıl tedhiş yapılır?” dediğini savunarak söz konusu kuruluşa ilişkin araştırma yapılmasını istedi. 

“ARKASINDA SARAY VAR!”

Konuşmasında, SADAT’ın, paramiliter bir örgütlenme olduğunu belirten Tezcan, “Bu paramiliter örgütlenmenin arkasında sarayın olması, bunun bir suç olmasını ortadan kaldırmaz. Tam tersine, sarayın da bu suçun ortağı olduğunu gösterir, suç olmaktan çıkarmaz. SADAT, on yıl önce kuruldu, kurulduğu zaman soru önergesi verdim. O zaman sorduk: "Dayanağı nedir bunun? Silahlı Kuvvetlerin arazilerini bunlara kullandırıyor musunuz?" diye. O zaman soru önergesi verdik. Bakın, SADAT'ın kuruluş izni İstanbul Valiliği tarafından verilmiş. Diyorlar ki "Özel Güvenlik İzin Belgesi... Ben bununla çalışıyorum." Kuruluş belgesi bu. Bu kuruluş belgesinin dayanağı ne? 5188 sayılı Kanun, Özel Güvenlik Hizmetleri Kanunu. Bu kanun ne biliyor musunuz arkadaşlar? Özel Güvenlik Hizmetleri Kanunu, yurt içinde özel güvenlik görevlilerini yetiştirip özel güvenlik sağlamaya dönük kanun. Yani o, bankaların önünde, şirketlerin önünde özel güvenlik görevlileri var ya, silahlı ya da silahsız, bu kanun onu söylüyor. Bu kanun "Uluslararası harp stratejilerini öğretebilirsin." demiyor, böyle bir şey söylemiyor” dedi. 

“BUNA NEYİ DANIŞTIN?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın SADAT ile ilgili olarak “Benimle ilgisi yok, beni bununla nasıl irtibatlandırırsanız?" sözleri üzerinden eleştirilerine devam eden Tezcan, “Ya, el insaf, bu fotoğrafı herkes gördü. Bu masanın başında Sayın Cumhurbaşkanı var, bu masada İstihbaratın en üst isimleri var, MİT Başkanı var, İstihbarat var, onun yanında da SADAT'ın kurucusu var, Adnan Tanrıverdi. Allah muhafaza, Sayın Erdoğan, ilişkin olmayan kişinin masadaki yeri buysa ilişkin olanın masadaki yeri ne olacak, nereye gelecek, merak ediyoruz, merak ediyoruz. Bu, danışmanındı. Sayın Erdoğan'ın danışmanıydı. Buna neyi danıştın? "Sabotaj nasıl yapılır?" diye mi danıştın Sayın Erdoğan? "Pusu nasıl kurulur?" diye mi danıştın? "Bomba nasıl atılır?" diye mi danıştın?” diye konuştu. 

“MEHDİ’NİN GELECEĞİ ZAMAN!..”

Konuşmasında zaman zaman AK Parti İstanbul Milletvekili Eyüp Özsoy’un, “Senin Genel Başkanın FETÖ'cü danışmanlara ne danışıyor?” ve “Sizin belediye başkanlarınız FETÖ'cü danışmanlara ne danışıyor?” şeklinde sataşmalarıyla da karşı karşıya kalan Tezcan, “Demiş ki: "Mehdi gelecek; Mehdi'nin geleceği zaman biz boş durmayacağız." "Peki, bizim bir işimiz yok mu? Mehdi'nin geleceği zamana ortamı hazırlamamız gerekir." diyor. Akidesi kuvvetli olanlar bilir: Mehdi'nin geleceği zaman, ortalığın kan gölüne döneceği zamandır; Mehdi'nin geleceği zaman, tedhişin ve terörün yükseleceği zamandır; Mehdi'nin geleceği zaman, mazlumların, insanların boğazlandığı zamandır. Şimdi, biraz önce anlattığım sabotaj, tedhiş, terör... Bu söylediklerimle bu taahhüt arasında bir bağ var mı yok mu? Bunun için bu araştırmayı istiyoruz, bunun için bu araştırmayı istiyoruz” ifadelerini kullandı.  

 


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.