(MURAT TAN) Toplantıyı AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen ile MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan da takip ederken, mecliste her iki parti grubu olarak sürece ve izleyecekleri yol haritasına ilişkin açıklamalarda bulundular.

32’si CHP’li, 12’si İYİ Partili, 24’ü AK Partili ve 13’ü MHP’li olmak üzere toplamda 82 üyeden oluşan Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2019-2024 dönemi ilk toplantısı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yönetimiyle gerçekleşti. Toplantıyı AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen ile MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan da takip etti. Meclisteki izlenimleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Cumhur İttifakı’nın il başkanları, yeni dönemde Aydın’ın menfaatine olan konularda üzerilerine düşeni yapacaklarını kaydettiler.

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ”

Bu dönem Cumhur İttifakı çatısı altında toplamda 37 meclis üyesine sahip olan AK Parti ile MHP’nin yaptırım gücü noktasında ne kadar etkin olabileceği kamuoyunda da merak konusu oldu. Toplantıdaki izlenimleriyle ilgili konuşan her iki başkan da yeni dönemin Aydın için hayırlara vesile olmasını temenni ederlerken, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu’nu isim vermeden eleştiren AK Partili Özmen, meclisin çalışma düzeninde bir değişiklik olmadığını vurguladı. Aydın Büyükşehir Belediye meclisi çatısı altında bu dönemde ‘Ana Muhalefet’ görevini üstleneceklerini söyleyen Özmen, “AK Parti bu dönem de Aydınımızın menfaati için mecliste ‘Ana Muhalefet’ görevini layıkıyla yerine getirme adına üzerine düşeni yapacaktır. Bu anlamda elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Şu da var ki meclis çalışma düzeninde bir değişiklik olmadığını da arkadaşlarımızla birlikte müşahede ettik. Bu tür meclisin yönetimi ne kadar sağlıklı bunu da zaman gösterecek. Önergelerimizi sunuyoruz ama önergelerimizin nasıl karşılandığı da ortada. Meclisin daha sağlıklı ve daha iyi kararlar alması için verilen önergelerimiz bile dikkate alınmıyor” diye konuştu.

“AYDIN’IN FAYDASINA OLAN KONULARI DESTEKLEYECEĞİZ”

MHP’nin Aydın halkının iradesi doğrultusunda Cumhur İttifakı çatısı altında 13 üyeyle mecliste temsil hakkı kazandığını söyleyen MHP Aydın İl Başkanı Pehlivan, yeni dönemin Aydın’a hayırlı olmasını temenni ederken Aydın’ın menfaatine olan konularda destekte bulunacaklarını kaydetti. Cumhur İttifakı’nın devam ettiğini söyleyen Pehlivan, “Aydın’ın menfaatine olan her konuda Büyükşehir Belediyesi’nin alacağı kararları desteklemeye hazırız. Aydın’ın menfaatine olmadığını tespit ettiğimiz ve tasvip etmediğimiz konularla ilgili olarak da süreç dahilinde gerekli açıklama ve önergelerimizi de sunacağız. Yeni dönemin tüm Aydınımıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Tüm göreve seçilen belediye başkanlarımıza ve meclis üyelerimize de çalışmalarında başarılar diliyoruz. Hep birlikte güzel bir Aydın meydana getirmek için elimizden gelen bütün mücadeleye vereceğiz” dedi.

ana-muhalefetten-etkin-rol-sozu-101902-f8907ad3a2219284e76b30d6bf24395d.jpegana-muhalefetten-etkin-rol-sozu-101902-f0335ea8b0e8a063560b4aa66e925279.jpeg

Kaynak: MURAT TAN