(GÜLAY ÖZTEKİN) Buna göre AK Parti ve MHP iki ayrı liste ile seçime gideceği konuşulurken son anda fermuar sistemine dönmesi ile listede sıralamaya girmeyi bekleyen meclis üyesi adaylarının hesaplarını alt üst etti. Cumhur ittifakında iki liste birleştirilerek tek listeye dönüştürüldü. İl Yönetimleri tarafından hazırlanan liste bazılarını memnun ederken bazılarını da hüsrana uğrattı. İlk sıralarda olması beklenen bazı adayların listeye dahi girememesi dikkat çekti. Fermuar sistemine göre hazırlanan listede tek haneler MHP’ye çift haneler ise AK Partiye bırakıldı.
AK Parti listesinde birinci sırada olan Belediye Başkan aday adaylarından Akın Kulcu liste dışı kaldı. İkinci sıradaki Mehduh İlgili 4. sıraya yerleşirken, üçüncü sıradaki Fatih Akın ikinci sırada yer buldu. Ak Parti Listesinde 3. sırada adı geçen Nuri Tezcan ile 5. sırada adı geçen İlçe Gençlik Kolları Başkanı Turancan Önem listeye giremeyenler arasında yer aldı.
MHP kanadında ise kontenjan adayı Mehmet Erikmen, birinci sırada Cuma Mahallesi muhtarı Mehmet Osan, 3. sırada Uğur Çoban, 5. sırada Nilgün Koruk yer aldı.
Her iki partide de listede ilk sıralara yerleşmek isteyen adaylar arasında gerginlik yaşandığı, Cuma Mahallesinden 3 ismin listede ilk sıralarda yer alması parti içinde tepkilere neden olduğu öğrenildi.

Resmi olarak açıklanmayan listenin son hali şu şekilde;
Zeki İnal (MHP’li belediye Başkan adayı)
Mehmet Erikmen, (MHP kontenjan)
1-Mehmet Osan (MHP Cuma Mahallesi Muhtarı)
2-Fatih Akın (AK Parti Cuma Mahallesinden)
3-Uğur Çoban (MHP esnaf)
4-Mehduh İlgili (AK Parti Cuma Mahallesi esnaf kalfası)
5-Nilgün Koruk (MHP yurt işletmecisi)
6-Erbil Avcı (AK Parti Yaykın Mahallesinden servis işletmecisi)
7- Mehmet Demiralak (MHP Esençay Kooperatif Başkanı ve zeytin tüccarı)
8-Yasemin Eryalçın (AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı)
9-Yakup Ali Aydın (MHP)
10-Cahit Burgaz (AK Parti)


Kaynak: Haber Merkezi