Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Murat Tan'ın haberine göre, Cumhur İttifakı AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Yılmaz ile MHP Söke İlçe Başkanı Mehmet Taşyumru, Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan’ı yaptıkları ortak açıklamada, göreve seçildiği 3 aylık zaman zarfındaki bir takım uygulamaları üzerinden hedef aldı.

Cumhur Ittifaki Cephesi Sokede Kiliclari Cekti Cumhur Ittifaki Sokeden Chpli Arikana Cifte Tepki 482853 5A11A907Dc373C459656778F786A210C

Arıkan’ın 3 aylık bir süre geçmesine rağmen bir türlü belediyeye adapte olamadığının belirtildiği açıklamada, “Sayın Arıkan, 3 ayda 73 taşınmazın satış kararından başka Söke için ne yapmıştır?” ifadelerine yer verildi. 1 Temmuz tarihli meclis toplantısı gündeminde yer alan 6 taşınmazın daha satışının da yine oy çokluğu ile satış kararının meclisten geçirileceğine de dikkat çekilen açıklamada, söz konusu taşınmazların neden satışa çıkarıldığı ve gelirinin nerede kullanıldığı soruldu.

Cumhur Ittifaki Cephesi Sokede Kiliclari Cekti Cumhur Ittifaki Sokeden Chpli Arikana Cifte Tepki 482853 5D2371A61386Eb86A5Fc1B3A4D7Cd623

“TAŞINMAZ SATIŞINDAN BAŞKA SÖKE İÇİN NE YAPMIŞTIR?”

AK Parti’li Yılmaz ile MHP’li Taşyumru’nun siyasi kulislerde de büyük dikkat uyandıran açıklamasında şu ifadelere yer verildi; “31 Mart Mahalli idareler Seçimlerinin üzerinden yaklaşık 100 güne yakın bir süre geçti. Seçimler sonucunda 6 ayda 6 proje sloganlarıyla seçim çalışmalarını yürüten Mustafa İberya Arıkan CHP’den Söke Belediye başkanı seçildi. Ancak seçimlerin üzerinden 3 aylık bir süre geçmesine rağmen Sayın Arıkan bir türlü belediyeye adapte olamadı. Bir önceki dönemin başkanı merhum Levent Tuncel hastalığı nedeniyle sık sık izin kullanmaktaydı. Hatta son dönemlerde hastalığının artmasıyla belediyeye uğrayamaz duruma gelmişti. Ancak Sayın Arıkan’ın daha ilk günlerden itibaren, henüz tebrikleri bile kabul edememişken sık sık izin almasının nedenini bilmek Sökeli vatandaşların hakkı.6 ayda 6 proje sloganıyla göz boyayan Sayın Arıkan, 3 ayda 73 taşınmazın satış kararından başka Söke için ne yapmıştır?

Ökten Aydın’daki CHP’li belediyeleri eleştirdi Ökten Aydın’daki CHP’li belediyeleri eleştirdi

Cumhur Ittifaki Cephesi Sokede Kiliclari Cekti Cumhur Ittifaki Sokeden Chpli Arikana Cifte Tepki 482853 579316E812Db17C84Da42A94B6B51B67

“HESAP VERMEDEN SÖKE’Yİ YÖNETEMEZSİNİZ”

Seçim döneminde vaat edilen projelerden kaç tanesi hayata geçmiştir? Ya da bu projeleri hayata geçirmek adına hangi adımlar atılmıştır? Söke Belediye Meclisinde üstünlüğü bulunan CHP’li belediye başkanı, bu meclis üstünlüğünü Sökenin taşınmazlarının satış kararından başka Söke’nin menfaatine yönelik hangi girişim için kullanmıştır? Cumhur İttifakının her önergesine red oyu vererek, her soruyu karşılıksız bırakarak; “biz yaptık oldu” mantığıyla kimseye hesap vermeden Söke’yi yönetemezsiniz. Buna ne Cumhur İttifakı olarak biz, ne de Sökenin duyarlı fertleri müsaade etmez.

Söke Belediyesi 3 ayda ne yapmıştır?

YENİ TAŞINMAZ SATIŞLARI YOLDA

Söke Belediyesi meclis gündeminde görüşülen 73 adet belediyeye ait taşınmazın satış kararını Cumhur İttifakı’nın red oyu vermesine karşılık oy çokluğu ile meclisten geçirdiler. Pazartesi günü yapılacak olan Temmuz ayı meclis toplantısı gündeminde yer alan 6 taşınmazın daha satışı ile ilgili yine oy çokluğu ile satış kararını meclisten geçirecekler. Ancak bu satışların nedenini, bu satışlardan elde edilen geliri, bu gelirin nerede ve ne için kullanıldığını ne meclisle ne de kamuoyu ile paylaşmıyorlar.

Cumhur İttifakı olarak, bu taşınmazların neden satışa çıkarıldığını ve gelirinin nerede kullanıldığını bilmek istiyoruz. Söke Belediyesi neden durmadan taşınmaz satışı yapmaktadır? Belediyenin ne kadar borcu vardır? Bu satışlardan elde edilen geliri borçlarını ödemek için mi kullanmaktadır? Yoksa planlanan bir yatırım amaçlı ödenek sağlamak adına mı satışlar yapılmaktadır? Bu konuda kamuoyunu bilgilendirmek Söke belediyesinin asli görevleri arasındadır. Bu konunun takipçisi olduğumuzun bilinmesini istiyor, seçimlerden önceki vaatlerle, seçimlerden 3 ay sonrası gelinen noktadaki değerlendirmeyi kamuoyu vicdanına bırakıyoruz.

Muhabir: Murat Tan