(MURAT TAN) Ziyarette Bakan Kurum’a 7 ilçenin talepleri de iletilirken, yeni dönemdeki bazı projeler de masaya yatırıldı. Cumhur İttifakı’nın Aydınlı ilçe belediye başkanları, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) bir araya geldikleri AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Aydın Milletvekili Metin Yavuz, TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu (KİT) Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, AK Parti Aydın Milletvekilleri Bekir Kuvvet Erim ile Rıza Posacı ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret etti.

TALEPLER AKTARILDI

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal, Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler, Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş ile Karpuzlu Belediye Başkanı Hilmi Dönmez’in hazır bulunduğu ziyarette, AK Parti Aydın milletvekilleri 7 ilçede yeni dönemde hayata geçmesi planlanan projelere dönük Bakan Kurum ile istişarelerde bulunurken belediye başkanlarının taleplerini de aktardılar.

“BAŞKANLARIMIZ İLÇELERİNE MUTLU OLARAK DÖNÜYORLAR”

Bakan Kurum’un yanı sıra bakan yardımcıları, İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük ile bazı bakanlık bürokratlarının da katıldığı ziyaretle ilgili olarak açıklama yapan AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, “Belediye başkanlarımız ilçelerine mutlu olarak dönüyorlar. Cumhur İttifakının Aydınımızın ilçe belediye başkanları ve milletvekilleriyle birlikte Sayın Bakanımız Murat Kurum’u ziyaret ettik. Bakanımızla gayet verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Sayın Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Belediye Başkanlarımızla birlikte Bakanımıza başkanlarımızın taleplerini dile getirdik” dedi.

cumhur-ittifakinin-talepleri-ankaraya-tasindi-109481-f42f02b6add960c1478c7b7e590486f2.jpeg

Kaynak: MURAT TAN