AYDIN SARI

AYDIN SARI

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Çile Bülbülüm Çile

A+A-

Aydın halkının çilesi bir türlü bitmek bilmiyor. Artan araç yoğunluğu nedeni ile her gün çekilen trafik çelişinin yanında bir de seçim zamanları gelen siyasilerin mitingleri nedeni ile kent meydanının trafiğe kapatılması dayanılmaz bir durum yaratıyor.

Cumartesi günü Aydın’dan bir Cumhurbaşkanı geçti. Cumhurbaşkanı’nın Aydın’a gelmesi ve Aydınlılara hitap etmesi elbet kent ve kentliler açısından önem arz ediyor olmasına karşın yaşanan ulaşım sorunu nedeni ile de ‘keşke gelmeseydi’ dedirtecek türden oluyor.

Bir gün öncesinden kent merkezinde kaldırımların kenarı bariyerler ile çevrildi. Kent meydanına giriş ve çıkışlar bariyerler ile kontrol altına alındı. Öyle ki, gece geç saatlere kadar mitingin gerçekleştirileceği kent meydanının etrafından çalışmalar sürdür.

Bunun yanında Menderes Bulvarı’nda, Vali Konağı Bulvarı, Gazi Bulvarı, Atatürk Bulvarı’nda yol kenarına park yapmış araçlar kaldırıldı, araçların park yapması engellemek için sabaha kadar görevliler bekledi.

Cumartesi günü işine gitmek isteyenler bırakın araçla gitmeyi, yaya olarak bile işe gitmekte zorlandı. Dolana dolana işyerine ulaşmak zorunda kaldılar.

Cumhurbaşkanı Cumartesi günü 15’de Aydın’a gelmesi bekleniyordu, 16 gibi Aydın’a geldi ve yaklaşık bir saatlik bir halka hitap edip gitti. Bu bur saatlik programdan Aydınlıya kalan ise çekilen çilenin anıları ile akıllara Çile Bülbülüm şarkısını getirdi.

“Bülbülüm gel de dile

Söyle benimle bile

Sesini duyur ele

Çile bülbülüm çile, çile bülbülüm çile, çile bülbülüm

Çile, ah çile bülbülüm allah

Çile bülbülüm çile

Issız yuvanda tektin

Çekilmez çile çektin

Kim derdi gülecektin

Çile bülbülüm çile, çile bülbülüm çile, çile bülbülüm”

Önceki ve Sonraki Yazılar