Çine’de maden komisyonu kuruldu

Çine’de maden komisyonu kuruldu

Çine’de maden komisyonu kuruldu.

A+A-

MURAT TAN - Çine Belediyesi Meclisi Eylül ayı toplantısında Çine’de çevresel zararlarının olup olmadığıyla ilgili olarak maden firmalarının denetimi ve incelenmesi  ve rapor oluşturulması için kurulması kararlaştırılan Yer altı Kaynakları Komisyonu’nun üyeleri belli oldu.
 Çine Belediye Meclisi'nin Eylül ayı meclis toplantısında, Cumhur İttifakı'nın Çine Belediye Meclisi Üyesi ve EYSİM Mineral Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Demir’in teklifiyle kurulması gündeme gelen Yeraltı Kaynakları ve Engelliler Komisyonu'nun 1 yıllığına görevlendirilmesi kararlaştırıldı. Parti gruplarının önerisi üzerine, Yeraltı Kaynakları Komisyonu'na Millet İttifakı meclis üyeleri Cengiz İnce ile Mehmet Kıvrak seçilirken, Cumhur İttifakı'ndan Muhammet Demir seçildi. Engelliler Komisyonu'na da Cumhur İttifakı meclis üyesi Muhammet Demir seçilirken, komisyonda, Millet İttifakı meclis üyeleri Utku Şahin ile Semra Eroğlu da yer aldı. 

“HER TÜRLÜ DENETİME AÇIĞIZ” 

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, her iki komisyonunda yapacak olduğu çalışmalar öncesinde seçilen üyelerle birlikte ortak istişarede bulunmalarını ve araştırma süreci dahilinde gerekli desteklerin alınmasının şart olduğunu söyledi. Teklifi üzerine kurulan Yer altı Kaynakları Komisyonu ile ilgili açıklama yapan Cumhur İttifakı Çine Belediye Meclisi Üyesi Muhammet Demir, "Çine için madencilik önemli bir sektördür. Tarafsız ve şeffaf araştırmayı bu anlamda sektör temsilcisi olarak bizler de önemsiyoruz. Yapılması gerekenler nelerdir ve eksikliklerimizin de neler olduğuyla ilgili araştırma yapılması gerekiyor. Bu komisyon oluşturulduğunda araştırmalara destek amaçlı olarak içerisinde akademisyenler de bulunacak. Komisyondaki sendika dahil tüm taraflar bizim tesislerimiz de gereken her türlü inceleme ve denetlemeyi de yapabilirler. Kapımız açıktır. Bu konuda sıkı kurallarımız var. İş güvenliği uzmanlarımızla kendi içimizde de sıkı denetimlerimiz var. Buna rağmen gözden kaçak eksik bir şeyler vardır. Amaç üzüm yemekse biz bu konuda her türlü şeffafız. Şirketim adına da her türlü denetime açığım. Bu komisyonun çalışmaları, kendi şahsi şirketime daha iyi neler yapılacağıyla ilgili olarak fikir verebilir. Yeraltındaki kaynaklarımızı, madenlerimizi ülkemizin menfaatleri noktasında nasıl verimli hale getirebiliriz ve bunu kullanırken de eksik ve yanlışlar varsa nasıl bertaraf edebileceğimizle ilgili olarak bu komisyon gayet yerinde çalışmalar yapacaktır” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.