ÇİNE'NİN CEZAEVİ İLE ANILMASINI İSTEMİYORUM

ÇİNE'NİN CEZAEVİ İLE ANILMASINI İSTEMİYORUM

Çine Belediyesi Meclisi Eylül ayı ilk toplantısında Çine’ye kurulması planlanan cezaevi gündeme geldi.

A+A-

ÖZGE KAHRAMAN-  Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, o bölgeye cezaevi kurulmasını istemediğini belirterek, “Ben Çine’nin simgesinin köfte, su ve zeytinyağı olmasını cezaeviyle anılmasını istemem” dedi. 

Çine Belediyesi Meclisi Eylül ayı ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda son günlerde gündemde olan cezaevi konusuna değinildi. Karakollar ve Yolboyu Mahallesi’nin arasındaki bölgeye kurulması planlan cezaeviyle ilgili konuşan Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, “Benim fikrimi sorarsanız benim içime sinmiyor. Çine’nin köftesiyle suyuyla ve zeytinyağıyla anılmasını isterdim. Çine’nin girişinde 4 bin 500 kişiye hitap eden bir cezaeviyle anılmasını istemiyorum” diye konuştu. Cezaevinin evlerin, ailelerin olmadığı alanlara yapılması gerektiğinin altını çizen Dinçer, “Tabi ki Çine’ye cezaevi yapılabilir ama biraz daha ailelerin, evlerin olmadı alanlara daha sakin yerlere yapılabilirdi. Ben çocuklarımızın cezaevinin etrafında top koşturtarak veya oyun oynayarak büyümesini hiç içime sinmiyor” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili belediyeyle alakalı bir komisyon kurulmadığını söyleyen Dinçer, AK Parti grubundan gelen soruları yanıtladı. Belediyeden meraların yerlerini istediklerini belirten Dinçer, “Biz mera alanlarını gösterdik. Özellikle 3 tane mera alanı bu iş için uygundu. Bunlardan biri Kahraman Köy merasıydı. Bana sorarlarsa en güzel yer Kahraman köy merasıydı. Bence evlerin içinde olması uygun değil. Biz bunu en başta itiraz ettik. En güzel yerin Kahraman köy merası olduğunu ilettik kendilerine.”
AK Parti grubundan ise Akçaova ve Kahraman köyün güvenlik sebebiyle reddedildiği, 2 buçuk  yıl önce Karahayıt Mahallesi’nden yer istendiğini ve Enver Salih Dinçer’in karşı çıktığı hatırlatıldı.

Karşı çıkmadığını belirten Dinçer şunları söyledi: “Çine Belediyesinin yerini cezaevi yapılması için maliyeye bırakın söylemine karşı çıktım. Ben okul için yer istendi verdim. Adliye için yer istendi verdik adliye yapılmadı bizim elimizden gitti. Okul yapılsın adliye binası, hükümet binası yapılsın bunlar için neresini istiyorsanız verelim.”

“KARAHAYIT OKUL BÖLGESİ OLDUĞU İÇİN UYGUN DEĞİLDİ”
CHP İlçe Başkanı Tayfun Şahin Karahayıt alanında 4 tane okul olduğunu cezaevinin okullara sıfır olacağına bu yüzden uygun olamadığını söyleyerek, “Cezaevi alanı için istenilen alan en az 200 dönüm. Çine’nin içerisine cezaevi olması uygun olmaz. Cezaevi dışarıda olması gerekiyor” diye konuştu. 
Enver Salih Dinçer Meclise sizin içinize siniyor mu sorusunu yöneltmesi üzerine Ak Parti Grubundan bu meclisin 2 buçuk yıl önce olduğu neden o zaman itiraz edilmedi diye karşılık geldi. Bunun üzerine Dinçer, o zamanda itirazların olduğunu söyledi.


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.