Cumhuriyet Kadınları Nazilli'de Gazze için toplandı

Cumhuriyet Kadınları Nazilli'de Gazze için toplandı
 Muhabir
Nazilli Cumhuriyet Kadınları Derneği, bu yıl Anneler Günü’nü vatanları için direnen Filistinli Kadınlar Günü ilan etti. Belediye meydanında toplanan Cumhuriyet Kadınları, İsrail'i protesto etti.

Cumhuriyet Kadınları Derneği, bu yıl Anneler Günü’nü vatanları için direnen Filistinli Kadınlara adadı. Derneğin şube başkanları, ülke genelinde eş zamanlı basın açıklaması yaptı.

Cumhuriyet Kadınları Derneği Nazilli Şubesi üyeleri de, belediye meydanında bir araya geldi.

cumhuriyet-kadinlari-nazillide-gazze-icin-toplandi-anneler-gununu-gazzeli-anellere-adadilar-469379-7dc8beda5d87bf5dc3956787b58a8573.jpg

Ellerinde dövizler taşıyan kadınlar, “Katil İsrail, kahrolsun İsrail”, “Gazze’de güneş yine doğacak, Gazze’de analar yine güneşler doğuracak”, “Filistin davası, insanlık davası” sloganları attı.

cumhuriyet-kadinlari-nazillide-gazze-icin-toplandi-anneler-gununu-gazzeli-anellere-adadilar-469379-9fac07b12ce54bc9bf11573186f5236d.jpg

Burada konuşma yapan Şube Başkanı Selma İkiz, Gazze’nin kahraman anneleri onuruna bu yıl Anneler Günü’nü vatanları için direnen Filistinli kadınlar günü olarak kutlayacaklarını ifade etti.
İkiz, 12 Mayıs Pazar günü 7’nci ayını tamamlayacak Gazze’deki soykırımda 35 bine yakın insanın hayatını kaybettiğine vurgu yaptı.

cumhuriyet-kadinlari-nazillide-gazze-icin-toplandi-anneler-gununu-gazzeli-anellere-adadilar-469379-e8b2f144a67366e21c100c62bda28c67.jpg

İkiz, “Emperyalist ABD ve siyonist İsrail, insanlık cephesindeki antiemperyalist devletlerin ve milletlerin çok yönlü kuşatmasıyla karşılaşmıştır. Emperyalist ABD ve katil İsrail’in kendi halkları bile ‘Gazze’deki katliamı durdurun, İsrail’i durdurun’ çığlıklarıyla ayağa kalkmıştır, vicdanlar tutuşmuştur.” ifadelerini kullandı.

Filistinli kadınların Gazze’deki tarihi direnişine destek verdiklerini belirten İkiz, yapılan zulme direnen Filistin halkının zafere ulaşacağına inandıklarını kaydetti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.