Atilla Dağıstanlı

Atilla Dağıstanlı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

CUMHURBAŞKANI ,ÖZLEM ÇERÇİOĞLU İLE NE KONUŞTU ?

A+A-

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan,partisinin genel kurulu için Aydın’a geldi ya,Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile kimine göre 23,kimine göre de 25 dakika özel görüşme yaptı  ya,merak eden edene…

Ne konuştular ?

Düşünün bulursunuz…

Düşünün,düşünün;ama şöyle düşünün,bir büyük resme bakıyorsunuz iki kişi kafa kafaya vermiş konuşuyorlar;bunlardan birisi  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recip Tayyip Erdoğan,karşısında duran da Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu.

Haaa bir de  duyma mesafesi dışında duran  birisi daha var,onun görevi de  konuşmanın süresini saptamak için kronometre tutmak,hani 23  mü,25 dakika mı olduğunu saptamak…

Neyse mizahı sonra yaparız.

Sahi  ne konuştular ? ben de merak etmeye  başladım.

Düşünüyorum,düşünüyorum,düşünüyorum.

Buldum,buldum,buldum…

Ben biliyorum;ama   söylemem…

Varmısınız  beyin jimnastiği yapmaya ?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın,Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile ne konuşmuş olabileceğini  tahmin etmeye çalışalım..

Size basit bir  yöntem öneriyorum.Kendinize şu soruyu sorun ve sessizce  yanıtın gelmesini bekleyin.

‘’Cumhurbaşkanı ile belediye başkanımız  ne konuşmuş olabilirler ?’’

Aklınıza ilk gelen ihtimali bir kağıda  yazın ve onu hep birlikte paylaşalım.

Bakalım kaç kişi aynı konuyu bulmuş.

Paylaşır mısınız ?

Paylaşmazsınız değil mi ?

Paylaşmazsınız;çünkü  kimliğiniz ortaya çıkar.

Sadece kimlik ortaya çıksa  neyse,asıl tehlike NİYET’in ortaya çıkmış olmasıdır.

NİYET,ortaya çıktığında da artık OK YAYDAN FIRLAMIŞTIR,geri dönüş olmaz,olamaz.

Böylesi daha iyi değil mi ?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun kimine göre 23,kimine göre 25 dakika süren özel (yani içeriği merak edilen gizli konuşma) görüşmeyi  duygularına göre canın istediği gibi evire,çevire anlamlandırarak,hatta  ileride,’’BEN SÖYLEMİŞTİM’’  diyebilmek için kullanabilirsin.

İnsanoğlu kontrol edemediği  herşeye’’GİZLİ’’, ya da ‘’SIR’’ etiketi yapıştırarak  kendi güçsüzlüğünü kapatmaya çalışır.

Roma Senatosu,oldukça hareketli  geçen senato toplantılarında ,konuşulanların dışarıdan duyulmaması için dış cephesindeki  su musluklarını açarmış…

Teknoloji  olağanüstü  bir hızla ilerliyor.Artık birilerini dinlemek , duymak  ya da izlemek için hafiyecilik oynamaya gerek yok.Cep telefonun,otomobilin,bilgisayarın varsa  uydudan ,bırakın dinlemeyi,izlemeyi tomografin bile çekilebiliyor artık.

Tüm  bu yazdıklarıma karşın yine de merak ediyorsan ne konuşulduğunu,önce sen tahminlerini paylaş ki  merakının altındaki NİYETİN belli olsun.

Ha.. bir hatırlatma daha yapayım: HER NİYETİMİZİN İÇİNDE  BİZİ YÖNETEN GİZLİ BİR NİYETİMİZ  DAHA VARDIR.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar