Dağaşan, Kahvaltıda Gazetecilerle Buluştu

Dağaşan, Kahvaltıda Gazetecilerle Buluştu

Emekliliğine kısa bir süre kalan Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hıdır Dağaşan, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelerek çalışmalar ve projelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

A+A-

AYŞE AKTAŞ- 2018 yılının Ocak ayında Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Hıdır Dağaşan, yaş haddinden dolayı 2020 Ocak ayında emekli olacağını söyledi. Daha önce 12 yıla yakın Nazilli’de şube müdürlüğü yapan Dağaşan Nazilli ve çevresine birçok derslik kazandıklarını ifade ederken 2 yıl içerisinde yaptıkları ve yapılacak olan projelerden bahsetti. Kahvaltıya Nazilli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Latif Akgün, Nazilli Öğretmenevi Müdürü Hanifi Güney ve basın mensupları katıldı.

BİLİM VE SANAT MERKEZİMİZDE 188 ÖĞRENCİMİZ VAR

Uzun uğraşlar sonucu Nazilli’ye bilim sanat merkezi kazandırdıklarını söyleyen Dağaşan, “Nazilli’deki üstün zekalı çocuklarımızın eğitim gördüğü bir okul. Devletin bize verdiği imkanlar çerçevesinde 5 katlı olan binanın 4 katını faaliyete geçirmiş durumdayız ve burada an itibariyle 188 öğrencimiz ve 14 öğretmenimiz eğitim ve öğretimi sürdürmektedirler. Önümüzdeki yıldan itibaren bu rakamın 300’lere varmasını bekliyoruz. Siyasette nasıl bir doğu batı varsa maalesef ki kurumların içinde de bu olguyu inkar edemiyoruz ama bizim tabelamız 160 bin göstermesine rağmen etrafındaki Kuyucak, Karacasu, Bozdoğan, Buharkent, Yenipazar, Sultanhisar ilçeleri Nazilli ile iç içe. Ekonomik olarak, eğitim olarak, ulaşım olarak, sürekli iç içeyiz hatta bu ilçelerdeki öğrencilerimiz çoğu Nazilli’de eğitim görmektedir. Bu rakam daha da yükselecektir” diye konuştu.

e-SINAV MERKEZİMİZ NAZİLLİ EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAKTIR

Nazilli ekonomisinin de çok etkileyeceğini düşünen, hayata geçirdikleri bir diğer proje olan e-Sınav Merkezinin de geçtiğimiz haftalarda kabulünün geldiğini ve faaliyete geçtiğini söyleyen Dağaşan, ”MTS dediğimiz Motorlu Taşıt Sürücü okulları var. Bunlar ilçemizde 10 tane. Bu okullarımız eskiden yazılı sınav dediğimiz, şimdi e-Sınav Merkezi diye uğraşmamızdan sonra nihayetinde geçen hafta itibariyle bakanlık olurumuz geldi. Bundan böyle Nazilli’deki 10 sürücü okulunda trafik riski olmadan, Aydın’a gitmeden sınavlarına Nazilli’de girebilecek. Bize devredilen binanın 1. katını sınav merkezi haline getirdik. Sadece Nazilli’deki adaylarımız değil yine çevre ilçelerden bu sınav merkezinde hizmet alacak. Tabi ki bunun Nazilli’ye ekonomi girdisi olacak. Aydın’a bir şahsın gidip gelmesi 100 liradan aşağı değil. 12 ay üzerine vurduğumuzda ciddi rakamlar yapıyor. Bu paranın Nazilli ekonomisinde kalmasını sağladık. Bu sınav merkezi sadece sürücü kursu için değil devletin yapacak olduğu başka sınavlarda da faydalanabilecek öğrencilerimiz” dedi.

SPOR VE GÜZEL SANATLAR OKULU İÇİN RESMİ İŞLEMLER BAŞLADI

Nazilli’de spor dalında 2017-2018 eğitim öğretim yılında yapılan incelemelerde okullardan alınan bilgilere göre 340 öğrencinin ilçe, il, bölge, Türkiye ve uluslararası alanda derece yapan öğrenci olduğunu, 2019-2020 eğitim öğretim yılında bu sayının ise 618’e kadar yükseldiğini söyleyen Dağaşan ”İlçeye Spor ve Güzel Sanatlar Lisesi açacağız. Bunun için resmi işlemlerimizi başlattık. Elimizde böyle hazır potansiyel varken çocuklarımız neden Nazilli’mizde spor lisesinde olmasın? Bizim devletten ya da hayırseverlerden bir şey istememize gerek yok. Hazır binalarımız var. Bunların kullanılmasını bekliyoruz. Biz projemizi sunduk.  Bizim spor lisesi olarak her türlü alt yapımız hazır. Yine çevre ilçelerden öğrencilerimiz gelebilir okullarımıza. Biz bu imkanı sağladığımızda Nazilli’den yetenekli çocuklarımız çıkacak ve faydalanacaktır” diye konuştu.

dagasan-kahvaltida-gazetecilerle-bulustu-142104-4a31153fd13b5a9e4d9ac7444edb2991.jpgdagasan-kahvaltida-gazetecilerle-bulustu-142104-459ce5c9b823b95b303d271b94ea110e.jpgdagasan-kahvaltida-gazetecilerle-bulustu-142104-c3c75fb37f898493ff21f3e0f0ef96ba.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.